Hirmu trotsides elu parima otsuseni!

Kas mõte silmade laserprotseduurist tundub pisut hirmutavana? Kohtame KSA Silmakeskuses tihti inimesi, kes erinevatel põhjustel kardavad lühinägelikkusest vabanemist. Tihti on aga põhjuseks teadmatus või alusetud hirmujutud, mis kuskilt meelde on jäänud. Oma hirmudest räägib meie armas klient Keit Ausner, kes oli veel paar aastat tagasi täiesti kindel, et ei julge kunagi laserprotseduuri ette võtta. Täna aga ütleb, et tegu oli ta elu parima otsusega!

Keit on ülimalt tegus, särav ja positiivne hing. Ta on aastaid olnud tegev turundusmaailmas – alustanud Äripäeva Akadeemias turunduse juhtimisega ning kasvanud aastatega Äripäeva üleseks digiturunduse arendusjuhiks. Selleks, et vaimu värskena hoida ja endale natukene närvikõdi pakkuda, juhib ta Äripäeva raadios Turundusuudiste saadet, tuues kuulajateni inspireerivate inimeste lugusid ja turundustegusid. Vabal ajal armastab Keit lugeda, kodus järjepidevalt remonti teha ja oma kätega midagi luua. Lõbusa faktina toob ta enda kohta välja, et tal on kassid nimega See ja Teine!

Keit leidis tee KSAsse pärast pikki aastaid prillide ja läätsede kandmist, mil soov suurepärase nägemise järgi oli nii suureks kasvanud, et enam ei saanud seda eirata. Hoolimata ootusärevusest prillivaba elu suhtes, oli ta hinges veel tugevam tunne ehk hirm.

Kui rääkida meditsiinilistest protseduuridest või arstil käimisest, tunnistab Keit tagasihoidlikult, et on loomult üsna suur pabistaja. „Tegelikult ma seda väga tunnistada ei taha, ma ise nimetan seda nii, et mulle meeldib olukorda kontrollida!“ naerab Keit. „Olen kunagi teismeeas perearsti kabinetis püsti tõusnud ja välja marssinud, sest arstil tuli selline spontaanne mõte võtta vereproovi, kui ma seal juba olen. Panin järgmiseks päevaks uue aja, sest ma lihtsalt ei olnud selleks valmis – selline ma juba kord olen,“ meenutab Keit naljakat seika.

Mõnus elu asendus murega

Keit on enda sõnul terve oma elu prille vihanud. „Sain prillid üsna noores eas ja esimesest päevast alates olid need minu jaoks tülikad. Ma olen üsna aktiivne, võiks isegi öelda, et selline „sahmerdaja“ tüüpi. Ma tundsin alati, et prillid jäävad mulle ette.“ Olukordi, mil prillid Keiti vihaseks ajasid, oli lõputult. „Vihkasin seda, kui pidin neid muudkui näpuga mööda nina üles lükkama. Ja talvel bussi astudes läksid prillid alati uduseks – kuidagi eriti tobe tunne oli seista uduste klaasidega, teha nägu nagu midagi poleks valesti ja oodata udu hajumist,“ naerab Keit.

20ndate eluaastate alguses avastas Keit enda jaoks läätsed. Tema sõnul oli tol hetkel tunne hea. „Korraks tundus, et elu on jälle mõnus ja tasub isegi hakata silmameiki harjutama,“ meenutab Keit. Ideaalne suhe läätsedega kestis pea 10 aastat, kuniks ühel hetkel see äkitselt läbi sai. „Silmad väsisid ära ja läätsed hakkasid väga kiiresti hõõruma – juba paari tunniga olid silmad kuivad ja väsinud. Lisaks juhtus aina rohkem seda, et läätsed vedasid mind alt ja läksid katki kõige ebasobivamatel hetkedel – telkides, matkal, maal,“ meenutab ta.

Keidi sõnul pidi ta alati kaks sammu ette mõtlema ja muretsema, kas kõik vajalikud hooldusvahendid ja varuläätsed on temaga kaasas. Mõnus elu asendus murega ja viimane aasta läätsedega oli väsitav. „Hakkasin unistama üha rohkem elust nägijana!“

Valdkonna professionaalidega vestlemine andis südamerahu

Prillivaba elu unistust segas aga üpris tugevalt Keitdi hirm, mis hoidis teda aastaid tagasi. „Kuigi mitmed tuttavad soovitasid laserprotseduuri, oli see minu jaoks kindel „ei“ – mina silmadega ei jama,“ meenutab Keit oma resoluutset veendumust. „Mõte sellest, et keegi midagi mu silmadega teeb, tundus ekstra hirmus. Mängus on ikkagi nägemine!“ Nüüd tagantjärele mõeldes tunnistab Keit, et tema esimene viga oli selles, et ta teadis kogu laserprotseduuri protsessist liiga vähe. „Ma kartsin meeletult, aga tegelikult ei teadnud isegi päris täpselt, mida!“

Lõpuks otsustas Keit KSA-s ära käia laserprotseduuri sobivusuuringul. „Sobivusuuring võttis pea kõik minu hirmud maha. Käisime kogu protseduuri samm-sammult läbi – kes, mida ja kuidas tegema hakkab, kas see on valus, kaua see kestab jms. Kas teadsite, et kogu protseduuri tegemine kestab vaid 10-15 minutit? See oli minu jaoks üks suurimaid üllatusi!“ ei suuda Keit oma imestust varjata. „Ka KSA personal oli väga professionaalne – ma tundsin igal sammul, et minust hoolitakse ja ükski minu hirm või küsimus ei ole naeruväärne. Juba ainuüksi see õhkkond, mis seal valitses, oli rahustav ja kuidagi mõnus,“ võtab Keit oma esmase kogemuse KSA-ga kokku.

Protseduuri tegemisel ei jõudnud hirmu tundagi

Kui protseduuripäev kätte jõudis, tunnistas Keit, et hirm oli ikkagi tagasi naha vahele pugenud ja ta tundis ärevust. Õnneks sai kliinikusse jõudes peagi tähelepanu kõrvale juhitud. „Kõigepealt ootas mind ees naiste lemmik osa – shoppamine. Mind pandi ooteruumi koos laia valiku päikseprillidega, mille seast pidin endale sobiva paari välja valima. Esiteks, olid kõik prillid väga kenad – enda välja valitud paari kannan ma tänaseni! Ja teiseks, aitas see nii hästi korraks mõtteid mujale viia,“ meenutab Keit.

Kui muud vajalikud toimingud tehtud said, ootas ees laserprotseduur, mis Keidi sõnul erines totaalselt sellest, mida ta oma peas ette oli kujutanud. „Laserprotseduur oli täiesti valutu. Ma ei tundnud terve selle aja mitte midagi! Ja see kestis tegelikult nii vähe aega – olin vaevalt jõudnud pikali heita ja arstiga juttu rääkida, kui kõik juba valmis oli. Ei mingit valu, ei mingit pikka ja piinarikast protseduuri, ma ei jõudnud õieti hirmugi tunda!“

Eraldi ära märkimist vajab Keidi sõnul ka dr Ants Haavel, kes selgitas igal sammul, mida ta parasjagu teeb ning veendus pidevalt, et Keit end võimalikult hästi ja mugavalt tunneks. „Ka kogu ülejäänud KSA personal oli imeline! Ma ei jõua neid ära kiita, sest kogu selle aja olid nad kõik nii abivalmid, toetavad ja minu jaoks olemas.“

„Kui protseduur tehtud sai, panin oma uhiuued päikeseprillid ette, istusin nagu staar KSA poolt tellitud taksosse ja läksin koju puhkama!“ meenutab Keit.

Keidi jaoks oli kvaliteedimärgiks ja usalduse tekitajaks see, et asi ei lõppenud protseduuri päeval. „Esimesel nädalal mulle helistati ja uuriti, kuidas ma end tunnen ja kas minu olemist saab kuidagi paremaks teha. Edasi leppisime kokku regulaarsed silmakontrollid ja sain väga selged juhised, kuidas oma silmade eest hoolt kanda,“ räägib ta.

„See oli ka üheks oluliseks põhjuseks, miks mina ei tahtnud minna näiteks Lätti protseduuri tegema, kuigi ka see oli tol hetkel populaarne valik. Silmad on midagi, mille pealt mina kokku ei hoiaks. Minu jaoks on ülioluline, et saaksin mistahes mure korral kohe arsti näha ja vajadusel kiiresti abi saada! Muide, mul juhtus nii, et vahetult enne jõule said silmatilgad otsa, õues möllas lumetorm ja kiiresti sai selgeks, et enne sulgemisaega ma tilkadele järgi ei jõua. KSA personal oli aga nii armas ja tuli mulle vastu – nad ütlesid, et ärgu ma muretsegu, mind oodatakse ära ja mu silmi tilkadest ilma ei jäta!“

Suurest hirmust elu parima otsuseni

Kui küsisime Keidilt, kas ta on rahul, et oma hirmule vastu seisis ja nägemise korda teha lasi, oli vastus kiire: „Käsi südamel – see oli mu elu parim otsus. Ma näen nii hästi ja mu elu on nii mugav! Ei mingeid uduseid prille, hõõruvaid läätsi, kuivi silmi ja hommikuti mööda seina kompamist, et vannituppa jõuda!“ naerab ta.

„Ma mäletan nii hästi seda esimest päeva kui olin protseduurist taastunud ja päriselt nägin. Lamasin voodis ja vaatasin aknast välja, esimest korda elus jäin uurima suuri raagus puid, mis akna taga kõrgusid. Varem olid need olnud hägused ja hajusid muu taustaga ühte, nüüd nägin ma igat detaili – kõiki pisikesi oksi, kumerusi ja kõverusi. Mõne jaoks ei tundu see midagi erilist, aga inimese jaoks, kes on suurema osa elust näinud uduselt, tähendab see nii palju. Ma näen!“

Home » Hirmu trotsides elu parima otsuseni!

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.