Kas enne sünnitust tohib silmaoppi teha?

Vanasti levis arusaam, et silmaoperatsioone võis teha ainult nendele naistele, kes juba sünnitanud on. Kuigi see arvamus on säilinud mõnel määral tänasenigi, siis tõele see tegelikult ei vasta.

“Meie teeme naistele laserprotseduure ka enne seda, kui nad on sünnitanud ning laste olemasolu pole mingi määraja, kas operatsiooni tehakse või mitte,” ütleb KSA Silmakeskuse silmaarst dr. Ants Haavel. “Paljud naised vabanevad prillidest just enne rasedaks jäämist ning sünnitamisel ei teki mingeid probleeme silmadega,” lisab ta.

Levinud on arusaam, et naistel, kes on enne sünnitamist läbinud silmaoperatsiooni, on suurem tõenäosus suure pingutuse tagajärjel silmapõhjasid vigastada. Dr.Haaveli sõnul võivad absoluutselt kõik naised neid kahjustada ning silmaopil käimine seda kuidagi ei mõjuta. “Kui silmapõhjas on nõrgad kohad ehk degeneratsioonid, siis on haruharva ette tulnud, et sünnitamise tulemusel tuleb silmapõhi lahti. Vanasti võis äärmuslikel juhtudel silmanägemine väga kehvaks minna, kuid tänapäeval on tehnoloogia nii arenenud, et silmapõhjad saab kenasti korda teha,” rahustab dr.Haavel.

Sünnitamine on suurt pingutust nõudev tegevus

Ta selgitab, et enne silma laseroperatsiooni vaadatakse kõikidel patsientidel silmapõhjad hoolikalt üle. “Kui seal on nõrkasid kohti või degeneratsioone, siis me nn “keevitame” need nõrgad kohad argoonlaseritega kinni ning probleem kaob,” räägib ta.

Dr. Haavel nendib, et sünnitamine on naistele suurt pingutust nõudev tegevus ning hirm, et midagi selle pingutuse tagajärjel kehas muutub, täiesti õigustatud. Siiski ei pea pabistama, sest tõenäosus, et midagi läheb halvasti, on väga väike. “Mina julgen öelda, et silmaoperatsioonid mõjutavad sünnitamist vaid nii palju, et naisel endal on mugavam. Ta ei pea prillide-läätsedega jändama ning näeb kogu protsessi probleemivabalt. Rohkem kuidagi silmale tehtud laserprotseduurid sünnitamist ei mõjuta,” on arst veendunud.

Silmaoppi ei soovitata raseduse ja imetamise ajal

Kuna laserprotseduurile eelnevalt ja järgnevalt kasutatakse silmatilku, mis ei pruugi raseduse ja imetamise ajal sobida, siis on soovitatav protseduur läbida enne rasedust või pärast imetamise lõpetamist, kuid tegemata ei maksa jätta.

“Prillidest ja läätsedest vabanenud emad on äärmiselt õnnelikud, sest nüüd saavad nad beebit näha prillideta. Öösiti lapse toitmine ning temaga tegelemine on samuti oluliselt lihtsamad. Ühel hetkel hakkavad lapsed ju ka asjade järgi haarama ning tihti peavad emad sel perioodil endale mitu paari uusi prille ostma, mis on aga väga kulukas,” loetleb dr.Ants Haavel põhjusi, miks on prillide-ja läätsevaba elu parem.

Home » Kas enne sünnitust tohib silmaoppi teha?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.