Kes tuntud Eesti muusikutest on KSAs prillidest vabanenud?

Kui KSA Silmakeskusel oleks oma Walk of Fame nagu Hollywoodis, siis kes seal oleksid? KSA hoolde on läbi aastate oma nägemise usaldanud väga paljud tuntud ja armastatud Eesti näitlejad, lauljad, sportlased, ühiskonnategelased. Selles artiklis räägime KSAs supernägemise saanud muusikutest! Kes täpsemalt on oma sammud KSAsse seadnud ja miks? Saa teada!

Peamine põhjus, miks paljud artistid ja muusikud otsustavad silmade laserprotseduuri kasuks, peitub selles, et hea nägemine on ülioluline osa nende professionaalsest tööst. Hämarad lavad, väikese kirjaga noodid, õige kaameramehe jälgimine või alla vajuvad prillid – kõik see võib lühinägelikkusega artisti enesekindluse laval korralikult proovile panna.

Laulja ja muusik Laura Põldvere, kes on KSAs juba aastaid tagasi laserprotseduuri teinud, jagas meiega ühte meenutust veel sellest ajast, kui ta lühinägelik oli. „Eesti Muusika Päevade raames toimus üks oluline kontsert, millest otseülekannet mängiti ka Klassikaraadios. Kui live hakkas, pidime meie kohe alustama. Saali teises otsas oli inimene, kes näitas sõrmega, et nüüd tuleb alustada. Aga ma ju ei näe seda! Oi, kuidas ma pabistasin, et hakkan varem laulma! Ja live ülekandes ei saa ju 20-minutilist teost uuesti alustada. Lõpuks leidsime lahenduse – ta hoidis käes suurt valget paberi lehte ja lehvitas seda mulle. Kui ma nägin mingit valget asja kaugel saali otsas, siis ma eeldasin, et nüüd võib alustada. Aga ma ikkagi ei olnud täiesti kindel!“ meenutab Laura. Tänu silmade laserprotseduurile pea 10 aastat tagasi, pole selliseid olukordi enam kordunud ning Laura tõdeb, et maailm on veelgi ilusam kui enne!

Elukutseline klahvpillimängija Rene Puura, kes on mänginud Karl-Erik Taukari bändis, Terminaatoris ja Uku Suviste bändis, on tänu Flow 2.0 laserprotseduurile head nägemist nüüdseks nautinud pea 4 aastat. Temal juhtus laval nii mõnigi kord seda, et suure rokkimise käigus libisesid prillid maha ja bändikaaslane pidi seetõttu oma partii korraks pooleli jätma ja talle need keset live tagasi ulatama. Lisaks tunnistas Rene ka seda, et talle ei meeldinud prillidega oma välimus isegi siis, kui paljude arvates olid prillid tema imidži osaks. Õnneks on nüüdseks prillid minevikku jäänud ja Rene uus nägemine on tema sõnul justkui kombinatsioon 4K ja 3D filmist. „Vahepeal unustan end midagi vaatama ja mõtlen, et ma näen lihtsalt nii hästi!“

Laulja Artjom Savitski suurimaks väljakutseks laval olid samuti ta prillid. Aja nappuse ja laia repertuaari tõttu ei jõudnud ta kõiki laulusõnu alati 100 % pähe õppida. Mis omakorda tähendas seda et, noodipult oli ees ja esinema minnes pidid alati kaasas olema prillid. Nii mõnigi kord juhtus aga seda, et prillid olid maha jäänud ja see oli tema jaoks suur stress ja ebamugavus. Pärast laserprotseduuri tegemist kadus stress prillide pärast ja lisandus veel üks avastus: „Näen nüüd publikut, kellele esinen ja näen nende emotsioone. See teeb mind artistina 10 korda õnnelikumaks!“ on Artjom rahul.

Lisaks sellele, et suurepärane nägemine annab palju eeliseid professionaalses mõttes, oleme palju häid näiteid kuulnud KSAs laserprotseduuri läbinud muusikutelt ka selle kohta, kui palju paremaks on suurepärane nägemine teinud nende igapäevast elukvaliteeti.

Kas teadsid, et imeline laulja Eda-Ines Etti on samuti KSAs oma nägemise korda teinud? Ines oli suur läätsekandja ning läätsed segasid teda enda sõnul kõige rohkem suvel. Ajal, mil oleks tahtnud just spontaanselt puhata, vette hüpata ja suve nautida. Lisaks tundis ta, et silmad olid lõpuks läätsedest väga-väga väsinud ja läätsed tekitasid rohkem probleeme kui olid lahenduseks. Nii seadiski ta oma sammud nüüdseks juba pea 16 aasta tagasi KSAsse ja Inese sõnul on pärast seda tema reisid, suved ja rannaskäimised kordades kvaliteetsemaks muutunud!

Muusik Kadri Voorand, kes läbis Flow 2.0 laserprotseduuri KSAs nüüdseks üle 5 aasta tagasi, armastab oma sõnul väga üksinda ringi rännata – reisida, matkata, erinevaid aktiviteete ette võtta. Viimase tõuke silmade korda tegemiseks andiski see, et teda hakkas ahistama mõte, et tal peab justkui alati olema keegi kõrval olukorraks, kui näiteks läätsed ära kaovad ja ta enam korralikult ei näe. Millised olid tema mõtted aga pärast laserprotseduuri? „Näiteks nüüd saan ma minna surfilauale üksinda, kartmata, et ma veest väljudes ei näe enam maad! Elu on kohe palju lihtsam ja niimoodi oleks võinud tegelikult olla juba 10 aastat tagasi! Aga nüüd edasi algab siis selline elu. Väga äge!“ sõnab Kadri.

KSAs on prillidest vabanenud ka hiljuti Eesti Muusikaauhindadelt hulgaliselt võite noppinud rahva lemmik, aasta meesartist ja popartist Stefan! Stefani sõnul oli prillidest vabanemine tema üheks eluunistuseks juba lapseeast alates. Kuigi tal oli suur lühinägelikkus, siis prillide kandmine oli talle vastumeelne ja seetõttu ta neid tihti ei kasutanudki. Halb nägemine tegi ta aga enda sõnul ebakindlaks, kohmetuks ja saamatuks – ning need olid tunded, mida ta oma elus tunda ei tahtnud. Lahenduseks oligi KSA Silmakeskus ja Flow 2.0 laserprotseduur ning Stefan on üliõnnelik, et täna saab ta maailma näha tänu oma silmadele! Suure plussina toob ta lisaks välja ka selle, et nüüd saab ta oma kallile elukaaslasele selgelt silma vaadata ning talle öelda, et tema on kõige ilusam tüdruk maailmas!

Seda nimekirja saaks veel pikalt jätkata, sest KSAs prillidest vabanenud muusikutest, lauljates ja pillimängijatest võiks vabalt kokku panna juba orkestri! Vahet pole, kas olla alles karjääri alguses või tegev suurematel lavadel, tegeleda muusikaga hobikorras või professionaalsel tasemel – korras nägemine teeb elu kindlasti lihtsamaks ja ilusamaks! 

Home » Kes tuntud Eesti muusikutest on KSAs prillidest vabanenud?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.