Kes populaarsetest sisuloojatest on KSAs prillidest vabanenud?

KSA Silmakeskuses on meil au vastu võtta põnevaid inimesi erinevatelt elualadelt. Kui varasemalt kirjutasime, kes tuntud Eesti muusikutest, näitlejatest ja sportlastest on KSAs oma nägemise korda teinud, siis selles blogiartiklis räägime uuest tänapäevasest ametist ehk sisuloojatest, kes on prillidest või läätsedest vabanenud tänu Flow 2.0 laserprotseduurile!

Sisuloojad, influencerid või teisisõnu suunamudijad on inimesed, kes jagavad oma elu, hobisid või tööalaseid tegemisi avalikult läbi telefoni- ja arvutiekraanide, luues sisu, mis teiste inimeste tähelepanu püüab. Olgu selleks siis lõbusad, meelelahutuslikud, harivad, naljakad või hoopis kauniste kaadritega videod või pildid. KSA Silmakeskuses on läbi aastate käinud palju tuntuid ja populaarseid sisuloojaid, kes on oma kogemusest silmade laserprotseduuriga ka laiema avalikkusega jaganud. Kes need on ja mida nad silmade laserprotseduuri kohta räägivad? Saa teada!

Maailmarändur, videokunstnik ja fotograaf Juhani Särglep on üks esimesi Eesti sisuloojaid, kes sai tuntuks tänu oma eksootilistele reisidele ning nende jäädvustamisele läbi imekaunite ja kvaliteetsete videokaadrite. Koos oma kaaslase Katri Palmiga oldi tollal pidevas liikumises ja avastati põnevaid kohti maailma eri nurkades. „Ühel hommikul ärkan Mauritiusel, teisel päeval surfan Maldiividel või siis pidutsen Ibizal, ülehomme naudin hoopis linnamelu Barcelonas,“ iseloomustas Juhani oma igapäevaelu. Täna elavad noored eksootilisel Bali saarel. Juhani tegeleb oma videoproduktsiooni ettevõttega ja on endiselt aktiivne ka oma sotsiaalmeedia kanalites. Juhani soov prillidest vabaneda, hakkas rohkem märku andma siis, kui ta elutempo aina kiiremaks muutus ja nii jõudiski ta 8 aastat tagasi KSA Silmakeskusesse. „Kuna minu töö nõuab palju reisimist ja varahommikuti ärkamisi, siis kõige ebameeldivam tunne oli uniste silmade peale kohe läätsed panna. See on selline üleliigne igapäevane probleem, mis otseselt ei häiri, kuid ei ole ka mugav,“ meenutab ta. Lisaks tegi lühinägelikkus keerulisemaks ookeanivetes ujumise, sukeldumise ja ka tema tööga tegelemise. Näiteks tema uduse nägemise arvele saab panna ka drooni ära kaotamise.

Tänasel päeval ütleb aga Juhani, et tegu oli tema jaoks parima otsusega ja ta on oma nägemisega endiselt ülirahul. “Ma saan nüüd vabamalt filmimisele pühenduda ja tegeleda oma lemmik spordialadega. Silmad ei väsi enam nii kiiresti ära ja ookeanivetes pole vaja läätsede pärast muretseda,” sõnab Juhani. „Nüüd võiks öelda, et mu elukvaliteet on mitmeid kordi paranenud. See on tõeline õnn kui silmanägemine on korras!“ lisab ta.

Deana Noop on tegutsenud sisuloome alal juba 2017. aastast alates, mil alustas oma populaarse Youtube kanaliga deanabanana, kus jagab oma elu, seikluseid ja sündmuseid läbi mõnusa huumoriprisma. Juba esimese kümne päevaga täitus tal Youtube kanalis 1000 subscriberit ning nüüd on deanabanana YouTube’is üle 32 000 jälgija ning rohkem kui 10 miljonit vaatamist. Tema populaarseimaid videosid on vaadatud üle 100 000 korra. Deanat on nimetatud top 5 kõige mõjuvõimsamaks Instagrami kasutajaks Eestis.

Deana oli prillikandja juba algklassides ja alates 15-eluaastast kandis ta peamiselt läätsesid. Pärast 10 aastat läätsekandmist hakkas ta üha enam tundma, et läätsed hõõruvad silmas, teevad talle tihti haiget ja mugavasest lahendusest, mis aitaks hästi näha, on asi kaugel. Otsuse, saavutada selge nägemine, võttis ta vastu märgilisel 2020. aastal, sest just 20/20 tähistab ideaalset nägemist! Nii seadiski ta sammud KSA Silmakeskusesse, sest tema sõnul oli KSA ainus kliinik, kus ta soovis laserprotseduuri ette võtta.

Pärast silmade laserprotseduurist taastumist ei suutnud Deana ära imestada, milline on elu “uue” nägemisega. „Ma ei teadnud, et nii hästi on isegi võimalik näha! Maailm on nii ruumiline ja ma ei teanud, et oma silmadega on võimalik näha kordades paremini kui varem läätsedega! Kui varem nägin ma läätsedega selgelt umbes paarikümne meetri kaugusele, siis nüüd, oma silmadega näen ma taevasse vaadates kuu peal sealset kuumaastikku ka. See oli mu elu parim otsus!“ on Deana õnnelik.

Mirjam Hunt on ettevõtja, ema ja sisulooja, kes hakkas inimeste südametesse pugema oma elustiiliblogiga Meie Käopesa. Samuti jagab ta tuhandete silmapaaridega oma elu Youtube kanalis „Miiu ja hundikutsikad“, kus näitab hetki oma elust ettevõtjana, kolme lapse emana, kokandusentusiastina ja pesapunujana ehk teisisõnu jagab inimesteha ka oma armastust sisekujunduse vastu.

Mirjam oli samuti lühinägelik olnud juba pikki aastaid ja põhjuseid, miks Flow 2.0 laserprotseduur ette võtta oli mitmeid. „Kui lapsed minu juurde hommikul tulevad ja mulle ütlevad, et „Vaata, emme!“, siis ma ei tahagi jääda neile ütlema, et „Oota, mul pole läätsesid ees, ma praegu ei näe!“, tõi välja ta peamise põhjuse. “Samuti tahaksin käia lastega ujumas ja veemõnusid nautida suurepärase nägemisega. Ma ei taha enam ka ühe päevaseid kontaktlääsesid kasutada, sest nende keskkonnamõju on märkimisväärne,“ olid vaid mõned nimetatud põhjustest. Nii otsustaski ta tänaseks üle 3 aasta tagasi lühinägelikkusest KSAs vabaneda.

Taastumisnädalal ütles juba Mirjam, et tema kui pikaajalise prillikandja jaoks tundus alati hea nägemine kui saavutamatu eesmärk, kuid nüüd oli see tehtud ja ta sai selle oma 100 elueesmärgi listist maha tõmmata! Kaks kuud pärast silmade laseroperatsiooni veetis Mirjam esimese perepuhkuse Kreekas, kus nentis, et puhkamine ilma prillideta ja läätsedeta on tunduvalt mugavam ning ta oleks justkui teine inimene. “Varem nõudis hommikul ärkamine ja päevaga alustamine nii palju energiat ja teotahet, aga nüüd kui ma näen 100 % ja rohkemgi, tahan ma ärgata, ma tahan elada, ma tahan teha ja oma päevaga kohe pihta hakata!” on Mirjam õnnelik.

Liis Velsker sai paljude jaoks tuntuks, kui asus oma teekonda tervislikuma elustiili poole jagama sotsiaalmeedias. Liis kaalus juba väikese tüdrukuna üle 100 kg ja gümnaasiumi lõpuks pea 130 kg, mis tõi kaasa endaga kaaslate kiusamise, madala enesehinnangu, hiljem pidutsemise, alkoholi, narkootikumid ja depressiooni. Ühel hetkel otsustas aga Liis, et on aeg muutusteks ja asus oma elu samm-sammu haaval “korda tegema” ja seda avalikult, kajastades oma teekonda ka sotsiaalmeedias. Nüüdseks on Liis oma eluga parimas võimalikus kohas, ta on terve, õnnelik, võtnud alla üle 40 kg, armastab sporti, liikumist ja aitab ka teisi noori, töötades õpilasnõustajana.

Liisi tee prillikandjana sai alguse juba 4-aastaselt. Kuna tollal ei olnud prillid lahe imago juurde käiv aksessuaar nagu tänapäeval, siis tema sõnul narriti teda prillide tõttu päris palju. Hiljemas eas ei suutnud Liis samuti prillide kandmisega kuidagi ära harjuda – ta kas pidevalt kaotas neid või tekitasid need talle nii palju ebamugavust, et ta lõpuks ei kandnudki neid, mis tõi omakorda kaasa kissitamise ja ühe halvenema nägemise. Eelmise aasta detsembrikuus aga otsustas ta, et aitab ja uude aastasse tuleb minna “uue” nägemisega. Kuna tema sõbrad ja tuttavad olid teinud silmad korda just KSAs, otsustas ka tema sama kliiniku kasuks.

Liisi üllatuseks läks taastumine väga kiirelt ja valutult ning tema kardetud ebamugavat taastumist ta kogema ei pidanudki. Üllatusi heast nägemisest aga oli küll ja veel. “Jõulude ajal käisin ma jalutamas ja vaatasin, et nii veider, postide otsas on jõulukaunistusteks vihmavarjud. Pärast protseduuri aga nägin ma, et need on hoopis linnud. Ja teine hetk, mil mul pisar silma tuli, oli siis, kui nägin selgelt parkimistsooni infot,” meenutab Liis naerdes. Liis julgustab ka teisi sama teekonda ette võtma. “See tundub alguses võib-olla nii hirmutav ja suur otsus, aga elukvaliteet muutub sellest nii palju paremaks!” sõnab ta.

Home » Kes populaarsetest sisuloojatest on KSAs prillidest vabanenud?

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.