Katarakti ennetamine hea toidu abil

Uuringus võrreldi rohke liha tarbimist mõõduka ja vähese liha tarbimisega, vs need, kes sõid ainult kala või need, kes olid taimetoitlased või veganid. Uurijad otsisid tervist mõjutavaid tegureid, et nad saaksid välistada suitsetamise, sportimise või muud mitte toitumisega seotud alad.

Suurimaks mõjutajaks osutus siiski rohke liha tarbimine ehk 100 grammi liha päevas. See on üks portsjon liha päevas. Ameerikas on keskmine lihaportsjon 330 grammi päevas. Seega on see nagu tagurpidi Starbucks – teate küll, nende väike on tegelikult väga suur. Uuringus on aga vastupidi – nende keskmine on Ameerika standardite järgi üpris väike. Ent nad tegid siiski tähelepanuväärse avastuse. Mis te arvate, kellel oli kõige väiksem tõenäosus katarakti haigestuda?

Rohke liha tarbimisega võrreldes oli neil, kes liha vähem sõid, 15  % väiksem tõenäosus katarakti haigestuda, need, kes sõid ainult kala, vähendasid haigestumise riski 21  %, neil, kes ka kala ei söönud, langes risk 30  % ja neil, kelle menüüst puudusid ka munad ja piimatooted, langes haigestumus 40  %.

Seega võrreldes nendega, kes sõid lihatooteid 100 g päevas, langes katarakti haigestumise tõenäosus kalasööjatel, taimetoitlastel ja veganitel vastavalt 20  %, 30  % ja 40  %.

Sama trendi näeme diabeedi puhul. Näib, et vähehaaval liha ja muude loomsete toitude osakaalu vähendamine oma menüüs vähendab ka katarakti haigestumise tõenäosust.

Soovitame juba täna mõelda ja elada niimoodi, et te ei viiks asja kunagi nii kaugele, et teil oleks vaja minna katarakti operatsioonile.

Allikas nutritionfacts.org  

Home » Katarakti ennetamine hea toidu abil

Take our quick quiz to find your path to glasses-free living

Take our 2-minute test to see if laser eye surgery can unlock a new world of clear vision for you.

Teemad

Customer experiences

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.