Уникальный «рентгеновский шлем» позволит летчикам видеть сквозь самолет

Ühendkuningriigis välja töötatud uut tüüpi kiiver annab hävitajapilootidele “röntgeninägemise”, mis võimaldab neil näha lennukist väljapoole igas suunas, sealhulgas läbi selle tugeva metallkere.

Kuna õhutõrjerelvad muutuvad üha keerukamaks, vajavad hävitajad piloodid oma ohutuse tagamiseks kogu abi, sest sekundi murdosa otsused teevad vahet õhtusöögi ja elulõpuva tulekera vahel.

Elu ja surma puudutavate otsuste paremaks teavitamiseks on Ühendkuningriigis asuv kaitsetöövõtja BAE Systems välja töötanud uut tüüpi kiivri, mis võimaldab pilootidel näha lennukist väljapoole igas suunas, isegi läbi selle tugeva metallkere. Strikeri kiiver kasutab liitreaalsuse tehnoloogiat, et anda pilootidele oma ümbrusest paremad vaated kui kunagi varem.

Piloodile spetsiaalse kiivri kaudu kuvatavad pildid jäädvustatakse hävituslennuki väliskülje kohale asetatud kaameratega. Kolm kokpiti sees asuvat andurit töötavad koos paljude kiivril asuvate vilkuvate LED-tuledega, et määrata täpselt, kuhu piloot vaatab, võimaldades süsteemil piloodile reaalajas visiiri kaudu sobivaid pilte tagasi anda.

Selgitades BBC-le, kuidas kiiver töötab, ütles BAE esindaja Alan Jowett: „Kui piloot kannab Strikeri kiivrit – mis on sisuliselt integreeritud ekraaniga kiiver –, kui ta näeb midagi maas, võib ta lihtsalt pead pöörata ja panna sümboli. üle huvipunkti, vajutage nuppu ja süsteem arvutab objekti koordinaadid. Lennuk saab seejärel oma andureid, kaameraid või relvi selles suunas pöörata – nii et see võimaldab dialoogi otse lennuki ja piloodi vahel.

Loe kogu artiklit  kesklinn .

Home » Уникальный «рентгеновский шлем» позволит летчикам видеть сквозь самолет

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.