Halvad harjumused, mis vananevad teie silmi

Silmi hõõrudes.  Silmaümbruse nahk on üks esimesi näopiirkondi, millel ilmnevad vananemise märgid. Silmade hõõrumine võib lõhkuda nahapinna all olevaid tillukesi veresooni ning põhjustada tumedaid ringe ja pundunud silmi, aga ka enneaegseid vares jalgu ja rippuvaid silmalaugusid.

Unustades oma päikeseprillid.  Silmade eksponeerimine kahjulike päikesekiirte kätte on kindel viis enneaegseks vananemiseks ning silmade ja silmalaugude kahjustamiseks. Pikaajaline päikese käes viibimine põhjustab: silma esipinna päikesepõletust (fotokeratiit); katarakt; kollatähni degeneratsioon; pinguecula ja pterygium (inetu kasvajad silmal); ja isegi silmalau vähk. Kandke õues viibides päikeseprille, mis blokeerivad 100 protsenti UV-kiirgust ja kõige kahjulikumat HEV-kiirgust – isegi pilvistel päevadel!

Suitsetamine  kahjustab peaaegu kõiki teie keha organeid, sealhulgas silmi. Uuringud on seostanud sigarettide suitsetamist nägemist ohustavate silmahaigustega, nagu katarakt, kollatähni degeneratsioon, uveiit, silmade kuivus ja diabeetiline retinopaatia. Tegelikult on suitsetajatel kuni neli korda suurem tõenäosus jääda pimedaks kui mittesuitsetajatel.

Söömine halvasti.  Roheliste lehtede, värviliste puu- ja juurviljade ning loodusest püütud kalade (nt lõhe) rikas dieet võib aidata ennetada või hallata paljusid vanusega seotud silmahaigusi.

Ei saa piisavalt magada.  Seda nimetatakse iluuneks põhjusega: ebapiisav uni võib vananemist kiirendada ja teie silmad on sageli esimesed, kes kannatavad! Lisaks punastele verd täis silmadele põhjustab unepuudus ka tumedaid silmaaluseid, silmade tõmblemist, silmade kuivust ja nägemise hägustumist.

Ei joo piisavalt vett.  Silmadega seotud dehüdratsiooni sümptomiteks on kuivus, punetus ja silmalaud.

Saidilt www.allaboutvision.com/resources/bad-habits.htm

Home » Halvad harjumused, mis vananevad teie silmi

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.