Kontaktläätsede kandjatel võib olla rohkem kaebusi arvutinägemisega

Arvutinägemise sündroom on kõige sagedasem tervisekaebus töökohal, mille põhjuseks on silmade kalduvus ekraani pikslite muutumisel uuesti teravustada. Üksikasjalik teave levinumate sümptomite kohta ja praktilised ennetusvõimalused.

Kas teil on väsinud või valusad silmad? Peavalud? Ähmane nägemine? Ja üldine väsimus? Kui jah, võite sarnaselt miljonite inimestega kannatada probleemi, mida nimetatakse arvutinägemise sündroomiks või CVS-iks. CVS on töökoha tervisekaebus number üks ja see mõjutab kõiki, kes töötavad arvutiga.

Teie arvutiekraan projitseerib pilte väikeste pikslitena. Kuigi te ei ole sellest ilmselt teadlik, muutuvad need pikslid pidevalt ja teie silmad peavad iga muudatusega uuesti keskenduma. See pidev reguleerimine võib teie silmi pingutada. Teie nägemine hakkab muutuma moonutatud või häguseks.

Teie silmadel võib olla raskusi keskendumisega. Paljudel juhtudel võivad teil tekkida peavalud, kaela- ja seljavalu. Siiski on võimalusi CVS-i abistamiseks. Üks neist võimalustest on kanda arvutiprille. Need prillid vähendavad peegeldust arvutiekraanil, võimaldades silmadel kergemini teravustada.

Muud viisid CVS-i sümptomite ärahoidmiseks on seadistada oma tööala nii, et oleks lihtne vaadata arvutiekraani, mis peaks olema otse teie ees, silmadest umbes 24 tolli kaugusel ja väljastpoolt. päikese särast. Lisaks võite kasutada laualampi, et luua töökohale fokusseeritum valgus. Arvutinägemise sündroomi kohta lisateabe saamiseks küsige oma arstilt,

Uurijad leidsid 114 inglise või hispaania keeles kirjutatud ja aastatel 2003–2013 avaldatud uuringut, mis viitasid nii kontaktläätsedele kui ka arvuti kasutamisele. Nad valisid lõplikuks analüüsiks kuus uuringut.

Kõik kuus näitasid, et kontaktläätsede kandjatel olid arvutinägemise sündroomi sümptomid tõenäolisemalt kui inimestel, kes kandsid ainult prille või ei vajanud korrigeerivaid läätsi. Sümptomite levimus jäi kontaktläätsede kandjate seas vahemikku 17–95 protsenti ja mittekandjate seas 10–58 protsenti. Samuti oli kontaktläätsede kandjatel neli korda suurem tõenäosus silmade kuivuseks arvuti kasutamise ajal või pärast seda, võrreldes mittekandjatega.

Silikoonhüdrogeeli kontaktläätsi  seostati arvutikasutajate seas suurema mugavusega kui tavalised pehmed läätsed.

Uuringu autorid jõudsid järeldusele, et arvuti kasutamise ajal kogevad kontaktläätsede kandjad rohkem ebamugavustunnet ja nägemishäireid kui mittekandjad. Kuid nad märkisid ka, et nende analüüsis sisalduvate uuringute väikese arvu ja mõnede leidude ebaselge olemuse tõttu on vaja rohkem uuringuid, et teha kindlaks, milline on arvutikasutajate jaoks parim kontaktläätsede tüüp ja kuidas läätsi tuleks kasutada.

Home » Kontaktläätsede kandjatel võib olla rohkem kaebusi arvutinägemisega

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.