Milline on KSA klientide nägemine 10 aastat pärast laserprotseduuri?

Mis saab nägemisest aastaid pärast laserprotseduuri? Kas on teada, mis juhtub inimese silmadega 10 või 20 aasta pärast? Kas nägemisega võib toimuda aastate jooksul muudatusi? Kui eelmises blogiartiklis rääkisime sel teemal KSA Silmakeskuse silmakirurgi dr Ants Haaveliga, siis selles artiklis jagavad oma reaalset kogemust KSA kliendid, kellel on laserprotseduurist möödas pea 10 või enamgi aastat.

Kristiina Koppelil saab Flow 2.0 laserprotseduuri läbimisest mööda peagi 9 aastat. Kristiina töötab copywriterina erinevat sorti tekste ja sisu luues ning samuti on tekstimaailmas erinevate projektide kallal toimetamine tema hobiks ka vabal ajal. Tema kireks on crossfiti treeningud, ilma milleta ta enam enda päevi ette ei kujutakski. Lisaks meeldib Kristiinale aeg-ajalt kooke küpsetada, maiustusi meisterdada ning looduses aega veeta. Palusime tal meenutada oma laserprotseduuri kogemust.

  • Kas tänasel päeval on Sinu nägemine sama hea, kui pärast laserprotseduuri tegemist 2014. aasta alguses?

Minu nägemine on tõepoolest 9 aasta jooksul püsinud täpselt sama hea kui pärast laserprotseduuri. Töötervishoiu arsti juures nägemiskontrollis käies on nägemisteravus olnud laitmatu, näen alati lugeda ka kõige viimast rida.

  • Kas sul on aastate jooksul mõni nägemisega seotud probleem ette tulnud? Kas mure lahenes?

Ei, kõigi nende aastate jooksul ei ole mul nägemisega ette tulnud ühtegi probleemi. 
 

  • Kas oled rahul, et laserprotseduuri ära tegid? Kas soovitaksid seda ka teistele?

Olen väga-väga rahul ning ütlen ausalt, et laserprotseduuri tegemine on olnud üks parimaid otsuseid minu elus, sest elukvaliteet muutus pärast protseduuri väga palju paremaks! 

Mõte silmaoperatsioonist tundus minu jaoks midagi täiesti utoopilist ja kättesaamatut. Pärast 10 aastat kontaktläätsede kandmist ei võtnud mu silmad enam järsku läätsesid vastu ning muutusid väga tundlikuks. Arvasin, et läätsede kandmine on minu silmad “ära rikkunud” ning ka laseroperatsioon ei ole minu silmade puhul võimalik. See aga ei vastanud sugugi tõele. KSAs konsultatsioonil käies selgus, et vastunäidustusi protseduuriks ei ole ning minu kartused olid ekslikud. Seega soovitan protseduuri kahe käega ning julgustan ka kartuste korral ikkagi konsultatsioonile minna, sest protseduur on sõna otseses mõttes elumuutev!

  • Mis tegevused on Sinu elus igapäevaselt paremad võrreldes selle ajaga kui lühinägelik olid?

Enne laserprotseduuri kandsin prille tugevusega -4,57 üks silm ja -5 teine. Pärast protseduuri on minu elu on muutunud igat pidi palju lihtsamaks ja mugavamaks. Näiteks hommikuti silmi avades ei pea ma enam esimese asjana prille otsima hakkama, vaid näen selgelt maailma enda ümber! Ma saan südamerahus ja rõõmuga sporti teha ilma prillide kandmisest tuleneva ebamugavustundeta. Ujulas ja saunas saan käia ilma, et peaksin kartma läätsede silmast ära tulemist. Samuti on möödas ajad, mil ma ilma prillide või läätsedeta olles mulle vastu tulevaid tuttavaid inimesi ära ei tundnud.

Elu on palju lihtsam ka selle poolest, et ma ei pea kusagile minnes muretsema sellepärast, kas läätsekonteiner sai ikka kaasa või millal pean taas soetama uue paari läätsesid. Ma saan vabalt kanda päikeseprille. Ja mis eriti oluline, prillivaba elu on mind muutnud palju enesekindlamaks!


Oma kogemust jagab meiega ka Mads Michael Hastrup Nilsson, kes tutvustab ennast kui Eestis elavat taanlast, kellel on juba noorusest huvi olnud Eesti ja teiste Baltimaade vastu. Eestis on ta töötanud näiteks Taani saatkonnas, hetkel aga on tegev turisminduses, tutvustades Eestit välismaalastele. Vabal ajal naudib ta väga lugemist.

Mads Michael läbis laserprotseduuri siis, kui KSA Silmakeskuses tehti veel lõikega protseduure ehk LASIK protseduure. Protseduuri läbis ta 10 aastat tagasi, olles tollal 42-aastane. Ehkki parim vanusevahemik laserprotseduuri tegemiseks on 20-40-aastat, siis uurime, milline on Mads Michaeli nägemine täna ja kas ta on rahul, et protseduuri ette võttis!

  • Kas täna on Sinu nägemine sama hea, kui pärast laserprotseduuri tegemist 2012. aastal?

Arvan et on, kuigi ma ei ole pikka aega lasknud kontrollida. Igatahes ei ole ma ise tundnud, et nägemine oleks halvenenud. Võib-olla üks silm on teisest natuke nõrgem, aga see ei ole asi, mis igapäevaelus tunda annab.
 

  • Kas sul on aastate jooksul mõni nägemisega seotud probleem ette tulnud? Kas mure lahenes?

Ei meenu, et midagi oleks olnud.

  • Kas Sul on tänaseks päevaks ka lugemisprillid? Kui jah, siis millal see vajadus tekkis?

Enne operatsiooni räägiti, et operatsiooni tõttu võib osadel inimestel tekkida kiiremini vajadus lugemisprillide järele kui muidu. Aga minul siiamaani ei ole lugemisprille, kuigi mu kolm aastat noorem õde kasutab neid juba aastaid ja ise olen juba rohkem kui 50-aastat vana. Vahel tunnen küll, et vajadus hakkab tekkima. Vahel harva kasutan luupi, kui näiteks ehitusmaterjalide pakendil on kiri üliväike. Aga tavapärase kirjasuurusega, näiteks raamatute või ajalehtede lugemiseks, ei ole siiamaani vaja olnud.
 

  • Kas oled rahul, et laserprotseduuri ära tegid? Kas soovitaksid seda ka teistele?

Jah, olen küll rahul, et ära tegin ja soovitaksin ka teistele. Ise ma pikka aega natuke pelgasin ja olin kahevahel, kas teha või mitte. Viimase tõuke sain tuttavalt, kes oli laserprotseduuri läbinud ja väga rahul. Siis julgesin ka ise selle ette võtta!
 

  • Mis tegevused on Sinu elus igapäevaselt paremad võrreldes selle ajaga kui lühinägelik olid?

Kasutasin rohkem kui 20 aastat kontaktläätsesid ja viimaseid aastaid läätsesid kandes tundus, et silmad hakkavad neist ära tüdinema. Tekkis tihedamini valu silmades, mis läks edasi peavaluks. Praegu on mul üliharva peavalu. Lihtsam on ka see, et ma ei pea õhtul neid eemaldama ja hommikul jälle tagasi panema. Ka reisides on lihtsam – ei pea läätsevedelikke, läätsekonteinerit ja varuprille kaasa võtma. Kuna enamik juukseid on ka vahepeal ära langenud, siis kammi ka ei ole eriti vaja, nii et piisab hambaharjast – lihtne! 🙂

Home » Milline on KSA klientide nägemine 10 aastat pärast laserprotseduuri?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.