Mark Taru: ekstreemsport laseb mul olla vaba

Eestist pärit noor uisukrossisõitja Mark Taru tunneb rõõmu oma aktiivsest ja adrenaliirohkest elustiilist. Nüüdseks on ekstreemsportlasel ette näidata ka korralik võistluste- ja kogemustepagas.

Uisukross jäi Markile silma juba nooremas eas

Enne uisukrossini jõudmist mängis Mark jäähokit, kuid pärast viimast hooaega ei leidnud ta endale sobivat meeskonda. Mark jõudis uisukrossini 2013. aastal, kui talle meenus, et ta oli väiksena telekast näinud uisukrossi võistlust Red Bull Crashed Ice. “Uurisin natuke selle ala kohta ja neil olid katsed võistlustele pääsemiseks Šveitsis, Baselis. Sain katsetel teise koha ja see avas mulle ukse võistlemiseks põhivõistlusesl, mis toimus Šveitsis, Lausannes,” rääkis noorsportlane.

Pärast edukaid katseid võttis Mark ühendust Eesti Red Bulliga ning nüüd ongi sportlane Eesti uisukrossi tõusev täht. Sportlase suurim unistus seoses uisukrossiga on võita maailmameistritiitel.

Kiirus, adrenaliin ja vabadus

Uisukrossi juures köidavad Marki kõige rohkem adrenaliinirikkad ja põnevad võistlused. “Kõige lahedam asi selle spordiala juures on 60km/h jäärajalt sadade tuhandete inimeste ees alla kihutada ja teistega võistelda,” kinnitab Mark.

Uisukross on pisut riskante ja ohtlik ala, kuid just see meeldibki sportlasele kõige rohkem. Tema sõnul on oluline keskenduda positiivsetele asjadele: “Tuleb positiivsena püsida ja rada jälgida ning iga sõitu nautida ja sellest viimast võtta.”

Kõige tähtsam on terav pilk

Uisukrossis loeb kiirus ja väga hea rajatunnetus. Selleks, et olla kiireim mees rajal, peab Mark oluliseks tippvormi hoidmist terve hooaja vältel. Ja see ei tähenda ainult hea füüsilise vormi hoidmist, vaid ka seda, et silmanägemine oleks teravaist teravaim. “Kui minu silmanägemine ei oleks korras, siis oleks natuke hirmus sõita, sest mul on vaja näha iga väiksemat detaili rajal, et võimalikult kiiresti rada läbida,” räägib Mark.

Uisukross on andnud ekstreemsportlasele võimaluse kogeda vabadust, mis andis tema elule teistsuguse tähenduse. Kui midagi väga tahta ja ennast selle saavutamisse täielikult pühendada, on kõik võimalik. Hea nägemine annab vabaduse saavutada oma unistused.

Kas Sina unistad ka vabadusest? Ootame Sind silmauuringutele!

Home » Mark Taru: ekstreemsport laseb mul olla vaba

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.