Kaitse end silmavigastuste eest!

Igal aastal on USAs ligi miljon inimest, kes erinevate õnnetuste tõttu oma silmi tõsiselt vigastavad. Arvatakse, et umbes 90  % neist vigastustest oleksid olnud ärahoitavad, kui oleks kantud kaitseprille.

Silmi vigastavad õnnetused juhtuvad enim sportides, ilutulestikku käsitledes, kodukeemiat kasutades ning aias töötades. Siin mõned soovitused, mida erinevates keskkondades silmade kaitsmiseks järgida.

Majapidamises. Kodukeemiat kasutades loe kindlasti pakendil olevaid juhiseid. Ruum peaks olema õhutatud – tee võimalusel aknad lahti. Spreide puhul ole kindel, et pudeliots oleks sinu näost eemale suunatud. Suurem osa puhastusvahenditest on silmadele väga ohtlikud ning võivad neid pöördumatult kahjustada.

Aias. Kanna muru niites, trimmerdades, hekki lõigates kaitseprille. Kontrolli, et niidetaval alal ei oleks väikseid kive või oksajuppe, mis silma lennata võiksid. Ära unusta ka kõrvalseisjate ohutust.

Tööl. Kanna töö omadustele vastavaid kaitseprille. Suurem osa töökohal juhtuvatest silmavigastustest on tingitud sellest, et kantakse valet tüüpi prille või arvatakse, et kaitseprille pole üldse vaja.

Sportides. Mitmete spordialade puhul (nt squash) on kaitseprillide kandmine silmavigastuste ennetamiseks hädavajalik.

Kui silma vigastad, pöördu kohe arsti poole. Lõiked silmal, kodukeemia või võõrkehade sattumine silma vajab kohest arsti tähelepanu. Ära ürita vigastust ise ravida!

Allikas: www.medicinenet.com

Home » Kaitse end silmavigastuste eest!

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.