“Lihtsam kui hambaarstil käimine!” KSA videograafi laserprotseduuri kogemus
KSA Silmakeskuses vabanes prillidest vabakutseline videograaf Siim Kristjan Pariis. Siim on meie jaoks väga eriline videovõlur, kuna viimase 5 aasta jooksul on kõik KSA videod erinevatest põnevatest persoonidest ja KSA tegemistest kaamerasse püüdnud just tema! Kõik need aastad nägi Siim KSA klientide inspireerivaid lugusid kõrvalt, endal miinusprillid peas või kontaktläätsed ees. Aasta tagasi läbis ta lõpuks ka ise Flow 2.0 laserprotseduuri! Miks otsustas ta selle ette võtta?
Siim alustas videote filmimisega hobi korras üle 10 aasta tagasi, tollal peamiselt suurest huvist autode ja autoürituste vastu. Esialgu proovis ta kätt autoüritusi filmides. “Vaatamata väga algelisele kvaliteedile, said videod üldiselt head vastukaja. Mõni aasta hiljem tekkisid esimesed juhuslikud tööotsad, üks asi viis teiseni ja täna on see minu igapäevatööks,” kirjeldab Siim Kristjan oma teekonda.
Pidev logistika ja punased silmad
Siim võtab prillide ja läätsede kandmise kokku lühidalt ja konkreetselt – pidevalt oli mingi jama. “Prille ei meeldinud avalikkuses mulle üldse kanda. Igal võimalusel väljaspool kodu kasutasin läätsesid.”
Aga ka läätsede juurde käis pikk probleemide kadalipp, kuna tal oli lisaks müoopiale ka astigmatism ja vajas seetõttu toorilisi läätsesid. “Nendega kaasnes pidev logistika – pidi meeles pidama, millal tellida uusi läätsesid, sest minu läätsede tellimisaeg oli pikem. Lisaks pidi meeles pidama läätsede hügieeniga seotud küsimusi, kandmise ajalist pikkust jne.” Kõige sellega oli tihtilugu keeruline järge pidada ja Siim tunnistas, et vahepeal suhtus ta läätsemajandusse ka kergekäeliselt, mis nii mõnigi kord valusalt kätte maksis. “Kui olin päev otsa näiteks driftivõistlusel raja ääres filmimas, lauspäikese, tolmu ja rehvisuitsu käes, siis õhtul koju jõudes sai nii mõnigi kord avastatud, et silmad on punased ja kipitavad.”
Lihtsam kui hambaarstil käimine
Siim on näinud aastate jooksul pea igakuiselt kaadritagust elu sellest, kuidas KSAs lühinägelikkusest vabanenud inimesed räägivad suure õhinaga, kuidas tegu oli elumuutva otsusega. Küsisime Siimult, kuidas see talle mõjus – kas alates esimese video filmimisest hakkas ta mõtlema sellest, et tahaks ka? “Laseroperatsioonist olen tegelikult mõelnud sellest hetkest saadik, kui ma endale põhikoolis prillid sain. Lihtsalt jäin ootama õiget aega kuniks ma endale seda lubada saan. KSA videotega tegelemine andis pigem juurde kindlust selles osas, et tahan laserprotseduuri just seal teha,” vastas Siim.
Lisaks oli Siim aastate jooksul filminud videosid, mis rääkisid ükiskasjalikult lasertehnoloogiast ja Flow 2.0 laserprotseduurist. Seega oli ta endasse nii palju informatsiooni kogunud, et sobivusuuringule minnes oli ta optometristi räägitava ja patsiendi brošüüris oleva infoga juba otsast lõpuni kursis ning lisaküsimusi otseselt ei olnudki. Viimase tõuke konkreetseteks sammudeks andis see, kui Siim avastas, et talle arsti poolt algselt määratud ja tema silmadele sobivad, ühe konkreetse tootja läätsed, on järsku tootmisest kadunud. Nii broneeriski ta endale sobivusuuringuks aja, kus sai kokku lepitud ka kuupäev laserprotseduuriks paar kuud hiljem.
Kui jutte laserprotseduurist oli Siim kuulnud nüüdseks juba mitmekümneid kordi, siis kas jutud vastasid ka reaalsusele? “Minu jaoks oli laserprotseduur lihtsam ja kiirem kui hambaarstil käimine. Kui hambaarstil pead pikka aega liikumatult olema, ei saa rääkida ning enamasti on lisaks ka valu või ebamugavustunne, siis laserprotseduur oli täielik vastand. Vastuvõtt oli väga soe ja terve aja protseduuri toas olles ajasime Antsuga elust-olust juttu. Kõik käis väga kiirelt ja justkui möödaminnes. Laserprotseduuri ajal pidi 2×10 sekundit liikumatult püsima, ülejäänud aja sai mõnusalt lobiseda. Samuti ei tundnud ma ka kordagi ei valu ega ebamugavustunnet,” meenutab Siim.
Taastumine ilmutas iga päevaga uusi detaile
Taastumine oli Siimu sõnul põnev protsess. Esimesel päeval oli pilk justkui pooleldi hägune ja pooleldi selge. “Pärast protseduuri takso juurde jalutades suutsin selle numbrimärki juba enam-vähem eristada. Varem oleks pidanud ilma prillideta nina peaaegu vastu autot panema, et numbrimärki lugeda!” naerab Siim.
Teise päeva õhtul häiris teda kõige rohkem see, et silmad olid väga valgustundlikud. Tema sõnul proovis ta õhtust jalutuskäiku pigem mööda pimedat metsatukka teha, kuna tänavavalgustus oli väga ere. „Kõlab ehk kummaliselt, aga tollel detsembrikuu vihmasel ja väga pimedal õhtul, oleks ma tahtnud päikeseprille kanda.“
Sealt edasi tundis ta juba iga päevaga, kuidas nägemine suurte sammudega paremaks läheb. „Hakkasid ilmnema väikesed detailid, nagu näiteks kaugemal olevatel majadel iga telliskivi. Või raagus puudel kõik üksikud peenemad oksad, mis olid selgelt eristatavad. Varem prillidega olid need teatud distantsilt alates lihtsalt ühtlane hägune mass,“ meenutab Siim.
Taastumisperioodil Siimu sõnul valu ega ebameeldivustunnet ette ei tulnud. Ainult protseduuri päeval silma asetatud kaitsvad kontaktläätsed aeg-ajalt hõõrusid silmas ning vajasid pidevat niisutamist.
Vabanemise tunne suurepärasest nägemisest
Pärast taastumisnädalat ja kontaktläätsede eemaldamist jõudis kätte see õige vabanemise tunne. „Autoga koju sõites ei olnud enam segavaid prilliraame mind piiramas. Minu uus nägemisteravus ja -ulatus olid justkui hoopis teisest maailmast!“ meenutab Siim. Kuna elustiili piirangud olid 7 päevaga möödas, siis järgmisel päeval käis ta juba trennis ja saunas. „Mõnda aega oli veel ekraanide lähedalt vaatamine natuke pingutust vajav. Kuid kuna ma planeerisin oma protseduuri nagunii jõulude eelsele ajale, siis oli see iseenesest hea ettekääne tööst ning ekraanidest mõneks ajaks eemale hoidmiseks,“ tõdeb Siim.
Küsisime Siimult, mis on tema elus muutunud pärast nägemise korda tegemist ja kõige õnnelikum on ta selle üle, et lõputuna tundunud läätsedega seotud kohustused on minevik! „Igapäevases elus on nii palju asju, mida peab pidevalt planeerima ja organiseerima. Minu elus on vähemalt kontaktläätsedega seotud logistika, nende tellimine, kandmisaja meeles pidamine ja muu minevikku jäänud ning elu on selle võrra palju lihtsam! Lisaks on mul vabadus kanda päikeseprille siis, kui tahan ja eriti hea on see autosõidu ajal.“
Ka filmimised ja võttepäevad on Siimu jaoks kordades mugavamad kui varem. Nüüd saab ta 100 % keskenduda oma tööle, mitte ei pea pikemate võttepäevade puhul planeerima, kas kanda läätsesid või prille. „Ja üheks ägedaimaks avastuseks minu jaoks oli see, et öösiti on taevas tähti vähemalt 4 korda rohkem kui varem. Uskumatu, et näen neid nüüd nii selgelt!“ imestab Siim.
Siimu kaamera ette on KSA klientidest jõudnud kirev seltskond – muusikutest näiteks Stefan, Kadri Voorand, Rene Puura, YASMYN. Sportlastest Baruto, profipoksija Andi Uustalu, mototriali sõitja Keity Meier, triatleet Armin Angerjärv. Näitlejatest Sander Rebane, Ingrid Margus ja seda nimekirja võib veel pikalt jätkata.
Lõpetuseks küsisimegi Siimult, milline on tema jaoks olnud kõige lemmikum KSA kliendivideo filmimine? Tema sõnul oli põnevaks ja teistmoodi lähenemiseks triatleet Armin Angerjärve video filmimine. Ehk toome Siimu kätetöö ja imeilusad kaadrid artikli lõpetuseks ka Sinuni, armas lugeja!
ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?
Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.