Maria Magdaleena kirjutab: kuidas harjuda selge silmanägemisega

Teed hommikul silmad lahti ja näed—ehk esimene aasta pärast Flow 2.0 protseduuri.

Selle talve jooksul olen teid võtnud kaasa oma vahvatele seiklustele laseritega. Seeria viimases postituses räägin ausalt ära, milline näeb välja elu pärast Flow 2.0 laserprotseduuri—esimestest minutitest esimese aastani.

Esimesed minutid

Vahetult pärast laserprotseduuri oli selline tunne, et—ausalt öeldes ma isegi ei mäleta täpselt, mis tunne oli. Sest midagi väga rabavat seal ei toimunud, füüsilises mõttes. Valus ei olnud, halb ei olnud… Tegin silmad lahti ja hakkasin muudkui nägema! Harjumatu ja võrdlemisi emotsionaalne kogemus, pärast aastakümneid prilliklaaside taga. Aga polnud mahti liigselt vesistada—päikeseprillid ette ja koju!

Nagu aga juba varemgi mainisin, siis kindlasti ei saa kliinikust ise autoga koju sõita ja ühistranspordis seigelda ka kindlasti ei soovita. Kui mul poleks sohvrit kaasas olnud, läinuksin hea meelega KSA poolt pakutud taksoga.

Esimesed päevad

Neid hoiatusi kuulsin laserprotseduuri varem läbi teinud sõpradelt ilmselt kõige rohkem:

“Esimesed kolm päeva on rasked.”
“Kolmas päev on kõige hullem.”
“Silmad oleks nagu liiva täis.”

Esimeste päevade jooksul oli tunne tõesti natukene ebamugav. Üldiselt mitte valus, kuigi aeg-ajalt esines ka väikseid valutorkeid. Selle aja jooksul helistati mulle õnneks ka KSA kliinikust, et kindlaks teha, kas mul on kõik hästi. Sain neilt ilusti kinnitust, et kõik mu kirjeldatud sümptomid on normaalsed ja ootuspärased. Paar päeva kriipis silmas piisavalt, et ühel ööl võtsin uinumiseks ka kliinikust kaasa antud rahusteid.

Muidugi tuleb kindlasti võimalikult rangelt vältida ekraane. Minusugusele ekraanisõltlasele on see loomulikult talumatu piin, aga üldiselt sain hakkama. Veetsin harjumatult palju aega oma mõtetega ja nautisin iseenda seltskonda. Kes oleks seda osanud arvata? Nii meeldiv inimene!

Kuigi midagi hullu selle kõige juures ei olnud, dramatiseerisin siiski julgelt üle; lamasin tundide kaupa voodis, kuulasin audioraamatuid, saatsin sõpradele pikki ja igavaid häälsõnumeid ja lasin Siril endale telefonist sõnumeid ette lugeda. Ahjaa—ja tellisin kulleriga süüa.

Mitte miski ei takistanud mind tegelikult endale ise süüa tegemast. Silmad olid väsinud ja “liiva täis”, aga üldiselt täiesti funktsionaalsed. Ma lihtsalt otsisin ettekäänet, et lasta endale toitu koju vedada!

Siiski, kuna olin veidi aega enne protseduuri ka haige olnud, olin mõne päeva jooksul oodatust veidi rohkem väsinud, nii et selline korralik lebotamine kulus mulle taastumise ajal vägagi marjaks ära.

Lisaks niisama voodis koogisöömisele on siiski ka selliseid asju, mida on taastumise ajal päriselt vaja teha: Esimese nädala jooksul ei tohi nimelt silma vett sattuda. Mul õnnestus seda üllataval kombel isegi meeles pidada ja kaitsvad läätsed pidasid selle nädala ilusti vastu. Kuigi oli paar hetke, mil mind haaras paranoia ja keerutasin pikalt peegli ees, et kindlaks teha, kas nad ikka on veel silmas. Olid küll. Täpselt nädal pärast protseduuri käisin kliinikus neid ära võtmas.

Kui see nädal edukalt möödas, võib rahulikult tavaellu tagasi pöörduda. Jõusaalis seega sain peeglist oma pingutusgrimasse näha eriti kõrge kvaliteediga. Mul pole kunagi olnud nii hea meel ennast nii tobeda näoga näha! Esimest korda pärast protseduuri ujumas käies olin elevil nagu kevadine vasikas. Seda võib kinnitada mu vaene sõbranna, kes mu entusiastlikku sukeldumist pikalt filmima pidi.

Siis on loomulikult vaja võtta rohtusid ja saada väga suureks sõbraks silmatilkadega. Kui mõnus on see hetk, mil see jahe niisutav tilk maandub kuivas silmas—seda imelist kergendustunnet mäletan ma siiamaani.

Kõige rohkem üllatas mind esimeste päevade jooksul üldsegi see, kui harva tõusis käsi ninaseljale prille kohendama! Olin sõpradelt kuulnud, kui pikka aega see väike liigutus, prillikandjate aegumatu klassika, nende lihasmälus püsis. Aga eriti veider on, et kuigi seda vahetult pärast protseduuri peaaegu üldse ei juhtunud, leian ennast täna—rohkem kui aasta pärast lasereid—aeg-ajalt oma fantoomprille näpuga kohendamast! Inimaju on imeline.

Esimesed kaks nädalat

Kui vähegi võimalik, soovitan esimesed kaks nädalat töölt vabaks võtta, eriti just arvutiga töötajatel. Kuigi mul oli plaan pärast esimest nädalat uuesti tööle hakata, oli selleks hetkeks pikem ekraanivahtimine veel ebamugav.

Tavaelu oli juba täiesti okei, aga pikaaegne lugemine ja kirjutamine oli keeruline, sest silmad justkui ei tahtnud hästi fokusseerida. Vaatasin kaugusesse ja kõik oli selge—vaatasin ekraanile ja tähed jooksid minema. Õnneks oli mul paindlik töögraafik ja sain kerge vaevaga asju ümber tõsta. Ning õige pea kadus ka see kerge udu ja sain oma rutiini tagasi.

Esimesed kuud

Esimeste kuude jooksul silmanägemine veel mõnda aega stabiliseerub. Sealjuures tasub arvestada, et mida tugevam miinus, seda kauem võib minna, kuni nägemine täitsa selge. Aga elukvaliteet tõuseb astronoomilistesse kõrgustesse juba ammu enne seda, kui nägemine maksimumini jõuab.

Regulaarsete silmakontrollide käigus vaatab KSA üle, kas kõik taastub ootuspäraselt. Täiendatakse ka silmatilkade varusid—neid kulus minul palju! Ja kulub siiamaani, sest kasutan tänase seisuga kindlasti palju rohkem silmatilkasid kui enne protseduuri. Silmad kuivavad ja väsivad veidi kiiremini kui varem, aga seal pole midagi imestada—mu töö ja hobid naelutavad mind arvuti- ja telefoniekraani külge palju rohkemateks tundideks kui see rangelt võttes kuidagi tervislik saab olla.

Esimene aasta

Enam-vähem täpselt aasta pärast protseduuri tuleb ilmuda viimasesse plaanilisse kontrolli. Viimase kontrolli käigus sain mina väga õrnalt ning täiesti teenitult pragada selle eest, kui vähe ma oma silmadel puhata lasen. Lubasin, et hakkan tublimaks.

Sest tõepoolest—kui rumal minust oma värskelt siledaks poleeritud silmi nii palju ekraanide peale raisata, kui maailmas on nii palju teisi asju, mida ma võiksin nendega jõllitada.

Kokkuvõtvalt: Kui kaalud hetkel Flow 2.0 laserprotseduuri, siis mina soovitan julgelt. Need paar kriipivat päeva tasuvad ennast tuhat korda ära!

Aitäh lugemast, mina lähen nüüd pilvi vaatama!

Home » Maria Magdaleena kirjutab: kuidas harjuda selge silmanägemisega

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.