Kadri Voorand silmade laserprotseduurist: karta pole midagi!

Tunnustatud muusik, laulja ja laulukirjutaja Kadri Voorand läbis hiljuti KSA Silmakeskuses Flow 2.0 laserprotseduuri. Vaid mõned sekundid kestnud protseduuri tulemused jahmatasid teda kohe – nägemine polnud kunagi olnud nii hea ja see oli alles tema „uue elu“ algus.

„Ma sain aru, et vauuu! niimoodi oleks võinud olla juba kümme aastat tagasi! Mida ma ometi ootasin?“ õhkab särav Kadri Voorand emotsionaalselt, kui kirjeldab oma esimesi mõtteid ja tundeid pärast kõige innovaatilisemat laserprotseduuri KSA Silmakeskuses. Ta mäletab selgelt, kuidas avas silmad ja vaatas seinal olevat kella. „Ma nägin, mis kell oli!“. Vaimustus aina suurenes, kui ta silmakeskusest tänavale astus ja nägi lisaks autodele, majadele ning inimestele ka tänavate nimesid ja majade numbreid. „Sain aru, et kuigi niimoodi oleks võinud olla juba aastaid tagasi, siis siit edasi algab minu uus elu nägijana!“

Elu on veelgi lihtsam

Suure tõenäosusega on pea iga eestlane vähemalt korra Kadri nime või meeldejäävat laulutämbrit kuulnud. Tal on laulja, pillimängija ja muusika loojana liikuv ja huvitav töö, mis hõlmab nii Eestit kui ka välismaad. Elu oli ilus ka prillide ja kontaktläätsedega, aga nüüd, mil lühinägelikkust korrigeeriv protseduur seljataga, on tema elu veelgi lihtsam, mugavam ja vabadust pakkuvam.

Kontaktläätsede ja prillide kandmine segas nii Kadri professionaalset kui ka eraelu. „Lavameigi, grimmi tegemine oli raskendatud, lisaks olen ma oma loomult „pea ees vette hüppaja“, seda nii otseses kui kaudses tähenduses erinevaid aktiviteete silmas pidades. Ilma läätsedeta on mitmed asjad rohkem võimalikud kui varem,“ kirjeldab Kadri ennast ja oma elustiili.

Üks mõte hakkas ahistama 

Viimase tõuke Flow 2.0 protseduurile tulemiseks andis naisele üks mõte, mis teda ahistama hakkas. „Mulle meeldib üksi igasuguseid asju ette võtta, näiteks matkamine või uutes kohtades ringi uitamine. Mind hakkas ahistama mõte, et mul peab alati olema keegi teine, kes peab mind nn välja aitama olukordades, kus mul on lääts silmast ära tulnud ja ma ühest silmast enam ei näe,“ jutustab lauljatar.

Näiteks oli tal surfama minnes alati hirm, et kas tagasi tulles ta ikka näeb, kus maa ja õige kallas on või äkki ei saa ta oma silmadele täielikult loota. „Selliste riskide vähendamiseks pidingi protseduuri ära tegema.“

Metsikult piinlik vahejuhtum

Aeg-ajalt tõi kesine silmanägemine vääratusi, piinlikke olukordi ja kohmakaid momente. Naerdes jagab Kadri üht naljakat vahejuhtumit, kus ta kargas ühele tuttavale kaela, hakkas teda suure hooga kallistama ja õnnitlema värskelt ilmunud albumi puhul. Poole kallistuse pealt sai ta aga aru, et tegemist ei olegi tolle kontrabassi mängijaga, vaid hoopis ühe lauljaga. „Küll ma siis keerutasin end sellest olukorrast välja! Soovisin talle palju õnne möödunud sünnipäeva puhul ja mida kõike veel….“ meenutab ta piinlikku olukorda. „Ma lihtsalt ei näinud piisavalt selgelt, kontaktläätsed olid liiga nõrgad!“ kehitab ta süütult õlgu.

Aga eks neid teretamisi on jäänud vahele väga palju. „Ma kujutan ette, et nii mitmedki inimesed mõtlevad, et miks ma neile tere pole öelnud, aga ma lihtsalt pole neid näinud!“

Taastumiseks kolm päeva 

Inimesele, kes alles unistab laserprotseduurist ega ole julgenud seda sammu ette võtta, ütleb Kadri konkreetselt – karta pole mitte midagi! „Protseduur möödub kui silmapilk ja ruumist väljudes on su nägemine juba parem kui varem. See on lihtsalt uskumatu, et lähed mõneks sekundiks pikali ja peale seda oledki nägija!“ naeratab ta suurelt ja laialt. „See on ime!“ ei väsi ta kordamast.

Flow 2.0 protseduurist taastumisel on esimesed kolm päeva üldjuhul kõige ebamugavamad, sealt edasi läheb juba oluliselt mugavamaks ja lihtsamaks. Kadri esimene päev möödus mõnusalt, sest silmavee jooksu veel polnud ning rõõm šokeerivalt heast nägemisest suur. Kaks järgmist päeva tal tõepoolest nii kerged polnud. „Silmade taastumine nõudis pisut endapoolset pingutamist – pidin panema arsti antud raviskeemi järgi tilkasid silma, aga see polnud keeruline. Ma ei pidanud olema kodus, pimedas ja liikumatult, vaid sain omi asju teha,“ meenutab ta aega, mis kiirelt ununeb. Kuu aega hiljem oli ta juba unustanud, et silmaprotseduuril käis!

Tänu sellele, et ta silmad on korras, on naise elus kolm asja teisiti: inimestega suhtlemine, muusika tegemine ja liikumine. „Nüüd, kui mu silmad enam ei väsi ära, saan neid kolme asja teha kellaajast sõltumata,“ on ta tehtud valikute ja otsustega rahul.

Home » Kadri Voorand silmade laserprotseduurist: karta pole midagi!

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.