Kas enne lapse saamist võib silmaoppi teha?

Lühivastuseks on – jah, enne lapse saamist võib silmaoperatsiooni teha.

Vanasti levis arusaam, et nägemist võis korrigeerida ainult nendel naistel, kes juba sünnitanud on. Kuigi see arvamus on säilinud mõnel määral tänasenigi, siis tõele see tegelikult ei vasta.

Meie teeme naistele laserprotseduure ka enne seda, kui nad on sünnitanud ning laste olemasolu pole mingi määraja, kas operatsiooni tehakse või mitte. Paljud naised vabanevad prillidest just enne rasedaks jäämist ning sünnitamisel ei teki laserprotseduuri tõttu mingeid probleeme silmadega.

Levinud on arusaam, et naistel, kes on enne sünnitamist läbinud silmaoperatsiooni, on suurem tõenäosus suure pingutuse tagajärjel silmapõhjasid vigastada. Dr. Haaveli hinnangul võivad kõik silmi korrigeerinud naised rahumeeli sünnitada, sest mingit otsest seost nende kahe vahel tema oma praktika jooksul näinud ega kuulnud ei ole.

“Kui silmapõhjas on nõrgad kohad ehk degeneratsioonid, siis võis vanasti äärmuslikel juhtudel silmanägemine väga kehvaks minna. Tänapäeva tehnoloogiad on aga nii arenenud, et silmapõhjad saab kenasti korda teha,” rahustab dr. Haavel.

Enne laserprotseduuri vaadatakse silmapõhjad üle

Ta selgitab, et enne silma laseroperatsiooni vaadatakse kõikidel patsientidel silmapõhjad hoolikalt üle. Kui seal on nõrkasid kohti või degeneratsioone, siis nn “keevitatakse” need argoonlaseritega kinni ja probleem kaob.

Sünnitamine on naistele suurt pingutust nõudev tegevus ning hirm, et midagi selle pingutuse tagajärjel kehas muutub, täiesti õigustatud. Siiski ei pea pabistama, sest tõenäosus, et midagi läheb halvasti, on väike. “Mina julgen öelda, et silmaoperatsioonid mõjutavad sünnitamist vaid nii palju, et naisel endal on mugavam. Ta ei pea prillide-läätsedega tegelema ja näeb kogu protsessi probleemivabalt. Rohkem kuidagi silmale tehtud laserprotseduurid sünnitamist ei mõjuta,” on arst veendunud.

Me ei soovita silmaoppi raseduse ja imetamise ajal

Tasub meeles pidada, et silmade laserprotseduuri ei tasu planeerida rasedusega samasse perioodi. Soovitame protseduuri läbida enne rasedust või pärast imetamise lõpetamist, kuna laserprotseduuri ei teostada rasedatele või imetavatele naistele. Põhjuseks see, et laserprotseduurile eelnevalt ja järgnevalt kasutatakse silmatilku, mis ei pruugi raseduse ja imetamise ajal sobida.

Ka Flow 2.0 silmauuringu lükkame edasi kui naine on rase ning kutsume patsiendi tagasi kui imetamisest on möödas vähemalt 4 kuud. Põhjuseks see, et raseduse ja imetamise ajal on naise kehas hormoonaalne tasakaal tavapärasest erinev ja see võib mõjutada antud perioodil nägemist. Selle tõttu ei pruugi uuringu tulemused olla täpsed ning laserprotseduuri läbimine pole võimalik.

Üks on aga kindel – prillidest ja läätsedest vabanenud emad on äärmiselt õnnelikud, sest nüüd saavad nad beebit näha prillideta. Öösiti imiku toitmine, ujumine, talvel lumes möllamine ning lapsega mängimine on samuti oluliselt lihtsamad. Ühel hetkel hakkavad lapsed ka asjade järgi haarama ning tihti peavad vanemad sel perioodil endale mitu paari uusi prille ostma. See  võib osutuda aga väga kulukaks.

Home » Kas enne lapse saamist võib silmaoppi teha?

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.