Silmatervis sügisel, naine, silmad.

Tagasi kooli ja kontorisse: Kuidas oma silmade eest hoolt kanda?

September on lõppenud ja paljud meist on juba kooli ja kontori rutiiniga harjunud. See aga tähendab, et liigume sügise saabudes ilma tõttu vähem väljas ja veedame rohkem aega tubastes tingimustes nutiseadmete või ekraanide ees. Lisaks kaasneb tagasi rutiini saamisega mõnikord ka stress. Need tegurid võivad avaldada negatiivset mõju meie silmadele ning seetõttu on oluline teada, kuidas oma silmade tervist hoida. Meie optometristide tiim on sinu jaoks kokku kogunud mõned nõuanded, kuidas hoolitseda enda silmade eest pingelistel perioodidel.

1. 20-20-20 reegel

Pikalt arvuti ees töötamine võib põhjustada silmade väsimust ja kuivust. Selle vältimiseks kasuta 20-20-20 reeglit: iga 20 minuti järel vaata 20 sekundi jooksul 20 jala (6 meetri) kaugusele. See aitab silmadel lõõgastuda ja vähendab pingeid.

2. Silmade niisutamine

Arvutiekraane vaadates unustavad inimesed sageli pilgutamise ära. Tuleta endale meelde, et silmi tuleks pilgutada, sest pilgutamine niisutab silmi. Kui tunned, et silmad muutuvad väga kuivaks, võid kasutada silmatilku, kuid enne tilkade ostmist konsulteeri alati spetsialistidega nemad aitavad sinu silmadele õige leevenduse leida.

3. Hea valgustus

Ruumi valgustus mängib olulist rolli silmade tervises. Veendu, et töökoht on hästi valgustatud ja väldi päikesevalguse peegeldumist ekraanilt. Kui tunned, et ekraane on päeva jooksul väga raske vaadata, võid proovida kasutada sinise ekraani filtrit. Selleks vali arvutiekraani seadetest ‘‘night light’’, mis muudab ekraanil kuvatavad toonid soojemaks ja nii on silmadel neid lihtsam vaadata.

Kui veedad igapäevaselt palju aega ekraanide taga, loe rohkem arvuti vaatamise sündroomi kohta SIIT: https://ksa.ee/mis-on-arvuti-vaatamise-sundroom/ 

4. Mugav tööasend

Sinu arvutiekraan peaks olema silmade kõrgusel või veidi madalamal, umbes 50-70 cm kaugusel silmadest. Istudes hoia kael, selg ja õlad sirgena ning tooli kõrgus muuda selliseks, et jalad oleksid kindlalt maas.

5. Tervislik toitumine ja vee tarbimine

Tervislik toitumine mängib olulist rolli silmade tervises. Söö toite, mis on rikkad A-vitamiini, Omega-3 rasvhapete ja antioksüdantide poolest, nagu porgandid, kala, lehtkapsas ja spinat. Samuti joo piisavalt vett, et hoida kogu keha, kaasa arvatud silmad, hüdreeritud.

6. Silmade regulaarne kontroll

Käi regulaarselt silmaarsti juures kontrollis, soovitatavalt vähemalt kord aastas. Varajane probleemide avastamine võib aidata vältida tõsisemaid silmahaigusi. Kui kasutad prille või kontaktläätsi, veendu, et retsept on asjakohane ja vastab sinu vajadustele.

Silmakontroll, KSA, silmatervis, sügis

7. Prillide ja kontaktläätsede hügieen

Kui kasutad prille või kontaktläätsi, veendu, et hooldad neid korralikult. Puhasta prille enne igat kasutamist prillilapiga ja vaheta kontaktläätsesid vastavalt juhistele. Samuti pese alati käed enne kontaktläätsedega tegelemist, et vältida silmapõletikke.

👀 Kui soovid prillidest- ja kontaktläätsedest vabaneda, astu esimene samm ja tee KSA kiirtest! Esmase tulemuse saad 2 minutiga ning positiivse otsuse korral ootab sind ka üllatus. Soorita tasuta test ЗДЕСЬ..

8. Puhkus ja uni

Silmad vajavad puhkust sama palju nagu ülejäänud keha. Piisav uni aitab silmadel taastuda ja vähendab väsimust. Selleks püüa magada vähemalt 7-8 tundi ööpäevas.

9. Mine õue!

Päevavalguses õues viibimine aitab ennetada lühinägelikkust, eriti laste puhul. Looduslik valgus stimuleerib silma võrkkesta, mis toetab silmade tervet arengut. Lisaks on väljas õhk niiskem kui toas, seega kui tunned, et silmad hakkavad sisetingimustes kuivaks minema, proovi veeta rohkem aega välitingimustes. 

Õues olemine parandab silmade fookust ja liikuvust, vähendades digiseadmete kasutamisest tingitud koormust. Seega, kui plaanid jalutuskäigule minna, proovi telefoni mitte vaadata. Vastasel juhul ei saa silmad puhkust ning lisaks paned end ninapidi telefonis olles liikluses ohtlikusse olukorda.

💚

Tagasi kooli ja kontorisse naasmine ei pea tähendama silmade tervise ohverdamist. Järgides neid lihtsaid nõuandeid, saad hoida oma silmad terved ja vältida ebamugavusi. Kui sul on küsimusi või vajad professionaalset nõu, pöördu KSA Silmakeskuse poole – oleme alati valmis aitama.

Hoolitse oma silmade eest ja naudi teravat pilti nii koolis kui ka tööl!:)

Home » Tagasi kooli ja kontorisse: Kuidas oma silmade eest hoolt kanda?

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.