Kristina ja Johannes Sikk silmade laserprotseduurist: „Just do it!

KSAs vabanesid koos prillidest särav õe ja venna duo – Kristina ja Johannes Sikk! Kuigi igapäevaselt toimetavad nad täiesti erinevates maailmades – üks on turundaja ja teine professionaalne triatleet, siis mõlemal tuksus juba mõnda aega südames unistus prillivabast elust! Kui erinevad või sarnased saavad olla eesmärgid, mõtted ja kogemused seoses silmade laserprotseduuriga? Kristina jagab oma mõtteid ja Johannes enda omasid!

Kristina töötab igapäevaselt plaadifirmas Sony Music Baltics, kus vastutab turunduse eest. Lisaks sellele on tal aga ka palju teisi põnevaid hobisid ja tegemisi. Näiteks naudib ta fotograafiat ja on terve elu olnud tihedalt seotud ka spordiga. „Kõige kauem olen tegelenud tantsimisega, aga olen ära proovinud ka muud spordialad, näiteks jalgpalli, kergejõustiku ja iluvõimlemise. Viimastel aastatel olen venna mõjutusena rohkem end ka triatlonis proovile pannud ning naudin väga jooksmist ja rattasõitu. Sport on olnud alati mulle olulisel kohal ja see on minu jaoks kindlasti parim ja kiireim viis, kuidas ennast argipäeva stressist välja lülitada ja akusid laadida,“ räägib Kristina. Lisaks on ta aga ka sisulooja ja toimetab igapäevaselt platvormidel nagu Instagram ja TikTok. Sotsiaalmeedia maailm hakkas talle huvi pakkuma ülikooli ajal, kui aitas oma blogijast sõbrannal sisu luua. „Paratamatult hakkas see kõik ka endale külge ja üks hetk avastasin, et minu tegevuste jälgimine pakub inimestele huvi,“ lausub ta. Lisaks on need platvormid ka kohad, kus saab ennast loominguliselt väljendada. „Sotsiaalmeedias toimetamist naudin, kuna arvan, et see tuleb mul lihtsalt üsna loomulikult välja. Mulle meeldib jagada inimestega enda elu läbi selle tõusude ja mõõnade ja nende hetkede kaudu inimestega samastuda. Seetõttu olengi väga palju rõhunud just kommuuni loomisele,“ tutvustab Kristina põnevat maailma.

Johannese elu on aga seotud läbi ja lõhki spordiga, ta on professionaalne triatleet, kellel on sõltumata noorest east vägagi muljetavaldavad tulemused ette näidata. Eelmisel aastal pärjati ta triatlonis nii Eesti, Soome kui ka Leedu meistriks. Euroopa U23 Euroopa meistrivõistlustel saavutas ta 19. koha ja üliõpilaste maailmameistri võistlustel 28. koha. Johannese suurimaks eesmärgiks on jõuda Olümpiale. Milline on siis professionaalse triatleedi päev, et selliste tulemusteni jõuda? „Tavaline päev algab äratusega kl 5.45 ja kl 6.30 hakkab ujumistreening. Pärast seda on näiteks jõusaal ning õhtupoole kas ratas või jooks. Tavaliselt on trenne päevas kaks kuni kolm,“ räägib Johannes tavainimese jaoks uskumatuna näivast treeningkavast. Johannes on juba väikesest peale ennast vastupidavusaladel mugavalt tundnud ning triatlonipisiku sai ta külge siis, kui ta läbi juhuse esimest korda triatloni võistlusele läks ja selle oma vanuseklassis ka võitis. Põhjuseid, miks ta triatlonit naudib, on mitu. „Peamine on alade vahelduvus, sest seda olukorda, kus üks ala üle viskaks, naljalt ei teki. Loomulikult on ka põnev enda võimete piiride järjepidev edasi nihutamine. Ja kui see veel võistluspäeval ennast ka ära tasub, on see kõik seda väärt!“ sõnab Johannes.

Kristina ja Johannese igapäevaelud on küll päris erinevad, aga sellegipoolest sarnaselt väga aktiivsed, tempokad, täis põnevaid väljakutseid ning „just do it!“ suhtumist. Sinna juurde ei sobitunud kuidagi ebamugavad ja tüütud hetked, mis olid tingitud halvast nägemisest, prillidest ja kontaktläätsedest. Nii otsitigi lahendust ja selleks oli möödunud aasta detsembrikuus koos Flow 2.0 laserprotseduuri läbimine. Palusime neil nüüd, 4 kuud hiljem, jagada oma mõtteid ja emotsioone seoses „uue nägemisega“ enda vaatenurgast lähtuvalt!

Mis oli peamine põhjus, miks otsustasid oma nägemise korda teha?

Kristina: Ühte kindlat põhjust ei olnudki, vaid lihtsalt tahtsin näha kõike hästi ja kogu aeg! Tundsin, et see on mu õigus ja olen seda meelt, et kvaliteetne silmanägemine on nii oluline osa elu igapäevastes väiksemates ja suuremates hetkedes. Konkreetsetest tegevustest tooks välja autoga sõitmise, sportimise, reisimise ja kõiksugu meelelahutuslikud üritused. Suur mõjutaja oli ka see, et mulle ei meeldinud prille üldse kanda. Läätsede kasutamine aga tekitas palju ebamugavust ja väsitas meeletult silmi. Kõiki neid asju arvesse võttes ei olnudki minu jaoks muud varianti, kui et üks hetk see protseduur ette võtta – küsimus oli ainult ajas.

Johannes: Peamine põhjus oli ikkagi oma võimete maksimaalne realiseerimine võistlustel ja treeningutel. Aga loomulikult ka see, et tavaelus oleks mugavam, sest prillide kandmine oli minu jaoks ikkagi ebamugav.

Miks valisid KSA Silmakeskuse?

Kristina: Olin kuulnud KSA Silmakeskusest palju head ja kui 2022. aasta lõpus nägin ka reklaami soodushinnaga silmauuringule, siis mõtlesin, et see on minu märk ja ei mõelnud isegi pikemalt. Pärast esimest kontrolli oli tunne koheselt õige ja tundus loomulikuna ette võtta ka järgmised sammud KSA-s. Kogu kommunikatsioon ja õhkkond oli hästi meeldiv ja hoitud tunne oli. Tekkis kohene usaldus ja see oli minu jaoks kõige olulisem antud protseduurile minnes.

Johannes: Tegelikult polnudki ma ühestki teisest silmakliinikust kuulnud. Lisaks käis mu treeningpartner aasta varem samal protseduuril ja temal läks protseduuri samuti väga edukalt.

Mis oli kogu Flow 2.0 laserprotseduuri protsessi juures Sinu jaoks kõige üllatavam?

Kristina: See, kui lihtne see oli! Siiani on uskumatu, et selline kiire ja valutu protseduur võimaldab saada terava nägemise kogu eluks. Minul läks ka taastumine üsna sujuvalt, seega on mul kogu protseduurist tõesti ainult head mälestused.

Johannes: Üllatas see, kui lihtsalt ja kiirelt protseduur läks! Oli vaid korra ebamugav ja see möödus ka kiirelt. Pigem oli töötajate poolt tehtud kõik väga selgeks ja liiga palju lisaküsimusi ei tekkinudki.

Kas kahekesi koos oli kuidagi julgem või parem laserprotseduuri teha?

Kristina: Mul ei olnud protseduuri ees üldse hirmu, kuid väga tore oli vennaga koos see läbi teha ja üksteisele taastumise ajal toeks olla. See on selline ühine mälestus, mis jääb kogu eluks meelde, sest see muutis meie elude kvaliteeti nii märgiliselt.

Johannes: Kindlasti oli parem. Saime protseduuri päeval kõike koos teha ehk oli kellega muljetada enne ja pärast protseduuri. Lisaks sai taastumise ajal samuti arutada, kuidas teisel läheb ja mis ta oma vaba ajaga peale on hakanud.


Flow 2.0 laserprotseduur on tehtud!

Nimeta 3 tegevust, mida on korras silmanägemisega parem teha?

Kristina: Igapäevased jalutuskäigud tööle on palju toredamad! Lisaks meeldib mulle autode numbrimärke jälgida ja inglinumbreid leida! Ma ei tea, kas asi on heas nägemises, aga neid näen nüüd ikka väga tihti! Kuna kasutan ise üsna spontaanselt ka autorenti,  siis on autosõidud nii muretud ja mugavad. Muidugi on ka tore inimesi ära tunda enne, kui nad on minust mööda kõndinud. Hiljuti sõitsin ka pärast protseduuri esimest korda lennukiga ja olin terve aeg aknasse naelutatud, sest nägin nii palju detaile ja ei suutnud lihtsalt imetlemist lõpetada. Siinkohal olengi eriti elevil kõikide eesolevate reiside pärast, kuna nüüd on üks suur stressiallikas vähem.

Johannes: Saan kaugelt näiteks telekat vaadata. Enam ei pea autoga sõites muretsema liiklusmärkide mitte nägemise pärast, kui prillid maha jäid. Lisaks tunnen end lihtsalt palju mugavamalt erinevates situatsioonides ja kohtades, kuna näen selgemalt ja kaugemale.

Mida ütleksid neile, kes tahaksid silmade laserprotseduuri teha, aga kes seda mingil põhjusel veel ette pole võtnud?

Kristina: Just do it! Lükkasin seda protseduuri igasugu vabandustega päris palju edasi, kuigi tegelikult oli kõik ühe telefonikõne ja broneerimise kaugusel. Ja see kehtib kõigega elus – lihtsalt alusta. Pane näiteks aeg silmakontrolli. Saad teada, kas oled protseduuriks sobilik ja sealt vaatad juba vaikselt edasi. Samm sammu haaval. Ja tea, et sa ei ole enda küsimuste ja muredega üksi!

Johannes: Ma arvan, et võib ilmselt sama öelda nagu siis, kui küsitakse, et kuna oleks õige aeg investeerimisega alustada. Vastus on, et eile. Tegelikult on oma silmanägemise korda tegemine mingis mõttes investeering, kuna investeerid oma elukvaliteeti ja tervise paranemisesse, milleks seda siis edasi lükata? Lisaks oli KSAs kõik nii mugavaks tehtud, et sa ei pea millegi pärast muretsema. Ja lõpetuseks, päris vinge on ikka reaalselt näha ja veel suurepäraselt näha!

Home » Kristina ja Johannes Sikk silmade laserprotseduurist: „Just do it!

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.