Kas teadsid? 10 põnevat fakti silma laserprotseduuri kohta

Lasersilmakirurgia on ülimalt põnev meditsiiniharu. Tänu tehnoloogia arengule, aina võimsamatele ja detailideni täiustatud laseritele, on lühinägelikkusest vabanemine üha lihtsam, turvalisem ning silma säästvam. Isegi kui me teame, et tehnoloogia on tänapäeval kõikvõimas, siis on laserprotseduuri juures endiselt mitmeid aspekte, mis inimesi üllatavad ja tunduvad lausa utoopilistena. Mis need on? Järgnevalt toomegi välja 10 põnevat fakti! 

  1. Silmade laseroperatsioonide näol on tegu maailmas kõige populaarsema ja turvaliseima plaanilise operatsiooniga – aastas valivad üle 30 miljoni inimese selle võimaluse, et oma nägemist parandada.
  1. Flow 2.0 laserprotseduuri tegemine kestab väga lühikest aega. Olenevalt lühinägelikkuse suurusest töötab laser keskmiselt ühe silma lühinägelikkusest vabastamiseks 15 sekundit. Kahe silma puhul kulub kokku kõigest 30 sekundit!
  1. Flow 2.0 laserprotseduuri näol on tegu väga silma säästva protseduuri tüübiga. Selleks, et vabaneda näiteks -6-dioptri suurusest lühinägelikkusest, lihvib laser sarvkesta õhemaks umbes ühe A4 paberi paksuse jagu.
  1. Levinud arvamuseks on see, et laserkiired on kuumad ja kõrvetavad laserprotseduuri ajal silma. Tegelikkuses on aga silmakirurgias kasutatavate laserite kiired külmad!
  1. Laserprotseduur on võrreldes prillide või kontaktläätsede kasutamisega palju keskkonnasõbralikum valik. Kas teadsid, et umbes 150 miljonit inimest kannavad maailmas kontaktläätsesid, tekitades sellega hinnanguliselt üle 132 miljoni kilogrammi prügi aastas? Ja mis veel kurvem – umbes 20% kontaktläätsede kandjatest tunnistavad, et lasevad oma kasutatud läätsed WC-potist veega alla. See tähendab aga suurt hulka mikroplastikut meie ookeanides, kalade kõhus ja lõpuks meie toidulaual. Palun viska alati kasutatud kontaktläätsed prügikasti!
  1. Flow 2.0 laserprotseduuri ajal on vaja patsiendil jälgida laseris põlevat rohelist täppi. Mis aga juhtub, kui täpist mööda vaadata? Vastus on, et mitte midagi! Laser jälgib silma liikumist 1050 korda sekundis, seega on ta inimesest alati kiirem ja püüab kinni kõikvõimalikud silma liikumised.
  1. Kõige väiksem lühinägelikkus, mida on Flow 2.0 laserprotseduuriga korrigeeritud, on –0.5 dioptrit. Flow 2.0 meetodit saab maksimaalselt kasutada kuni -9-dioptrilise lühinägelikkuse korrigeerimiseks. Ehk isegi kui Sul on väike miinus, aga see häirib Sinu igapäevaelu, siis on laserprotseduuri tegemine võimalik!
  1. Kas teadsid, et laserprotseduur on pikas ajaperspektiivis kordades soodsam valik kui prillid või läätsed? Kui näiteks 25-aasta vanune inimene kulutab iga kuu 20€ läätsedele ja iga kolme aasta tagant 200€ prillidele, siis 60. aastaseks saades on tal kulunud nägemise abivahenditele üle 10 000€. Mõned vahetavad prille veel igal aastal ja osad investeerivad ka optilistesse päikeseprillidesse. Ehk laserprotseduur on soodne investeering pikkadeks aastateks.
  1. Kontaktläätsede hügieenist ja kandmisajast kinni pidamine on ülioluline. Kas teadsid, et ühepäevaseid kontaktläätsesid tavapäraselt kasutades on nägemist ohustava silmapõletiku tekke risk 4x suurem võrreldes sellega, kui Sinu silmadele oleks tehtud laserprotseduur? Kui kannad aga kontaktläätsesid liiga pikalt või ununevad need silma näiteks ööseks, on risk nägemist kahjustava silmapõletiku tekkimiseks kontaktläätsede tõttu lausa 20x kõrgem!
  1. Lasersilmakirurgia algusjärgus oli kordusprotseduuride vajalikkus umbes 30 % juhtudest. Tänu tehnoloogia arengule ja patsientide rangematele valikukriteeriumitele on see number õnneks aastate jooksul langenud. KSA Silmakeskuses on Flow 2.0 laserprotseduuri läbinud klientidel kordusprotseduuride vajadus vaid 1-2% inimestest.

Kui unistad samuti prillivabast elust, tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Meestekuu raames saad Flow 2.0 silmauuringule registreerida 50% soodsamalt ehk erihinnaga 35 € (tavahind 69 €). Registreeri uuringule SIIN! Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär. 

Home » Kas teadsid? 10 põnevat fakti silma laserprotseduuri kohta

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.