Kas ravimid võivad nägemisprobleeme tekitada?

On teada-tuntud fakt, et ravimid võivad põhjustada väiksemaid või suuremaid kõrvaltoimeid. Mõnede ravimite manustamine võib ka silmade tervist oluliselt muuta, näiteks põhjustada kuivsilmsust või valgustundlikkust. Tõsisematel juhtudel võib nägemise hoopiski kaotada.

Kuigi suurem osa ravimitest on täiesti ohutud ja kõrvaltoimeid neid võttes ei teki, on siiski tõestatud mõnede ravimtüüpide negatiivne mõju silmadele. Oluline on tekkinud nägemishäiretest kindlasti oma arstile rääkida, kuna varajane reageerimine võib ära hoida tõsisemaid probleeme. Allpool on nimekiri viiest ravimitüübist, mis võivad silmadele negatiivselt mõjuda.

1. Akne ravimid – võivad põhjustada kuivsilmsust ja pimedas nägemise järsku halvenemist.

2. Antihistamiinid – neid kasutatakse allergianähtude, nagu heinanohu ja putukahammustuste või – torgetest tekkinud löövete raviks. Mõndadel juhtudel võivad nad silma siserõhku järsult tõsta ning seega põhjustada (kinnise eeskambri nurgaga) glaukoomi. Sümptomiteks on peavalud, tugev silmavalu, oksendamine, nägemise udusus ja halod.

3. Malaariaravimid – harvadel juhtudel võib nende ravimite võtmine pikema perioodi jooksul võrkkesta ja seeläbi kogu nägemist pöördumatult kahjustada.

4. Kortikosteroidid  näiteks prednisoon – kasutatakse artriidi, psoriaasi või tugevate allergiareaktsioonide raviks. Suurendab katarakti ja glaukoomi tekke riski. Tõstab silma siserõhku, mis on glaukoomi põhiline tekitaja.

5. Erektsioonihäirete ravimid  manustajad on märganud nägemise udusemaks muutumist ning valgustundlikkust.

Allikas: www.webmd.com/eye-health/features/medications-cause-vision-problems?

Home » Kas ravimid võivad nägemisprobleeme tekitada?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.