Anne Pärtna: “Pole mõtet seda sammu kümme aastat edasi lükata!”

KSA Silmakeskuses on käinud põnevaid inimesi üle kogu maailma. Sel suvel kohtusime ookeani taga Ameerikas elava eestlanna Annega, kes otsustas oma nägemise korda teha just meie juures.

Anne on erialalt keraamik ja väikeettevõtte Blue Hen Pottery, Inc omanik USAs Põhja-Carolinas keraamikute külas Seagrove’is. Kui paljudele on keraamika hobiks, siis Anne jaoks on see elukutse ja töö. Ka kõik tema teised hobid on nägemist ja aega nõudvad, loomingulist või käsitöölist laadi. Viimase aja kirglikumaks harrastuseks on naisel aga mesindus, mis on tema sõnul nii õpetlik kui ka väljakutseid pakkuv.

USAsse sattus Anne East Carolina Ülikooli kaudu, 1990ndate lõpus, kui oli Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala tudeng. Seagrove’i keraamikute külla sattus ta aga tänu sellele, et Kohilasse ehitati 2000. aastal Eesti esimene suurem puupõletusahi Seagrove’ist tulnud keraamikute abiga ning edasine on juba ajalugu. Lisaks keraamikale on teda Ameerikaga sidunud ka isiklik elu.

Elu prillikandjana

Oma esimesed prillid sai Anne keskkooli ajal, mis tähendab, et ta eriti ei mäletagi aega, mil nägemiseks prille vaja poleks läinud. Kõik nendega kaasnev on olnud aga konstantne tüütus, millega lihtsalt leppida tuli. “Alates sellest, et silmaarstile on vaja aeg kinni panna, sinna kohale minna, visiidi ajal tunda, et oled nagu eksamil, valida sobivaid raame – et oleksid kerged aga vastupidavad, et ei tekitaks metalliallergiat aga paksu plastikut ka ei taha, et sobiksid näokujuga ja ei libiseks ninalt alla, et ei karjuks näos, aga ei oleks ka igavad ja et oleks tagatipuks veel ka taskukohased jne. Mu töö iseloomu tõttu said prilliklaasid võrdlemisi ruttu kratsitud ning jälle algas uute prillide muretsemise ring.” arutleb Anne. Eriti raske on tema jaoks olnud viimane aasta, mil progresseeruvate klaasidega kuidagi harjuda ei suutnud. Lisaks on prille koos maski ja mesiniku kostüümiga ebamugav kanda.

Uurisime Annelt: miks otsustasid laserprotseduuri kasuks ja miks just Eestis?

“Laserprotseduurist olin mõelnud juba vähemalt kümme aastat kui mitte rohkem. Viimase tõuke andis hea tuttava soovitus – tema oli protseduuri teinud umbes poolteist aastat tagasi ja tal oli öelda ainult häid sõnu nii KSA tiimi kui kogu kogemuse kohta. Sõprade otseseid kogemusi saab usaldada rohkem kui eredaid reklaame kusagil meedias või veebis. Ma tunnistan ausalt, et isegi ei hakanud USAs väga lähedalt uurima sealsete protseduuride maksumuse kohta – guugeldades jäi mulje, et Eestis on see ka hinna poolest soodsam. Olin juba otsustanud KSA kasuks ja kuna plaanisin tulla sel suvel Eestisse natuke pikemale puhkusele, siis tundus see mõistlik ka taastumise koha pealt.”

Milliseid tundeid tekitas laserprotseduur?

“Kui täiesti aus olla, siis ei olnud protseduuri ajal väga palju aega mõelda. Dr. Haavel oskab väga osavalt mõtteid mujale viia – näiteks rääkisime mesindusest ja tolmeldajate üldisest käekäigust maailmas. See on teema, mis mind kergesti hasarti viib. Protseduur sai suhteliselt ruttu läbi ja ma tundsin end turvaliselt ja hoituna. See on natuke sürr ja samas lahe, kummaline kogemus – laseri helid, valgused, lõhnad… naersin pärast, sest natuke oli tunne nagu oleksid tulnukad mu korraks röövinud ja nüüd on mul uued silmad.” Pärast protseduuri oli Anne sõnul ka prillivabalt puhkuse nautimine imeline. Samuti ei jõua ta ära oodata, mil oma uut nägemist töökojas või mesitarusid läbi vaadates “katsetada” saab.

Mida ütleksid inimestele, kes unistavad laserprotseduurist? 

“Tasub ära teha, karta pole mõtet! Oma kogemuse põhjal: KSAs on maailmatasemel profid kes teevad oma tööd südamlikult, usaldusväärselt ja entusiasmiga, neid võib usaldada. Pealegi, esimese visiidiga saab selgeks, kas protseduur on silmadele sobiv või mitte – riskid on viidud peaaegu olematuks. Pole mõtet seda sammu kümme aastat edasi lükata!”

Tunneme, et saime nii palju toredaid mõtteid ja meil on väga suur au, et Anne oma silmad just meie hoolde usaldas! Kui soovid põneva Seagrove’i keraamikute küla kohta rohkem lugeda, siis vaata siia. Anne keraamikaettevõtte Blue Hen Pottery, Inc kohta leiab rohkem FacebookistInstagramist ja kodulehelt.

Kui soovid samuti teada, kas oled sobilik miinusprillidest vabanemiseks, siis tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri uuringule SIIN! Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!

Home » Anne Pärtna: “Pole mõtet seda sammu kümme aastat edasi lükata!”

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.