Merili Sirvel: “Mind valdas väga suur vabaduse tunne pärast protseduuri!”

Saage tuttavaks – Merili Sirvel, Lääne-Virumaalt pärit 19-aastane tõeline tegija, aina kõrgematesse kõrgustesse tõusev täht jalgrattaspordis. Merili on jalgrattaspordiga tegelenud juba kaheksa aastat ja selle aja jooksul saavutanud suurepäraseid tulemusi ning auväärseid tiitleid – 2016. aastal nimetati neiu näiteks N18 klassis Eesti parimaks jalgratturiks ja Lääne-Virumaa parimaks naissportlaseks.

Merili läbis KSA Silmakeskuses hiljuti laserprotseduuri ja rääkisime temaga natuke juttu, et teada saada, kuidas ta jalgrattaspordini jõudis, miks otsustas ta Flow 2.0 laserprotseduuri kasuks ja millised on tema emotsioonid pärast prillidest vabanemist.

Kuidas Sa jõudsid rattaspordi juurde ja mis motiveerib Sind selle alaga tegelema?

Merili: “Jalgrattaspordini jõudsin ma tänu oma isale, kes hakkas rattamaratonidest osa võtma ning mul tekkis võimalus jõudu katsuda omavanustega sealsetel lastesõitudel, kust ma selle rattasõidu pisiku külge saingi. Kõige enam motiveerib mind jalgrattaspordiga tegelema soov saada sellel alal aina tugevamaks, nii jõuliselt kui ka tehniliselt. Samuti on suureks motivatsiooniks see, kui ma sõidan mingi tehnilise koha ära, kust ma veel mõni aeg tagasi ei julgenud  alla sõita. Ning loomulikult naudin ma kogu seda adrenaliini, mis treeningute ja võistlustega kaasas käib.”

Kui kaua olid olnud prilli- ja kontaktläätsekandja enne kui otsustasid prillidest vabaneda?

Merili: “Oma esimesed prillid sain ma 6. klassis käies, kuid minu jaoks oli prillide kandmine väga tüütu ja ebamugav. Kui mõned aastad hiljem nägemine veel halvemaks läks, siis otsustasin kontaktläätsesid kasutama hakata.”

Mis motiveeris Sind prillidest vabanema? 

Merili: “Mulle ei meeldinud prille kunagi kanda, need segasid mind alati, pidin neid kogu aeg kohendama ja puhastama. Seetõttu hakkasin üsna pea läätsesid kasutama, kuigi neid oli mugavam kasutada kui prille, siis ka nendega kaasnes mul palju muresid. Mu silmad hakkasid igal õhtul kuivama läätsede kasutamisest. Tihti sattus mulle võistlustel igasugust sodi silma, mille tõttu nägin ma läätsedega lõppkokkuvõttes hoopis halvemini. Oma elu viimasel kontaktläätsede kandmise päeval lendas mul üks lääts võistluse ajal silmast ära, mille tõttu olin sunnitud lõpuni uduse nägemisega sõitma, selline probleem oli mind mitmeid kordi painanud. Lootsin, et pärast protseduuri on mul võimalus enda hobiga mugavalt tegeleda. Kõige enam motiveeris mind siiski teadmine, et ma saan maailma oma enda silmadega näha, et ma ei pea kasutama selleks enam abivahendeid. Ja loomulikult motiveeris mind protseduurile minema see vabaduse tunne, kui ma ei pea enam igal hommikul ja õhtul läätsesid silma panema ja ära võtma. ”

Kuidas on Sinu elu muutunud pärast Flow 2.0 laserprotseduuri läbimist? 

Merili: “Julgen väita, et pärast Flow 2.0 laserprotseduuri läbimist on mu elu väga palju muutunud. Mind valdas väga suur vabaduse tunne pärast protseduuri, ma ei suutnud uskuda, et näen oma silmadega nii selgelt. Tihti vajusin mõttesse, et veel mõni aeg tagasi pidin ma läätsesid kasutama, et kaugele näha. Mu nägemine pole kunagi nii terav olnud kui praegu. Eelkõige naudin mugavust, et ma ei pea igapäevaselt kontaktläätsede kasutamise peale mõtlemagi. Samuti on mul rattaspordiga nüüd parem tegeleda, ma ei pea muretsema, et poole distantsi pealt näen ma vaid ühe silmaga. Olen väga õnnelik, et läbisin Flow 2.0 laserprotseduuri, sest tänu sellele olen ma unustanud need ebameeldivad mälestused kontaktläätsede kandmisest.”

Home » Merili Sirvel: “Mind valdas väga suur vabaduse tunne pärast protseduuri!”

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.