KSA 18. sünnipäeva intervjuu KSA asutaja ja silmakirurgi dr Ants Haaveliga!

KSA Silmakeskus tähistab enda 18. sünnipäeva! Selle puhul otsustasime juttu puhuda KSA asutaja ja silmakirurg dr Ants Haaveliga, kes on eduka silmakeskuse rajamise taga ja igapäevaselt kliiniku töös asendamatu lüli. Miks otsustas ta arstiks õppida? Kust tuli 18 aastat tagasi inspiratsioon moodsa silmakeskuse rajamiseks? Kuidas hoiab ta oma töötajaid? Ning millega tegeleb vabal ajal? Seda ja palju muud saad teada uuest blogiloost!

Kust tuli idee minna arstiteadust õppima ja mis inspireeris asutama KSA Silmakeskuse?

Otsus, minna õppima arstiteadust, oli Antsu sõnul tema jaoks loomulik valik, kuna perekonnas ja suguvõsas oli mitmeid arste. Kuus aastat kestnud arstiõpingud jõudsid residentuurini, kuid siis tundis mees, et kahe väikese ja kohe sündiva kolmanda lapse kõrvalt polnud võimalik 1000-kroonise kuupalgaga residentuuri minna. „Nii viis elu mind korraks arstiõpingutelt kõrvale ja hakkasin kogemust omandama hoopis ettevõtluse valdkonnas. Kõigepealt tegelesime paari sõbraga hügieenitoodete ja haiglatarvikute edasimüügiga Baltikumis, hiljem ka kinnisvaraga. Seda aga hetkeni, kui mulle helistas tädi ja tuletas meelde, et ülikoolist möödub kohe viis aastat. See tähendas, et mul tuli valida suund, mida jätkata, et tehtud eksamid kehtivust ei kaotaks,“ meenutab Ants.

Ants couldn't immediately say which direction to choose in the field of medicine. To this day, it is unclear whether by chance or intentionally, but his sister asked him to accompany her son to an ophthalmologist. "When I entered the clinic, I was thrilled! My nephew's eye condition momentarily became a secondary issue, and the doctor spent half the time introducing me to various devices and diagnostic options," Ants laughs. That was the pivotal moment in his life when the decision to become an ophthalmologist was born.

Kust aga sündis idee oma silmakliiniku rajamiseks? Õpingud viisid Antsu Indiasse praktikale ja sellest inspireerivast kogemusest sündis ka idee, et luua Eestisse maailmatasemel teeninduse ja tehnoloogiaga silmakeskus. „Tänu ettevõtluskogemustest saadud kapitalile õnnestus osta Raua ja Vilmsi tänava nurgal olevad ruumid, sisustus, esimesed diagnostikaseadmed ja Zeissi laser. Nii saigi alguse KSA Silmakeskus,“ räägib ta.

Retrohõnguline pilt KSA algusaastatest

Milline oli visioon KSA Silmakeskuse rajamiseks 18 aastat tagasi ja kas see on aja jooksul jäänud samaks või on muutunud?

Visioon silmakliiniku rajamisel oli algusest peale Antsu sõnul see, et soov oli pakkuda Eestis maailmatasemel võimalusi silmadiagnostikaks ja lühinägelikkusest vabastavaid operatsioone, millel on inimeste elukvaliteedile väga positiivne mõju. Seda moodsas ja suurepärase klienditeenindusega kliinikus. „Esimesel aastal otsisime oma niši ning pakkusime erinevaid laseroperatsioone, kuid mida aastad edasi, seda enam saime aru, et ühe protseduuri pakkumine võimaldab spetsialiseeruda kitsale valdkonnale ja tõsta standardid maailmatasemele,“ selgitab Ants.

Otsus hakata teostama ainult ühte protseduuri ja mitte minna kaasa trendiga pakkuda klientidele võimalikult erinevaid operatsioone, sündis väga põhjalike analüüside tulemusel. „Võrdlesime koos kolleegidega lõikega ja lõikevaba protseduuride plusse ja miinuseid, suhtlesime kolleegidega Euroopast ja Ameerikast, kuulasime loenguid kongressidel, vestlesime kuluaarides lektoritega ja muidugi analüüsisime põhjalikult ka tehtud operatsioonitulemusi ning patsientide tagasisidet. Ja võin täna öelda, et see oli väga õige otsus!“ sõnab Ants. „Ehk algne visioon on jäänud samaks, kuid oleme tänu „kitsamale rajale“ saanud seda visiooni kõige pisemate detailideni täiustada ja teha ühte asja, aga seda väga hästi,“ lisab ta.

Dr Ants Haavel koos protseduuriõdedega

Refraktiivkirurgia valdkond on aastate jooksul tohutult palju arenenud. Veel paarkümmend aastat tagasi tehti silmalõikuseid käsitsi ja noaga, nüüd on selle valdkonna „üle võtnud“ laserid. Kuidas on KSA läbi aastate valdkonna muutustega kaasas käinud?

“Me ühinesime refraktiivkirurgiaga ajal kui käsitöö ehk radiaalkeratoomia oli Eestis just lõppenud. Tollel hetkel oli peamine meetod LASIK, mille puhul automaatne mikrokeratoom lõikas sarvkesta lõike ja seejärel laser korrigeeris miinuse, “ meenutab Ants.

KSA Silmakeskus on läbi aastate alati soovinud klientidele pakkuda parimat tehnoloogiat ja seda nii diagnostika kui ka laserite mõttes. “Printsiip, mida mulle mitmes heas kliinikus õpetati, oli see, et tehnoloogia arvelt ei tasu kunagi allahindlust teha, sest nii on hiljem kõigil parem uni. Nii olemegi need 18 aastat uuendanud lasereid iga 24 kuu tagant ja alates 2010. aastast on meie partner sellel ajal olnud maailma juhtiv laseritootja, Saksamaa ettevõte Schwind Eye Tech Solutions. “

Kuidas on aga muutunud klientide vajadused 18 aasta jooksul? Kas tänane klient on nõudlikum kui 18 aastat tagasi?

Ants tunnistab, et ootused on aastatega mõlemal osapoolel – nii neil endal kui ka klientidel – oluliselt kasvanud. “Enamus meie kliente tuleb meie juurde soovituste kaudu ja kõik tahavad näha peale protseduurist taastumist väga hästi. Väga oluline faktor klientidele on ka silmade mugavus. Mina isiklikult mõtlen iga inimese puhul, kuidas saavutada maksimaalne tulemus ning viia protseduur läbi kliendi jaoks võimalikult sujuvalt ja meeldivalt,” sõnab Ants.

Ja muidugi, suurepäraste tulemuste ja patsientide hoolika valiku vahel on näha tugevat seost. “Kuna diagnostikaseadmete võimalused ja tase on aastate jooksul kõvasti arenenud, siis tänu moodsale diagnostikapargile saame olla kindlad, et anname laserprotseduuriks rohelise tule õigele patsiendile ja saame ka inimeste ootustele vastata, “ räägib ta.

KSA Silmakeskuse laseripartner on Schwind Eye Tech Solutions Saksamaalt 

Hiljutises KSA Silmakeskuse kliendi tagasiside küsitlusest selgus, et 99% vastajatest soovitaksid KSA-d oma sõbrale või tuttavale, kes unistab lühinägelikkusest vabanemisest. See on väga kõrge protsent, eriti meditsiiniasutusele. Mis Sa arvad, miks see number selline on?

“Refraktiivkirurgias on rahulolu protsent olnud läbi aegade kõrge, kui kliente uuringutel hoolikalt valitakse ja kliinikul on suured kogemused. Aga muidugi 99 % on väga suur tunnustus! Eks me näeme oma klientide nägudelt igapäevaselt, kus me oma tulemustega oleme ja see annab meile kõigile KSAs palju energiat!” on Ants kindel.

KSA töötajatel on keskmiselt väga pikk tööstaaž. KSA optometristide tööstaaž on keskmiselt 8-9 aastat. On ka neid töötajaid, kes saavad koos KSA sünnipäevaga tähistada ka endal KSAs 18 aasta täitumist. Kuidas ettevõttena töötajaid motiveerite ning kuidas toetate nende professionaalset arengut?

“Algusaastatel püüdsin oma kolleege ärgitada pidevalt õppima ja vedasin neid mööda välismaa koolitusi ja kongresse ringi. Nad olid kõik väga usinad loengus käijad, kuid õhtul tantsiti ka varbad villi!” naerab ta. Kogu tegutsemise aja on Antsu saatnud tema kõige tähtsam äriline nõuanne – tunne oma tegemistest rõõmu. „Meie töö võtab palju aega ja energiat, aga see peab olema meeldiv nii minule kui ka töötajatele. Nii kaua, kuni kõik pooled tunnevad tegevusest rõõmu, pole töö tegelikult lihtsalt töö, vaid mõnus tegevus!“ on Ants kindel.

Samuti lisab ta, et ka siiani on tavapraktikaks see, et KSA inimesed hoiavad end pidevalt valdkonna uudiste ja uute trendidega kursis, käiakse koolitustel ja kongressidel välismaal ning külastatakse välismaiseid kliinikuid, et õppida suurepärastelt kolleegidelt ka mujal maailmas. “KSA-l on väga professionaalsed ja pikaajalise kogemusega optometristid, kliendinõustajad ja kommunikatsiooni spetsialistid. Oleme alati väärtustanud iga ametipositsiooni tööpanust kogu süsteemis ja usun siiralt, et kõik meie inimesed tunnevad, et nad on hoitud,” sõnab ta.

KSA tiim suvepäevadel 

Kas KSA Silmakeskuse järgmise 18 aasta plaan ja eesmärgid on paigas või kuidas tulevikku vaatate?

“Tulevikku vaatame avatud silmadega ja hoiame pidevalt kätt pulsil. Ümbritsev maailm on kardinaalsetes muutustes ja tuleb trendidega kaasa minna. Igaljuhul aina huvitavamaks kõik muutub!”

Aga aitab nüüd tööjutust. Palun räägi lähemalt, millega tegeled siis, kui parasjagu KSA Silmakeskuses ei ole. Mis on Sinu hobid ja kired?

“Mulle on alati meeldinud lugeda. Ja muidugi ka purjetada, seda nii suvel kui ka talvel jää peal. Purjetamine on täielik oopium ja vabadus, kuid üledoosi pole veel õnneks või kahjuks saanud!” naerab ta.

Kuidas on plaan tähistada täisealiseks saanud KSA Silmakeskuse sünnipäeva?

“Sel aastal võtame rahulikult ja plaanis on koos kolleegidega tore õhtusöök heas kesklinna restoranis. Ning nagu igal aastal, on meil ka meie uutele ja vanadele klientidele varuks sünnipäeva nädalal põnevaid ja motiveerivaid pakkumisi ja üllatusi, “ võtab Ants plaanid kokku.

Home » KSA 18. sünnipäeva intervjuu KSA asutaja ja silmakirurgi dr Ants Haaveliga!

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.