Mida pead teadma, kui teed silmade laserprotseduuri 40+ vanuses?

Laserprotseduur sobib ideaalselt 20-40 aastastele inimestele. Millega peaks arvestama inimene, kes teeb Flow 2.0 laserprotseduuri vanemana kui 40 eluaastat?

“KSA Silmakeskuse eesmärk on tõsta inimeste elukvaliteeti. 40+ vanuses inimesed peavad arvestama aeglasema taastumisega igasuguste meditsiiniliste sekkumiste korral. Seetõttu peab vanemaks saades veenduma kõikide vältimatute protseduuride vajalikkuses,” soovitab KSA Silmakeskuse silmakirurg dr Ants Haavel.

Flow laserprotseduuri tugevus seisneb kiires protseduuris ja lühikeses taastumiseks kuluvas ajas. Need kaks omadust võimaldavad kiiresti ja püsivalt tõsta inimeste elukvaliteeti ja seda ka nautida. Kui vanusest tulenevalt on taastumisaeg kauem või kui on mõningate riskide võimalus, siis KSA protseduuri ei tee.

“Mida vanem klient on, seda vähem jääb tal aega nautida protseduuri eesmärki – elukvaliteedi tõusu. Taastumine on aeglasem ja loetud aastate pärast tulevad lugemisprillid,” võtab dr Ants Haavel kokku kaks peamist nüanssi, miks soovitavad oma 45+ vanuses patsientidel enne oma otsuse läbi mõelda.

Lugemisprillid tulevad nagunii

Meie kliimavöötmes saavad inimesed lugemisprillid keskmiselt 44-aastaselt. Ekvaatori lähedal on see vanus 33, Norras aga 47.

Lugemis- ehk plussprillid ehk kaugnägemine hakkab seega inimese elukvaliteeti mõjutama keskmisel 44-aastaselt. Seega on loogika lihtne – isegi kui miinusprillidest 40+ vanuses vabanetakse, siis pole kaugel aeg, mil inimene vajab ikkagi prille, seekord plussprille lähedale vaatamiseks.

“Silmalääts on sarnane inimese muude lihastega. Kui keha ja veresooned on jäigad, inimene pole elastne ega painduv ning elustiil on kurnav, siis peegeldub see ka silmaläätsel ja vajadusel lugemisprillide järele,” selgitab dr Ants Haavel.

Samas lisas ta, et kui inimene on vitaalne, teeb regulaarselt silmaharjutusi, elab tervislikult ja on positiivse mõttemaailmaga, siis võivad silmaläätsed paindlike ja puhastena kesta ka 50-eluaastani ning siis on laserprotseduur igati asjakohane.

On ka erandeid

Isegi, kui väga sagedasti 45+ vanustele laserprotseduuri tegemine ei ole soovitatud, siis on ka erandeid. Näiteks siis, kui inimese silmalääts peegeldab tema elustiili ja on elastne, selge ja painduv. Või kui inimesel endal on tõesti suur motivatsioon kasvõi mõneks aastaks prillidest vabaneda ja lühinägelikkusest vabaks saada.

“Sellistel inimestel on selline töö või hobi, mis tõesti nõuavad selget kaugele nägemist. Meil on käinud ka mõned inimesed, kes saavad peatselt vanavanemaks ja soovivad lapselapsega näiteks ujumas käia ning vajavad abivahenditeta selget nägemist,” toob dr Haavel mõned näited.

Erandid kaalutakse hoolikalt läbi, suheldakse kliendiga ja vaadatakse andmeid, et veenduda laserprotseduuri eesmärgis – tõsta inimese elukvaliteeti. Sest ka mõned aastad selget nägemist on laserprotseduuri väärt!

Home » Mida pead teadma, kui teed silmade laserprotseduuri 40+ vanuses?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.