Kirurgid säästavad teismeliste nägemist teedrajava laserkirurgia abil

Ühendkuningriigi silmakirurgid on päästnud 16-aastase poisi nägemise, kes jäi silmitsi pimedaks pärast seda, kui tal oli silmahaigus, mida nimetatakse keratokonuseks. Seisund tekib siis, kui silma sarvkest muutub silma keskosa lähedal olevate kihtide õhenemise tagajärjel koonusekujuliseks.

Seisund on progresseeruv ja algab tavaliselt puberteedieas, põhjustades nägemise hägustumist, topeltnägemist ja isegi pimedaksjäämist. Poisi seisundi tõsidus oli tema vanuses äärmiselt haruldane.

Ühendkuningriigi haigla kirurgid otsustasid teha ühele poisi silmale laseri abil sarvkesta siirdamise, mida nimetatakse Femtosekundi laseriks Deep Anterior lamellkeratoplasty (DLEK), mille tulemusena taastus nägemine täielikult sellel silmal.

Operatsioon viidi läbi laseritega, mitte metallist labadega, mis kirurgide sõnul parandab oluliselt siiriku sobivust, haava tugevust ja patsientide nägemise taastumist. Pooke sai inspiratsiooni “keele ja soonega” põrandalaudadest – kus lauad sobivad kokku nagu pusle –, mis suurendas pookimise täpsust.

Kuna operatsioon oli suurenenud täpsusega ja laseri kiirus oli teradega võrreldes suurem, sai operatsiooni teha kohaliku tuimestuse all, mistõttu poiss kirjutati välja samal päeval. Ta ootab täielikku paranemist, enne kui teise silma operatsioon läheb.

Loe protseduuri kohta lähemalt  siit .

Home » Kirurgid säästavad teismeliste nägemist teedrajava laserkirurgia abil

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.