5 küsimust Flow 2.0 laserprotseduurist taastumise kohta

Laserkorrigeerimine on imeline võimalus silmanägemise kiireks püsivaks parandamiseks. Kuna see on siiski sekkumine inimese ühe keerulisima organi töösse, peame kehale parimaks taastumiseks veidi aega andma. Kui palju tuleks kannatust varuda ning mida silmas pidada, et taastumisprotsess oleks võimalikult kiire ja sujuv?

  • Kas laserprotseduurist taastumine on valus?

Klient ei tunne valu ei protseduuri ajal ega peale seda. Vahetult pärast protseduuri on enesetunne tavaliselt hea. Järgmistel päevadel võib aga tekkida kerge ebamugavustunne: silmad võivad joosta vett, tunduda karedad ja kipitada. Üldjuhul on ebamugavustunne õrnalt tajutav ja tuntav kuivusaistinguna, mida on lihtne niisutavate silmatilkade abil kontrolli all hoida.

  • Kui kaua laserprotseduurist taastumine aega võtab?

Tasub meeles pidada, et protseduurijärgne hoolitsus on sama tähtis kui protseduur ise! Silma sarvkest on väga hea loomuliku paranemisvõimega ja kui võimaldame silmal rahulikult taastuda, toimub ka taastumisprotsess kiiresti. Kui kaua taastumine täpselt aega võtab, on individuaalne, sõltudes protseduuri tüübist, kliendi vanusest, tervise seisukorrast ja eripäradest. Kuna silmad on eraldiseisvad organid ja kui kummalegi neist tehakse eraldi protseduur, siis nagu looduses ikka, võib taastumise kiirus mõnevõrra erineda.

Peale protseduuri. Peale protseduuri saad silmi avades rõõmu tunda silmnähtavalt paranenud nägemisteravusest, ent silmad on siiski tundlikud ja vajavad pigem rahu. Koju sõidutame sind taksoga või saad paluda sõbral end sõidutada. Kindlasti tuleb protseduurijärgsetel päevadel vältida silmade hõõrumist või millegi, sealhulgas tolmu, vee või võõrkehade silma sattumist.

Esimesed päevad pärast protseduuri. Esimestel päevadel on nägemine udune, soovitame sel ajal rahulikult puhata ja silmi palju kinni hoida. Silmades võib esineda liivatera või kraapimise tunnet ja silmad võivad joosta vett. Et tagada kiire taastumine, võiks 24h jooksul pigem vältida ekraaniga seadmeid ja kasutada regulaarselt niisutavaid silmatilku. Soovitame aja sisustamiseks valida tegevusi, mis silmi liialt ei koormaks. Näiteks käia rahulikult jalutamas, kuulata audioraamatuid, podcaste või muusikat.

Neljas, viies, kuues päev pärast protseduuri. Neljandal ja viiendal päeval peaks enesetunne olema juba parem, mis võimaldab kenasti tavaellu naasta ja igapäevatoimetusi jätkata. Enesetunde järgi võib neljandal ja viiendal päeval juba natuke telerit vaadata ja raamatut lugeda, aga endiselt võiks pigem eelistada tegevusi, mis silmi liialt ei koorma.

Nädal pärast protseduuri. Nädal pärast protseduuri ootame sind esimesse järelkontrolli, et üle vaadata taastumine ja eemaldada kaitseläätsed. Pärast kaitseläätsede eemaldamist peaks su elu olema samasugune nagu enne, ainult ühe suure erinevusega – su silmad on terved ja nägemine teravam. Lõplik nägemisteravuse taastumine võtab aega maksimaalselt kuni paar kuud, aga nädal pärast protseduuri saad teha absoluutselt kõike, mida soovid, sh käia saunas, teha rasket füüsilist tegevust, harrastada pallimänge ja kontaktsporti, ujuda ja kasvõi langevarjuga hüpata!

  • Millal võib teha jälle kõiki tavalisi asju?

Auto juhtimine. Protseduuri läbinu peaks autojuhtimist vältima esimese nädala jooksul, kuni kaitseläätsed on veel silmas. Pärast esimest nädalalt tasub lühemad otsad ette võtta ja olla teadlik, et võib esineda valgusallika ümber halo, eriti hämaras sõites, aga see on mööduv.

Teler, arvuti ja nutiseadmed. 24 tunni jooksul peale laserkorrektsiooni on hea võimalus teha teoks ammune plaan ja võtta ekraanipuhkus, sest teler, nutitelefon, laua- ja tahvelarvuti, e-luger – kõik väsitavad silmi. Ekraane tasub kasutada vaid esimeste väsimusmärkide ilmnemiseni.

Sport ja saun. Kuna silmad vajavad taastumiseks rahu ning kõiki keha vabasid ressursse, siis tasub neid selles aidata. Soovitame vältida kõike, mis võib põhjustada mustuse, tolmu, higi silma sattumist, kuna see võib aeglustada paranemisprotsessi. Seetõttu ei soovita me esimesel nädalal teha trenni, minna sauna või spaasse, vaid lükata need tegevused edasi ja oodata kaitseläätsede eemaldamiseni.

Sarvkest paraneb lõplikult paari nädala jooksul, seni tuleks vältida ka silmade hõõrumist. Tore on see, et Flow-protseduuri puhul võib juba peale kaitsvate kontaktläätsede eemaldamist, alustada ka aktiivsemate aladega nagu tennis, ujumine, maastikuratta sõit või suusatamine ning isegi kontaktsete võitluskunstidega.

Reisimine. Paljud KSA kliendid on pärast protseduuri lennanud tagasi kodumaale. Sellisel juhul tuleb aga meeles pidada, et lennukisalongis on väga kuiv õhk ja niigi tundlikke silmi tuleb pidevalt silmatilkadega niisutada. Välisreiside puhul võiks esimesel paaril päeval vältida metrood ja väga tolmuseid tänavaid, sest tolmu sattumine silma tekitab ebamugavust ja aeglustab taastumist.

Jumestus. Neile, kes armastavad end meikida, on heaks uudiseks, et täielikust näojumestusest – peitekreemist, puudrist, põsepunast, ritsmetuššist, lainerist ja lauvärvist – tuleb loobuda vaid 24 tundi enne protseduuri ja protseduuri päeval. Protseduuri päeval tuleks vältida ka näokreemi, silmaümbruskreemi, parfüümi, juukselakki ja habemeajamisvedelikku.

Pärast protseduuri läbimist, mil kaitseläätsed veel silmas on, tuleb hoiduda ripsmetušši kasutamisest ja vältida ka meigitooteid, mis võivad silma pudeneda: lauvärve, lainerit, jumestuskreemi, puudrit ja põsepuna. Puhastusvahendit ja kreemi kasutades tuleb vältida silmade ümbrust. Peale kaitseläätsede eemaldamist võib võtta kasutusele kogu jumestuse täiskahurväe.

  • Kui pikalt peaks töölt vabaks võtma?

Soovitame koos sujuvaks ja täielikuks taastumiseks tööst ja kohustustest vabaks võtta 7-10 päeva. On mõned asjad, mida tööle naasmisel meeles pidada.

Kui töötada arvutiga, tuleb teha piisavalt pause ja kasutada niisutavaid silmatilkasid, et sarvkest liigselt ei kuivaks. Konditsioneeritud ruumis on see oht kahekordne.

Erilist tähelepanu vajab töö keskkonnas, kus on suurem võimalus tolmu ja prahi silma sattumiseks, näiteks ehitusel. Kaitseprillid või muud meetmed, mis lisakomplikatsioone väldivad, on hädavajalikud.

Neil õnnelikel, kes veedavad oma tööpäevad õues päikese käes, on esimese kahe nädala jooksul soovituslik kanda 100 % UV kaitsega päikeseprille. Seda tasub teha ka edaspidi.

  • Millised võivad olla laserprotseduuri kõrvalmõjud ja tüsistused?

25 aasta jooksul on üle maailma tehtud üle 50 miljon silma laserprotseduuri ja selle aja jooksul on tehnoloogiad uskumatus ulatuses täiustunud. Tänu pikale kogemusele, lihvitud meetoditele ja tipptasemel varustusele on kõrvalmõjude määr jõudnud miinimumini, laseprotseduuri peetakse silmale ohutumaks kui pikaajalist kontaktläätsede kandmist.

Siiski, kuna protseduuri käigus ärritatakse silmi, vastab keha sellele oma vahenditega. Taastumisega võib kaasneda kergeid kõrvalnähtusid nagu valgustundlikkus, nägemisteravuse kõikumine, halod või silmade kuivus. Nende esinemine taastumisel on normaalne ja need mööduvad aja jooksul.

Protseduuri eel tehakse tipptasemel diagnostikavahendite abil põhjalikud uuringud, ent kiire taastumise huvides on samavõrd oluline ravijuhiste täpne järgimine ja ettenähtud järelkontrollides käimine. Tegemist on siiski meditsiinilise protseduuriga, millest sujuvaks taastumiseks tuleb teadlikult aega võtta.

Home » 5 küsimust Flow 2.0 laserprotseduurist taastumise kohta

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.