Millal on parim aeg silmaopi tegemiseks?

Silmad on täisväärtusliku elukvaliteedi tagamisel äärmiselt tähtsad organid, mistõttu on loomulik, et silma laserprotseduuri planeerimist võetakse tõsiselt. Paljud meie patsiendid küsivad, et millal on parim aeg prillidest vabanemiseks, saavutamaks head tulemust.

See küsimus sisaldab endas tegelikult vastust mitmel tasandil. Meditsiiniliselt on parim aeg silmanägemist korrigeerida siis, kui nägemine on stabiliseerunud ehk kui viimase aasta jooksul pole miinuseid juurde tulnud ning nägemine halvenenud. “Kui teha operatsioon silmadele, mis pole veel stabiilsust saavutanud, siis võib juhtuda, et pärast laserprotseduuri tuleb mõne aja pärast väike miinus tagasi,” räägib KSA Silmakeskuse silmaarst dr. Ants Haavel.

Positiivsed inimesed taastuvad kiiremini

Järgmine vastus pealkirjas esitatud küsimusele on inimese vaimne valmisolek. Inimene peab ise tundma, et ta on vaimselt valmis, ta on positiivselt meelestatud ning paranemise osas optimistlik. Vägisi, vastu tahtmist või negatiivse hoiakuga ei soovita ükski KSA Silmakeskuse arst ega optometrist protseduurile tulla. “Kümne tegutsemisaasta jooksul oleme näinud, et patsientide suhtumine ja taastumise kiirus on üks-ühele omavahel seotud. Ehk positiivsed patsiendid taastuvad kiiremini ning nende nägemise tulemus on oluliselt parem kui negatiivsetel,” ütleb dr. Haavel. See tähendab, et ühest aega, mil peaks prillidest ja läätsedest vabanema, pole, sest kõik sõltub inimese enda tunnetest ja vaimsest valmisolekust.

Teeme Flow protseduuri aastaringselt

Vanasti levis arvamus, et nendes kuudes, milles polnud r-tähte sees, pidi kirurgilisi protseduure vältima. Väideti, et neil kuudel murtud luud kasvasid aeglasemalt kokku ning sel ajal soovitati end eriti hoida, et lahtiseid haavu mitte tekitada. Maist augustini kestev “põuaperiood” tänapäeval enam aga ei kehti, sest tehnoloogia ja võimalused on niivõrd kaugele arenenud, et silma laserprotseduuride kvaliteeti, tulemust või taastumisprotsessi see mitte kuidagi ei mõjuta. “Meie teeme puutevaba Flow protseduuri aastaringselt ning vahel on suvi kõige kiirem aeg aastas. Kuulises jaotuses ei ole sellist asja nagu parim aeg, sest iga kuu ja päev on võrdselt head,” leiab dr. Haavel.

Puhkerežiim pärast prillidest vabanemist

100  % lõikevaba Flow laserprotseduur vajab parima tulemuse saavutamiseks spetsiaalsete silmatilkade kasutamist enne ja pärast protseduuri. “Soovitame sel meetodil prillidest vabanemist planeerida ajale, mil te pole lapseootel ega toida beebit rinnaga”, soovitab silmaarst. Pärast protseduuri peab kindlasti seitse päeva olema puhkerežiimil. Sel ajal ei ole hea teha tööd, pingutada silmi ning töötada arvutiga. Seepärast soovitame protseduuri teha ajal, mil tööl on rahulikum ning saate nautida prillidevaba elu esimest nädalat. Mida vähem teil sel perioodil pingutust on, seda kiirem on taastumine ning täiuslikum nägemine. Ehk siis taaskord sõltub parim aeg silmaopiks igast inimesest endast, olles kooskõlas tema töö-ja eraeluga.

Home » Millal on parim aeg silmaopi tegemiseks?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.