Lapsed arvavad, et on silmad kinni kattes nähtamatud

Tundub, et kõik lapsed arvavad, et kui katavad oma silmad kinni, muutuvad nad nähtamatuks. Cambridge ülikooli teadlased otsustasid uurida, miks see nii on.

Selle jaoks viisid nad 3- ja 4-aastaste laste peal läbi erinevaid teste. Ühe eksperimendi raames panid nad laste näole silmamaskid ning küsisid neilt, kas maski kandes on neid teistele inimestele näha. Samuti küsiti lastelt, kas uurijad näevad maski kandnud täiskasvanuid. Suurem osa lastest arvas, et maski kandes on nii nad ise kui ka maskidega täiskasvanud teiste jaoks nähtamatud.

Samas aga avastasid uurijad, et laste selgitus sellele, mis “nähtamatus” tähendab, võib täiskasvanute tõlgendusest erineda. Mitmed lapsed ütlesid, et nende kehad jäävad maski kandes küll nähtavaks, kuid nad “ise” on siiski peidus. See näitab, et lapsed eristavad oma keha “iseendast”. “Ise” paiknebki uuringus osalenud laste hinnangul just silmades.

Allikas: www.popsci.com/science/article/2012-10/why-do-children-think-covering-their-eyes-makes-them-invisible

Home » Lapsed arvavad, et on silmad kinni kattes nähtamatud

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.