Soovitused Flow 2.0 laserprotseduuri edukaks läbimiseks

Flow 2.0 laserprotseduur on üks kiiremaid ja turvalisemaid viise lühinägelikkusest vabanemiseks. Selleks, et protseduuripäeval kõik plaanipäraselt kulgeks ja et protseduurijärgne taastumine võimalikult sujuvalt läheks, soovitame mõningal määral ette valmistuda.

Enne protseduuri

 • Flow 2.0 silmauuringule ja protseduurile peaks eelnema vähemalt 10-päevane kontaktläätse paus. Läätsede kandmine mõjutab sarvkesta seisukorda ning parimate tulemuste saavutamiseks tuleb lasta sarvkestal protseduurieelselt taastuda.
 • Soovitame 24 tundi enne ja 1 nädal pärast protseduuri alkoholi mitte tarbida. Alkohol vähendab kudede veesisaldust, soodustades ebamugavat silmade kuivust, mis omakorda võib aeglustada paranemisprotsessi.
 • Naistel peaks olema rasedusest ja imetamisest vähemalt 4 kuud möödas. Laserprotseduurile eelnevalt ja järgnevalt kasutatakse ravimeid ja silmatilku, mis ei pruugi raseduse ning imetamise ajal sobida.

Protseduuripäeval

 • Protseduuripäeva soovitame oma klientidel kindlasti vabaks vabaks võtta. Ka terve protseduurinädal võiks olla suuremate kohustusteta. Paljud kliendid eelistavad sel ajal näiteks puhkust võtta.
 • Protseduuril ei tohi kanda meiki, sh silmameiki, ning vältida tuleks ka juukselakki, -vahtu ja parfüümi, kuna kosmeetikas sisalduvad osakesed võivad häirida laseri tööd.
 • Protseduuripäeva hommikul soovitame klientidel kõhu täis süüa, sest kliinikus tuleb võtta mõned ravimid ning söömata-joomata olemine ei ole Flow läbimiseks vajalik.
 • Kliinikusse tulekul soovitame kanda mugavaid riideid. Oluline on, et tunneksid end hästi.
 • Kui sul on väikesed lapsed, siis leia neile selleks ajaks hoidja.
 • Vahetult pärast protseduuri võib nägemisteravus suhteliselt hea või kergelt udune olla. Autojuhtimist me ei soovita. KSA Silmakeskus pakub äsja protseduuri läbinutele Tallinna piires tasuta taksotransporti või soovitame järele kutsuda pereliikme/sõbra, kes sõidutada saaks.

Жизнь после процедуры 

 • Tuleks silmi regulaarselt niisutada. Selleks saavad kliendid kliinikust kaasa silmatilkade kasutamise skeemi. Esimesel nädalal kehtib reegel – mida rohkem, seda parem. Ka raviskeemi lõppedes tasuks apteegist niisutavaid silmatilku varuda, et hiljem vastavalt vajadusele niisutada.
 • Kindlasti soovitame teha ekraanipuhkust. Vähesel määral võib lugeda ja televiisorit vaadata, ilma silmi liigselt pingutamata. Sealjuures tasub meeles pidada, et silmadel ei hakkaks mingil juhul ebamugav ja et tegevus ei väsitaks neid.
 • Võib tegeleda vähest pingutust nõudvate tegevustega – näiteks õues jalutamisega, kergete koduste töödega või lõõgastava võimlemisega. Looduses käimine ja värskes õhus viibimine suurendab ka organismis oleva hapniku osakaalu, mille tulemusena tunneme end paremini ja puhanult. Just puhkust on taastumisperioodi esimestel nädalatel kõige rohkem vaja.
 • Ereda valguse korral tuleks vastavalt vajadusele kaitsvaid päikeseprille kanda. Protseduuri läbinud klient saab need kliinikust kaasa.
 • Pärast esimest taastumisnädalat elustiilipiirangud lõppevad ning võib naasta tavapärase elurütmi juurde – lubatud on spordi tegemine, saunas käimine jpm.
Home » Soovitused Flow 2.0 laserprotseduuri edukaks läbimiseks

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.