Triin Voika: kõik läks nii, nagu pidi

KSA Silmakeskuses on aastate jooksul käinud palju Eestis elavaid inimesi ja külalisi välismaalt. Nende seas on meieni leidnud tee ka välismaal elavad eestlased ning Eestis elavad välismaalased. Üheks huvitavaks grupiks on aga need kodumaalased, kes vahetult enne võõrasse riiki elama suundumist nägemise korda soovivad teha. Eelmisel kevadel tutvusimegi positiivsusest pakatava Triinuga, kes elab tänaseks oma 5-aastase tütrega Texases USAs.

Üle ookeani viis neid Triinule tehtud tööpakkumine. Kuna Tallinn oli end naise jaoks ära ammendanud, siis nõnda tunduski loogilise sammuna keskkonnavahetus. Triin on rahvusvahelise ettevõtte Ericssoni uusima lao koordinaator. Vabal ajal armastab ta tantsimist ja joogat.

Võrdselt tüütud nii prillid kui läätsed

Oma esimesed prillid sai Triin viiendas klassis ning oli prilli- ja läätsekandja kokku 25 aastat. Viimased 15 aastat eelistas ta pigem kontaktläätsesid, sest prillid olid tema jaoks väga segavad – trenni tehes vajusid need pidevalt ninalt, saunas käies olid klaasid udused ja autoga sõites ei saanud päikeseprille kanda. “Läätsedega oli jällegi selline lugu, et juhul kui jäin ekpromt kuskile ööseks ja läätsetopsi vedelikuga kaasas ei olnud, siis oli jube jama. Ega siis muud ei olnudki, kui läätsed jäid ööseks silma ja hommikul olid silmad ebameeldivalt kuivad. Hiljem tulid juba sellised läätsed, mida võis ööseks silma jätta, aga mulle meeldis need ikka ära võtta,” kirjeldab Triin. Neid kordi, mil hommikul läätsesid paigaldades need kuskile libisesid ja ära kadusid, oli mitmeid. Kui kodus parasjagu varuläätsesid ei olnud, siis oligi ainuke võimalus jälle prille kanda. Aja jooksul muutus kahjuks ka silmade miinus järjest tugevamaks.

Kõik läks nii nagu pidi

Mõned kuud enne USAsse kolimist kerkis laserprotseduur tõsisemalt päevakorda, kui Triin oma tuttavaga sel teemal muljetas. Ka Triinu sõbranna oli mõned aastad tagasi oma silmad just KSAs korda teinud. “Ma mäletasin millegipärast, et see taastumine võtab aega 2-3 nädalat ja ma mõtlesin koguaeg, et ei, mul ei ole nii palju puhkusepäevi, aga temaga rääkides tuli välja, et taastumine on ülikiire, umbes 5 päeva. Pärast seda jutuajamist kirjutasin kohe KSAsse, et esimene silmakontroll kokku leppida,” lisab Triin. Mõeldud tehtud – nõnda läbiski ta silmauuringu ja laserprotseduuri samal päeval. Hiljem selgus, et Ameerikas on kontaktläätsede ostmiseks arsti retsept vajalik. Iga arsti visiit aga maksab olenevalt kindlustusest 100-200 dollarit ehk võib kujuneda pikas perspektiivis päris kulukaks. Triin usub, et juhuseid ei ole olemas ja kõik läks tema jaoks täpselt nii, nagu minema pidi!

Üle ootuste kiire protseduur ja taastumine

Laserprotseduur oli Triinu sõnul ülikiire: “Kui ma õigesti mäletan, siis alla 20 sekundi kulus ühe silma peale. Doktor oli ülitore, viskas nalja ja hoidis energia üleval terve protseduuri aja, kuigi ma ei mäleta, et ma oleks üldse mingit hirmu tundnud. Ma tundsin kogu protseduuri ja taastumise ajal, kuidas ma olen nii hoitud KSA personali poolt. Nii mega toredad on kõik seal. Teenindus on super.” Taastumine läks Triinul kiirelt ja lihtsalt, millele aitas kaasa sage silmatilkade kasutamine. Kaugele nägemine oli üsna ruttu korras, kuid selgelt lähedale nägemine võttis pisut kauem aega. N-ö tavaellu sai naasta juba nädal pärast Flow-d. Protseduuripäeval taastumiseks kaasa saadud kaitsvad prillid on Triinu sõnul siiani ta lemmik päikeseprillid ja eriti hädavajalikud Texase kliimas.

Nüüd naudib Triin väga, kuidas ta ärgates kohe kõike näeb. Veel, mida imetleda, on kontrastid looduses, puulehtede muster ja metsa kontuurid. Nüüd on võimalik murevabalt nii ujumas käia, kui ka sõprade juurde ööbima jääda, ilma läätsedega tegelemata. “See on parim investeering iseendasse. Soovitan igal juhul! Elu ilma prillideta või läätsedeta on veel ilusam,” annab Triin tagasisideks. Meie aga täname usalduse eest ning soovime Triinule kõikide unistuste täitumist kaugel Texase päikese all. 🙂

Home » Triin Voika: kõik läks nii, nagu pidi

ПОДХОДИТЕ ЛИ ВЫ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЙ КОРРЕКЦИИ ЗРЕНИЯ?

Уделите 1-2 минуты, пройдите быстрый тест и узнайте! В случае положительного ответа мы БЕСПЛАТНО пригласим Вас на диагностику зрения.

Темы

Klientide kogemused

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

ВНЕСИТЕ В ЖИЗНЬ ЯСНОСТЬ!

Первым шагом к жизни без очков является диагностика зрения Flow 2.0, которая покажет, подходите ли Вы для лазерной коррекции зрения.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.