Insert blog post title here

Floridas asuva Moffitt Cancer Center’i arst, Dr. Amber Orman on parim näide oma soovituslikust eluviisist. Tervisest ja energiast pakatav radioloogiaosakonna onkoloog kirjutab taimse toitumise efektiivsusest haigustega võitlemisel.

Dr. Ormani kliiniline fookus on rinnavähil, kuid tal on ka eriline huvi toitumise vastu. Tema sõnul on Ameerika tüüpiline dieet toonud kaasa rasvumiste ja terviseriskide epideemia. Ülekaaluga seotud vähid moodustavad Ühendriikides umbes 40 % vähijuhtumitest ning töödeldud liha (näiteks peekon, hot-dog, singid) söömist on otseselt seostatud käärsoolevähiga, mille risk kasvab nende toodete tarbimisel.

Ta ütleb: “Tervislik taimne toitumine alandab kehakaalu ning ka põletikke.” See vähendab riski suurimatele kroonilistele haigustele, kõrgvererõhust ja diabeedist kuni südamehaigusteni, mis tema sõnade kohaselt tapab inimesi rohkem kui vähkkasvajad.

Dr. Orman soovitab oma patsientidel vältida liha, eriti punast liha ning piimatooteid (uus uuring näitab, et isegi mune tuleks vältida). Selle asemel peaksid nad sööma teravilju, puu- ja juurvilju, pähkleid ja seemneid. Tema sõnade kohaselt aitab taimne toitumine vältida vähi taaskordumist. Samuti annab see parema enesetunde ning väljanägemise.

Kaalu langedes loobutakse vererõhu-ja muudest ravimitest, millel on palju kõrvaltoimeid. Paljud märkavad juuste, küünte ja üldise tervise paranemist, isegi depressiooni vähenemist.

Dr. Amber Orman, kellel on aastatepikkune kogemus, ütleb et saab palju valke ubadest, teraviljadest – “kinoa on imeline”- chiast ja muudest seemnetest, samuti kanepiproteiiniga rikastatud smuutidest, isegi köögiviljad sisaldavad piisaval määral valku.

“Muutes oma harjumusi, siis võib tulla n.ö. õppimiskõver”  lisab ta. Arst soovitab, et mitmekesisus on võti ning annab nõu süüa vikerkaart, valides toiduks värvirikkaid toiduaineid. Uuri rohkem tervislikust taimsest toitumisest  lehetdelt Nutritionfacts.org. ja NutritionStudies.org

Inspiratsiooniallikas: Sarasota Magazine “Want to Look Great and Live Longer? Eat Plants, Says an Oncologist”

Võta ühendust: Dr. Amber Orman

Video: Dr.Neal Barnard selgitab, kuidas taimetoiduga saab piisavalt valkusid ja mikrotoitaineid.

Home » Soovid hea välja näha ja kauem elada?

Take our quick quiz to find your path to glasses-free living

Take our 2-minute test to see if laser eye surgery can unlock a new world of clear vision for you.

Teemad

Customer experiences

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.