“Piinlike hetkede pingereas hoiab esikohta spaakülastus ajast, mil kandsin veel prille,” jagab Jorma Kütt

Mullu oktoobris vabanes KSAs prillidest väikese pereettevõtte Ulge Talu veinimeister Jorma Kütt. Iroonilisel kombel andis tõuke laserprotseduurile tulemiseks just vajadus uute prillide järele. Ja kuigi veinide valmistamisel on olulisem just maitsemeel ja lennukas kujutlusvõime, siis rõõm uue nägemisteravuse üle on sellegipoolest piiritu. Suurepärase huumorisoonega ning oma tööd südamega tegev Jorma jäi meile protseduuripäeval kohe meelde ja me soovime teda teilegi tutvustada.

Palun tutvusta end – kes Sa oled ja millega tegeled?

Mina olen Jorma ning oma igapäevast leiba teenin ma Eestis võrdlemisi eksootilise tegevusvaldkonnaga – valmistan kodumaisest toorainest veini. Vabal ajal meeldib mulle enda väikse koeraga avastada matkaradu erinevates Eesti paikades. Tihtipeale viib rännukirg mind ka kodumaa piiridest väljapoole ja samuti kuulub minu ampluaasse jõusaali ning ujula regulaarne külastamine.

Kuidas sündis idee luua veiniköök ja mis Sind oma töö juures võlub?

Meie väike pereettevõte on taimekasvatusega tegelenud juba aastakümneid ning aeg-ajalt mõlgutasime ikka omakeskis mõtteid, et milline oleks parim viis enda tooraine väärindamiseks. Mõte veiniköögi rajamisest ei sündinud üleöö õhinapõhiselt, vaid sellele eelnes kümmekond aastat katsetusi. Tõsisemalt tuli veiniköögi idee päevakorda siis, kui mul oli villand saanud palgatööl käimisest. Sellest hetkest kulges kõik edasi väga orgaaniliselt ja kiiresti. Minu töö juures võlub mind eelkõige kaks asjaolu: võimalus ise ning teistest sõltumatult enda aega planeerida ja võimalus enda kujutlusvõime valla päästa, luues kõikvõimalikke uusi maitseid.

Ulge tegemistel saab kõige paremini silma peale hoida sotsiaalmeedia vahendusel: https://www.facebook.com/ulgetalu, https://www.instagram.com/ulgetalu/, või tulles meile kohapeale külla.

Milline oli Sinu elu prillikandjana?

Ma ei saa öelda, et mul prillide kandmisest tingituna elus midagi tegemata oleks jäänud, kuid -2 oli juba piisavalt häiriv, mille tõttu oli hommikuti esimene tegevus öökapi pealt prillide otsimine.

Mis olukordades lühinägelikkus Sind segas ja ebamugavust tekitas?

Minu kui prillikandja jaoks on kõige häirivam läbi aastate on olnud talvised perioodid, mil väljast tuppa minnes alati prilliklaasid uduseks läksid. Samuti oli võrdlemisi ebameeldiv vihmaga õues viibimine ning lõputu prillide puhastamine. Tahes-tahtmata tekkis tunne, et prillidele oleks vaja eraldi kojamehed paigaldada.

Kas Sul on meeles naljakaid või ebamugavaid olukordi ajast, mil nägemine ei olnud selge?

Piinlike hetkede pingereas hoiab esikohta kindlasti üks spaakülastus ajast mil kandsin veel prille. Kõnealust spaad iseloomustab asjaolu, et enne veeparki sisenemist on meestel ja naistel ühine riietusruum. Reeglina ei võtnud ma kunagi ei ujulasse ega sauna prille kaasa ja seetõttu sain ma ühisest riietusruumist aimu alles alasti olles, kui naisterahvaste naerukihin mind reaalsusesse tagasi tõmbas.

Mis andis viimase tõuke silmade laserprotseduurile tulemiseks?

Enamasti olin ma üsna hooletu prillide eest hoolitseja ning vajadus uue paari järele tekkis peaaegu igal aastal. Tänavu otsustasin, et vanaviisi edasi ma enam minna ei taha. Samuti olin prille kandnud juba pool enda elust ning ma hakkasin pisut mängima mõttega, et mis oleks, kui ülejäänud elu enam neid kandma ei peaks (või vähemasti senikaua, kuniks tekib vajadus plussprillide järele)? Seega andis iroonilisel kombel tõuke laserprotseduurile tulemiseks vajadus uute prillide järele.

Miks valisid just KSA Silmakeskuse? Millised olid Sinu ootused Flow 2.0 laserprotseduurile tulles ja kas need vastasid tegelikkusele?

Otsuse tegemine KSA kasuks oli minu jaoks ääretult lihtne ning seda põhjusel, et mu õde valis mõned aastad tagasi prillidest vabanemiseks samuti Flow 2.0 protseduuri. Kuna peresiseselt oli positiivne kogemus juba varnast võtta, siis alternatiivseid meetodeid ma isegi ei kaalunud. Kindlasti ootasin ma kvaliteetset, sooja ja personaalset klienditeenindust ning selles osas ei pidanud ma pettuma. Eraldi sooviksin esile tõsta KSA Tartu optometristi Helenat, kes leidis vastused ka minu kõige rumalamatele küsimustele ning loomulikult dr Ants Haavelit, kelle käe all ning muheda huumori seltsis möödus laserprotseduur linnutiivul.

Milline on Sinu nägemine täna?

Juba kuu aega pärast protseduuri oli minu nägemine täielikult taastunud. Vanad prillid on ära visatud ning elukvaliteeti ei maksa eelnevaga võrreldagi. Veel on säilinud veider harjumus, mis sunnib prille aeg ajalt kohendama. Sellele sundkäitumisele järgneb kiiresti rõõmus muie, sest enam pole vaja midagi kohendada. Eriti nauditav on nüüd autoga sõitmine, sest saan vajadusel appi võtta päikeseprillid. Optiliste päikeseprillide soetamist pidasin varem liigseks luksuseks, kuid täna pole selleks enam isegi vajadust!

Home » “Piinlike hetkede pingereas hoiab esikohta spaakülastus ajast, mil kandsin veel prille,” jagab Jorma Kütt

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.