Kuhu pöörduda silmamurede korral?
Suvi on aeg, mil inimeste elustiil on tavapärasest aktiivsem – tegeletakse erinevate hobidega, spordiga, reisimisega ja aiatöödega. Suvel on ka kõikvõimalikud silmadega seonduvad mured (põletikud, traumad ja muu säärane) üsna sage nähtus. Saame KSA-s klientidelt palju päringuid ning anname veelkord ülevaate, milliste silmamurede puhul ja kuhu oleks kõige õigem pöörduda.
Prillipood
Prillipoodide optometristid tegelevad peamiselt nägemisuuringutega ning nad on spetsialiseerunud prillide ja kontaktläätsede väljakirjutamisele. Optometristid on prilliretsepti määramisel kõige pädevamad ning nad oskavad kliendile ka parimaid prilliklaase soovitada. Silmapõletiku ja -traumaga pole mõtet prillipoodi või optometristi juurde minna. Mõned optikapoed pakuvad ka silmaarsti teenuseid, kuid üldjuhul tuleb selleks aeg ette broneerida.
Apteek
Apteeki tasub minna kuiva silma sündroomi korral või siis, kui silmas on kerge kipitus-, kraapimistunne ja punetus. Apteegi käsimüügis ei ole põletikuvastaseid silmatilku, abi saab kui silmad vajavad niisutust.
Perearst
Perearsti juurde võib pöörduda kergemate silmamuredega: näiteks odraiva või põletike korral (silmad on punased, rähmased, kuid nägemine pole muutunud). Silmapõletiku korral pole vaja tingimata EMO-sse pöörduda, sest kergema põletiku puhul saab perearst samuti raviga alustada.
Silmaarst
Silmaarst diagnoosib silmadega seonduvaid probleeme ning vajadusel määrab ravi. Silmaarsti vastuvõtul oleks soovitatav käia kord kahe aasta jooksul, et oma silmade tervise eest hoolitseda. Mõned silmahaigused on pärilikud, mõnest teisest üldhaigusest või elustiilist tingitud ning sellisel juhul tuleks silmaarsti kindlasti tihedamalt külastada. Levinumad silmahaigused on näiteks katarakt ehk kae, glaukoom jms. Prilliretsepti ei tasu silmaarsti juurde välja kirjutama minna, sest arstid on üldiselt väga hõivatud ravi määramisega. Silmaarsti vastuvõtule saab minna nii riikliku haiglavõrgu silmakliinikutesse kui ka paljudesse erakliinikutesse.
EMO või silmakliinikute erakorraline silmakabinet
Erakorralise meditsiini osakonda tasub pöörduda erakorralise mure korral. Inimesi teenindatakse tervisliku seisundi alusel ning sõltuvalt sellest võib olla ka ooteaeg erinev. Silmamurede korral tasub EMO-sse minna juhul, kui silmapõletik pole mitme päeva jooksul ravile allunud või kui põletik tekkis kontaktläätsede kandmise järgselt. Lisaks kui on raske trauma silmas või silma läbistav vigastus, söövitus või keemia sattumine silma, järsk nägemise muutus/halvenemine või vaateväljale defektide tekkimine, kui oled saanud saanud löögi silmapiirkond või kui on võõrkeha silma sattunud. Mõningad nägemishäired võivad olla tingitud muudest tervislikest seisunditest, mistõttu võib samuti EMO-sse pöörduda.
Millega tegeleb KSA Silmakeskus?
KSA on keskendunud põhjalikele nägemisuuringutele ja lühinägelikkuse korrigeerimisele laseroperatsioonide abil. Teeme protseduurieelseid Flow 2.0 silmauuringuid, kuhu on oodatud inimesed vanuses 18-45 eluaastat. Uuringu eesmärgiks on välja selgitada kliendi sobilikkus ja silmade tervislik seisund puutevabaks Flow 2.0 laserprotseduuriks. Lisaks pakume põhjalikke laste silmauuringuid vanusele 2,5-17 aastat ning põhjalikku nägemisuuringut Audit vanusele 18-65. Raviga KSA ei tegele. Kui silmauuringu käigus selgub mõni probleem, siis vajadusel suunatakse klient edasi.
ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?
Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.