KSA delegatsioon osales Lissaboni kongressil

11-liikmeline delegatsioon KSA Silmakeskusest osales 7-11. oktoobril Euroopa Refraktiiv- ja Kataraktikirurgia XXXV kongressil Lissabonis. Tegemist oli aasta tähtsaima teadus- ja tehnoloogiamiitinguga meie kitsal erialal.

Kui 1985. aastal tulid kokku mõnisada silmakirurgi ja pidasid kahepäevase teadusseminari refraktiiv- ja kataraktikirurgia teemal, siis nüüd on see konverentsiformaat kasvanud maailma suurimaks teaduskonverentsiks ja silmade ning nägemisega seotud tehnoloogia näituseks.

Seekordsel kongressil Portugali pealinnas osales üle 9000 delegaadi 118 riigist. Kui algselt oli üritus mõeldud vaid refraktiiv- ja kataraktikirurgidele, siis aastatega on laiendatud publikut ka silmaarstide, meditsiiniõdede, administraatorite ja tugiteenusspetsialistide näol. Neid kongresse on võimalik korraldada vaid väga suurtes keskustes, kus on võimalik kümnetes saalides paralleelselt korraldada loenguid, teadussümpoosiume, töötubasid, otseülekandeid operatsioonisaalidesse, korraldada ulatuslik tehnoloogianäitus kümnetel tuhandetel ruutmeetritel.

Kuna Euroopa on refraktiivkirurgias olnud pidevalt tänu liberaalsematele regulatsioonidele USA-st eespool, siis on see kongress ulatuslikum kui vastavad Põhja-Ameerika või isegi Aasia erialamiitingud.  Kongressi päevakava on väga tihe ja loengud algavad juba kell 8 hommikul ning kui delegaadid otsustavad osaleda ka satelliitseminaridel, võib päev lõppeda alles hilisõhtul kella kümne paiku.  Akadeemilist üledoosi on nii kerge saada, kuid tasub võtta maksimum ja küll hiljem on aega toibuda.

Kuna meie delegatsioon oli kirju oma erialahuvide ja ametite poolest, jagunesime kõik oma töötubadesse ja seminaridele ning saime alles kokku hilisõhtul kui õhtustasime koos ja jagasime muljeid mõnes hubases Lissaboni vanalinna kohvikus. Lissabon ise on imeilus ja kindlasti väärt vähemalt üks kord elus külastamist ning kellele ei meeldiks +30 kraadine oktoobri alguse sügiskliima.

Uusi teadmisi, fotosid, videosid, kasulikke tutvuseid on nii palju, et saame nüüd asju setitada ja kindlasti mõned head ideed leiavad üsna pea ka KSA-s kasutusele võtmist. Taolised üritused on toonud igal aastal meie kliinikusse tohutul hulgal positiivset energiat ja know-how’d, seetõttu oleme püüdnud võtta sellele kongressile kaasa võimalikult palju kolleege. Seekord saime seda teha tänu Carolinale, Üllele, Aljonale, Irinale ja Avele, kes toetasid meid samal ajal Tallinnas ja Tartus, hoidsid lahti telefoniliine, suhtlesid meie klientidega ja teostasid nägemisuuringuid, samal ajal kui kõik ülejäänud olid kongressil.  Samuti täname ka kõiki oma kliente, kes motiveerivad meid pingutama, õppima ja arenema ning tänu kellele on meil olemas võimalus oma personali parimate õpetajate käe all koolitada.

Vaata veel:

escrs.org

eurotimes.org

meeting news

Film : “Lissabon – sellest enamus jäi meil seekord nägemata 🙂 ”

Home » KSA delegatsioon osales Lissaboni kongressil

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.