Lutikate silmad inspireerivad uusi digikaameraid

Teadlaste meeskond on loonud esimesed digikaamerad, mis jäljendavad kiilide, mesilaste ja muude putukate silmasüsteeme. See tehnoloogia pakub erakordselt lainurk-vaatevälju, millel on madal aberratsioon, suur liikumisteravus ja peaaegu lõpmatu teravussügavus.

Emakese looduse näpunäiteid kasutades kasutavad kaamerad suuri väikeseid teravustamisläätsede massiive ja poolkerakujulise paigutusega miniatuurseid detektoreid, nagu lülijalgsete silmad.

Lülijalgsete silmad kasutavad kombineeritud kujundusi, kus väiksemate silmade massiivid toimivad koos, et tagada pildi tajumine. Iga väike silm, mida tuntakse ommatiidiumina, koosneb sarvkesta läätsest, kristallilisest koonusest ja valgustundlikust elundist selle põhjas. Kogu süsteem on konfigureeritud pakkuma pildistamisel erakordseid omadusi, millest paljud jäävad olemasolevate inimeste loodud kaamerate käeulatusest kaugemale.

Saidilt http://www.sciencedaily.com/releases/2013/05/130501131949.htm

Home » Lutikate silmad inspireerivad uusi digikaameraid

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.