Hiinast Eestisse laserprotseduurile.

Nele-Maria (27) elab hetkel Taiwanis, kuid aastaid on ta resideerinud ka Hiinas. Tegelikult juba gümnaasiumi ajal õppis ta kaks aastat Tais, pärast mida suundus ülikooli Inglismaal. Nii et kuigi tegu on eestlannaga, siis on ta umbes poole oma elust veetnud mööda teisi riike rännates ja neis elades. Vahepeal käis Nele Eestis, tegi KSA Silmakeskuses silmaprotseduuri, vabanes tema elustiili tugevalt piiranud prillidest ning siis reisis jälle mitmeteks kuudeks Lõuna-Ameerikasse seljakotiga rändama.

Kuidas selline elu võimalik on?

Naine naerab ja ütleb, et ta on lasknud elul end kanda ning olnud avatud erinevatele pakkumistele ja võimalustele. Näeb võimalust kuhugi kandideerida ja teeb seda. Nii sai ta 16-aastaselt sisse stipendiumiprogrammi rahvusvahelises koolis Tais, kust saigi kõik alguse.

“Pärast ülikooli lõpetamist tahtsin minna Hiina, aga lõin kartma. Tulin hoopis Eestisse, käisin tööl ja veetsin perega aega,” meenutab ta. Tol ajal oli ta juba 5 aastat kodunt eemal veetnud. Pärast mõningast rahulikku tööaega tekkis aga jälle reisiisu ja nii külastas Nele Euroopas festivale, elades mõnusalt hipilikku elu. Ühel hetkel jõudis ta ikkagi Hiina, sest julgustuseks oli parim sõber seal juba ees. Kokku elas ta Hiinas 3 aastat ning see oli lahe periood tema elus.

Kõige turvalisem tundus puutevaba Flow protseduur

Näiteks õppis Nele-Maria Hiinas elamise ajal ülikoolis hiina keelt ning töötas modellina. “See oli lõbus, loovalt eneseväljendusrikas töö ning tõi raha sisse, sain seal isegi kuulsust koguda,” ütleb ta. Kuigi see tööstus oli natuke pealiskaudne ega stimuleerinud teda intellektuaalselt, siis pakkus palk ja palju vaba aega palju viise iseenda paremaks tunda saamiseks ja iseseisvaks arendamiseks. Kuid ta tunnistab, et pärast kahte aastat sai küllalt. Aeg oli taas elukohta muuta. Mõeldud-tehtud ning kuna ka raha oli kogutud, siis sai kodumaal tüütuks muutunud prillidest vabanetud.

“Ma olin endale erinevad silmaprotseduuride meetodid selgeks teinud ja otsustasin, et kõige turvalisem on ikkagi lõikevaba Flow. Kuigi oleksin saanud teiste meetoditega soodsamalt, siis meeldis mulle väga KSA õhustik ja see, kuidas optometrist rääkis vaimustusega oma kirest seal kliinikus töötada,” räägib müügiga kokku puutunud Nele. Ta teab, et kui inimene “tootesse”, mida müüb, ise ka usub, siis see tihtipeale ka on hea. “Ma sain aru, et ta ei müü mulle protseduuri raha pärast, vaid on südamega asja juures!”

Nii tuligi otsus, et tema silmad vajavad parimat ja süda ihkab turvalisust ning see kombinatsioon juhatas sammud KSA Silmakeskuse poole. Pärast protseduuri läks naine seljakotiga Lõuna-Ameerikasse, külastades Peruud, Kolumbiat ja Ecuadori. “See oli ilus pingetevaba periood, kus ma sain lihtsalt nautida ja kogeda elu,” jutustab Nele-Maria, kelle jaoks oli reisimine pärast prillidest vabanemist eriti seiklusrikas ja emotsioonirohke.

Hüppasin suurest rõõmust, maailm oli nii selge

“Mul olid ainult umbes -2 tugevusega prillid, kuid tundsin end nii piiratult nendega. Prillid vajusid kogu aeg ninalt alla, tantsides või hüpates lendasid eest ning üleüldse tundus maailm nendega ikkagi natuke udusem kui peaks,” meenutab tantsimist armastav energiline Nele-Maria. “Ma polnud mitmeid aastaid päikeseprille kandnud!”

Nüüd, mil prille enam polnud, olid reisiemotsioonid palju ehedamad, suuremad ja selgemad. “Esialgu oli nii äge, hüppasin õnnest ja rõõmust, kogu maailm oli nii selge!” on tema emotsioonid praegugi veel tugevad. “Kõige meeldejäävam kogemus oli uusaastaöö Peruus. Olin tolleaegse poiss-sõbraga mere ääres ja vaatasime ilutulestikku. Ma olin nagu väike laps, kes jooksis vaimustunult mööda randa edasi-tagasi. Ma ei mäletanud enam, kuivõrd maagiline ja selge on ilutulestik! See oli nii ilus, nii terav, nii värviderohke, nagu lapsepõlvest mäletan. Olin joovastatud.” Nele-Maria sõnul kandis ta enne kogu aeg prille, aga nägemine polnud ikkagi nii hea, kui oleks võinud. “Olin HD- ja 3D-nägemise täiesti unustanud. See oli joovastav kogemus!”

Pärast Flow protseduuri jäid ära ka pidevad peavalud ja näopinged, mida prillide kandmine tekitas. Lisaks sai naine nüüd vabalt hip-hopi tantsima hakata ega pidanud enam muretsema lendavate prillide pärast. Ka klubides tantsimas käimine on pärast protseduuri nii palju nauditavam.

Kord varem näiteks lendasid tema prillid keset suurt tantsumöllu põrandale ning ta pidi neid käpukil seal teiste rahmeldamise vahel taga otsima. Õnneks leidis ja õnneks olid need ka terved, aga seda murekoormat ta enam kogeda ei tahtnud. “Mäletan, et Hiina müürile ronima minnes jäid mul prillid kogu aeg tegevusele ette. Kuna ronisime ühes turistidele keelatud ohtlikumas piirkonnas, siis oli see päris murettekitav takistus. Teinekord käisin Haarbini mägedes suusatamas ja kuna kontaktläätsi ma tihti silmakuivuse pärast kanda ei saanud, pidin selle reisi prillide ja suusaprillidega koos läbi kannatama. Seda ei soovita ma mitte kellelegi!”

Tahtis tunda vabadust

Kui prillid ta Londonis sõna otseses mõttes eluohtlikku olukorda panid, sai Nele-Marial neist kõrini. Ta tahtis teha kõike, mida süda ihkas ega viitsinud enam muretseda prillide pärast. Ta soovis vabaneda pidevast ebamugavusest, mis prillide ja nägemisprobleemidega kaasnes.

Täna õpib Nele-Maria Taiwani ülikoolis hiina keele kursusel. Pärast Lõuna-Ameerika avastamist viis elu teda uuesti Hiina pooleks aastaks, kuid sealne saastunud õhk hakkas ta tervisele sedavõrd tugevalt, et elukohta tuli muuta. Valituks saigi Taiwan, kus talle meeldib palju rohkem. “Detsembris saab kursus läbi ja pean otsustama, mida edasi teen. Selget plaani veel pole,” ütleb ilus heledapäine naine. Ta plaanib lasta elul end taaskord ise juhtida. Euroopa ja kodumaa kanti teda veel ei tõmba, siia on asja pigem siis, kui tuleb hakata paiksemaks jääma ja “asju tõsisemalt võtma”. Selle all mõtleb ta stabiilset tööd, pere, kodu ja lapsi. Aga praegu mitte, veel tahab ta maailma avastada. “Jaapanis pole ma käinud. Samuti tahaks minna Ameerika Ühendriikidesse ja Venemaale ning tagasi Ladina-Ameerikasse,” unistab Nele-Maria.

Jah, Flow laserprotseduur ja prillidest vabanemine on andnud naise elule hoogu juurde. Mitte miski ei piira ega takista teda elamast just seda elu, mida hing ihaldab!

Home » Hiinast Eestisse laserprotseduurile.

Take our quick quiz to find your path to glasses-free living

Take our 2-minute test to see if laser eye surgery can unlock a new world of clear vision for you.

Teemad

Customer experiences

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.