Silmade laserprotseduur enne sünnitust?

Vanasti – ja vahel ka tänapäeval – oli levinud arvamus, et silma laserprotseduure saab teha ainult juba sünnitanud naistele. See on aga eksiarvamus.

“Teeme naistele enne sünnitust operatsioone ning silma laserprotseduuride puhul ei ole lapsed ega rasedus määravad,” selgitab KSA Vision Clinic’i silmakirurg dr Ants Haavel. “Tegelikult on suur osa naisi silma laserprotseduure tegemas vahetult enne rasedust ning neil pole probleeme raseduse ega sünnituse ajal,” lisab dr Haavel.

On üsna levinud arvamus, et naistel, kellel on enne sünnitust silma laserprotseduur tehtud, on suurem oht ​​kahjustada sünnituse ajal silmapõhja (silmamuna sisepinna tagumist osa). Dr Haaveli sõnul on aga ohus iga naine, kuigi väike, ja silma laseroperatsioon seda riski sugugi ei suurenda.
“Isegi kui silmapõhjal on nõrgad kohad (tähni degeneratsioon), on silmapõhja kahjustamine sünnituse ajal äärmiselt haruldane. Vanasti või tänapäeval väga vähetõenäolisel juhul võis silmanägemine kahjustuse tagajärjel nõrgeneda. Sünnituse ajal tekkinud, kuid tänapäeva arenenud tehnoloogia suudab silmapõhja hõlpsalt parandada,“ selgitab dr Haavel.

Mugavam töö

Dr Haaveli sõnul uuritakse enne silma laserprotseduuri silmapõhja hoolikalt. “Kui avastatakse nõrku kohti, “keevitame” need argoonlaseriga, mis kõrvaldab probleemi,” rahustab dr Haavel.
Dr Haavel märgib ka, et sünnitus on stressirohke treening, seega on igasugune mure muutuste või kehakahjustuste pärast täiesti mõistetav. Siiski pole põhjust muretsemiseks, kuna tõenäosus, et midagi läheb valesti, on äärmiselt väike.

“Julgen väita, et silma laserprotseduuridel on ainult positiivne mõju, sest naised tunnevad end pärast protseduuri mugavamalt. Pole vaja stressata prillide või kontaktläätsede pärast – üks asi vähem muret,” täpsustab dr Haavel.

Silmade laserprotseduuri ei soovitata teha raseduse ja imetamise ajal

Silma laserprotseduuri osana on vaja enne ja pärast operatsiooni silmatilku. Seetõttu on soovitatav protseduur teha enne rasedust või pärast rinnaga toitmist. Siiski tasub seda ikkagi teha.

“Lasersilmaprotseduure teinud emad on väga rahul, sest nad näevad oma beebisid ilma prillide ja kontaktläätsedeta. Eriti kasulik on see lapse öösel toitmisel, kuna täiusliku nägemise korral on see oluliselt lihtsam. Samuti kipuvad aja jooksul beebid nägema. hakata asju haarama ja paljud emad on näinud prillide purunemist, mis toob kaasa ootamatuid kulutusi,” selgitab dr Haavel, tuues esile mõningaid eeliseid.

Home » Silmade laserprotseduur enne sünnitust?

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.