Halvatud patsiendid suhtlevad oma õpilasi kontrollides

Ajuteadlaste meeskond on näidanud, et mõned lukustatud sündroomiga inimesed suudavad vastata jah või ei küsimustele, laiendades oma õpilasi.

Tavaliselt ei ole pupillid inimeste teadliku kontrolli all – see on näiteks silma osa, mis tõmbub tugevas valguses kokku –, kuid selle kontrolli õppimine ei nõua mingit koolitust, väidavad teadlased. Patsientide jaoks, kelle jaoks meetod töötab, suutis arvuti ja kaamera seadistus soovitud vastuse leida 67–84 protsenti ajast.

Töörühm leidis algselt 1964. aasta uuringu, mis näitas, et inimeste silmad laienevad, kui nad teevad raskeid peast arvutamist. See pani meeskonna lõpuks välja töötama arvuti seadistuse, mis esitab patsientidele küsimuse ja näitab seejärel kahte võimalikku vastust järjest. Iga vastusega kaasneb peast arvutamise ülesanne. Teadlased ütlesid patsientidele, et nad peavad probleemiga tegelema vaid soovitud vastuse saamiseks.

Silmade laiendamiseks piisab vaid probleemi kallal töötamisest. Patsient ei pea probleemi õigesti lahendama või isegi probleemi lõpuni saama.

Saidilt  www.popsci.com/science/article/2013-08/paralyzed-patients-communicate-controlling-their-pupils

Home » Halvatud patsiendid suhtlevad oma õpilasi kontrollides

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.