
Oskar Punga: “Unista suurelt või ära unista üldse!”
Oskar on näitleja Viljandi Ugala Teatris. Tal on palju hobisid, mis ulatuvad lumelauasõidust ja looduses matkamisest kuni ristsõnade lahendamise ja leiva tegemiseni. Ta armastab rattaga sõita, sõpradega pinksi mängida ning oma koeraga jalutada. Elu pakub palju avastamisrõõmu – nüüd, mil tema nägemine on lausa täiuslik, naudib ta seda kõike veelgi rohkem.
Prillid ja läätsed – 15 aastat kompromisse
Esimesed prillid sai Oskar põhikoolis, kui avastas, et tagareast tahvlile enam korralikult ei näe. Kuna noormees mängis ka jalgpalli, hakkas ta üsna pea kandma kontaktläätsesid. See tähendas lõpuks 15 aastat kõike, mis läätsedega kaasneb: läätsevedelikega “mässamist”, prillide unustamist ja vahest ka ebameeldivaid üllatusi – näiteks kui lääts keset päeva ootamatult silmast välja “vupsas” ja varu polnud kaasas. Aastate jooksul muutus see kõik tüütuks rutiiniks, millest oli soov vabaneda.

Foto: Oskar Punga
Miks laserprotseduur?
Mõte oma silmade „korda tegemisest” oli Oskaril meeles mõlkunud juba pikemat aega. Kui täitus 30. eluaasta, hakkas ta iseendaga tõsisemalt arutlema – miks peaks ta veel aastaid kontaktläätsesid ja prille kandma, kui on võimalik maailma näha selgelt ka ilma nendeta? “Numbreid kokku lüües ja hea õnne korral õnnestub mul ju rohkem siin elus suurepärase nägemisega olla. Või noh, et hauakivile ei läheks: Oskar Punga – läätsed silmas. Prillid, varuprillid, ühepäevased läätsed, kuuajalised läätsed, läätsevedelik, värske konteiner, sinine L ja valge R… – see kõik jääb üheks väikeseks peatükiks mu elus,” lisab ta naljatledes. Kui ta kuulis lisaks tuttavate heast kogemustest KSA Silmakeskusega, tundus otsuse tegemine lihtne.
Taastumine ja esimesed muljed
Protseduuripäeval oli hetk, mil Oskar koges enda sõnul veidi ebamugavust, kuid juba järgmisel päeval tundis ta, et kõik kulgeb üle ootuste hästi. Sõbrad olid hoiatanud, et taastumise raskemad hetked on veel ees, kuid tema kogemus oli vastupidine – kõik läks vaid paremaks! Tööle uue lavastuse proovi naasis ta juba ülejärgmisel päeval ning umbes kolme nädala pärast astus publiku ette teravama nägemisega, olles vaid tavapärasest ettevaatlikum ereda prožektorivalguse suhtes.

Foto: Ülar Mänd
Elu pärast protseduuri
Protseduurijärgselt on elu oluliselt detailirohkem ja mugavam. Näiteks naudib Oskar nüüd eriti oma koduaknast avanevat vaadet Viljandi järvele – see tundub veelgi kaunim ja armsam kui varem. Ka ise teatris lavastusi vaatamas käies on vaade selgem, ning üks tema lemmikhetki on see, kui ta märkab kaugelt tulevat sõpra ning saab talle esimesena tervituseks lehvitada. Kui aga hiljem selgub, et see polnudki tuttav inimene, siis vähemalt ei saa enam süüdistada oma halba silmanägemist!
Mis järgmiseks?
Oskar nendib, et kuna ta oli varem siiski üsna lohakas läätsekandja (näiteks kandis neid pikalt ja pidevalt ning isegi ujus läätsedega), siis nüüd on tal uus eesmärk: avastada veealune maailm. Täpsemalt tahab ta proovida sukeldumist ja sellest maksimumi võtta!
Kui keegi on kunagi mõelnud laserprotseduuri peale, siis ei tasu tema sõnul kõhelda – see on üks parimaid investeeringuid iseendasse! Ebamugavustunne kestab vaid hetke, kuid see vabadus ja selge nägemine jäävad kogu eluks. “Unista suurelt või ära unista üldse!” võtab ta oma kogemuse positiivselt kokku.

Oskar ja Dr Haavel Protseduuripäeval KSAs
Hea lugeja – kui oled mõelnud, kas silmade laserprotseduur võiks ka sinu jaoks sobilik olla, siis broneeri esmalt protseduurieelne silmauuring tutvumishinnaga 29 € SIIN.
KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?
Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.