Millist nägemist võib pärast protseduuri oodata?

Mitmed meie patsiendid nuputavad, et milline võiks küll nägemine pärast Flow 2.0 laserprotseduuri olla. Asjasse selguse toomiseks palusime KSA Silmakeskuse silmakirurgil ja asutajal dr Ants Haavelil vastata peamistele selle teemalistele küsimustele.

  • Kuidas muutub nägemisteravus pärast protseduuri?

Enamus patsiente imestab, kui hea on nende nägemine kohe laseri alt tõustes. Paljudel on nägu naerul ja pisar silmas, kui küsime, kas nad seda või teist näevad. Siiski on esimestel päevadel nägemisteravus umbes 50% maksimumist, aga kui võrrelda seda protseduri eelse nägemisega ehk mida inimene koges vaid 20 minutit varem ilma prillideta, siis on vahe tohutu. Paljudel on enne protseduuri nägemisteravus vaid 3-10 %. Meeletu kvaliteeditõus on kohe tunda!

  • Kui kiiresti saavutatakse maksimaalne nägemisteravus?

Igal organismil on oma tempo taastumiseks. Kudede, rakkude ja närvijuhteteede peenhäälestuseks läheb meie kogemuse põhjal umbes 3 kuud. Siiski tunneb 95% inimestest, et nende nägemine on juba suurepärane kolme nädala möödumisel. Kuigi inimesed on erinevad, siis oleme täheldanud, et mehed ja need, kellel on väiksemad miinused, kipuvad kiiremini taastuma.

Taastumiskiirust mõjutab ka patsiendi üldtervis, energiatase ja keskkond, kus patsient elab, viibib või töötab. Anname ses osas alati oma klientidele soovitusi, mismoodi toetada kiiremat taastumist ja kuidas lihtsate võtetega tõsta oma tervislikku heaolu. Läheneme teemale komplekselt, sest organism on tervik. Hea tervis on tugev eeldus ka suurepäraseks nägemiseks.

  • Kas ma näen pärast protseduuri paremini kui enne prillide ja läätsedega?

Oleneb prillidest ja kontaktläätsedest, kuid reeglina jääb patsiendi nägemise kvaliteet esimese seitsme päeva jooksul headele abivahenditele alla. Nägemisteravus pole esimese nädala-kahe jooksul veel täielikult fooksuses, kuid samas on see ikkagi piisav, et teha enamikke igapäevaseid toimetusi. Kui aga nägemine on täielikult taastunud, siis meie patsiendid on öelnud, et nägemine oleks saanud justkui uue dimensiooni ja on kordades parem sellest, mis varasemalt prille või kontaktläätsesid kandes.

  • Kas on muutusi ruumilises nägemises, kontrastide ja värvide maailmas?

Patsiendid räägivad, et muutub KÕIK – paraneb teravus, kontrastsus, detailsus, värvid ja kogu maailmatunnetus. On uskumatu ja võimas kuulata, kui nad oma elumuutust ja elukvaliteedi tõusu kirjeldavad, nende näoilmed on täis elevust!

Meie KSA Silmakeskuses keskendume nägemisteravuse ja -fookuse korrigeerimisele, kõik muu tuleb kauba peale. Võime vaid öelda, et loodus ja inimorganism on imelised, et nad suudavad end niimoodi ümber häälestada, kui neile vaid võimalus antakse!

  • Kas nägemine on parem hämaras?

Väga hea küsimus, sest kui silmade refraktiivne kirurgia oli veel 20. sajandi keskpaigas alustamas ja teostati enamjaolt lõikega protseduure (näiteks RK ehk radiaalkeratotoomia), siis enamus inimesi tundis, et nende hämaras nägemine pole perfektne ja valgusallikate ümber on suured halod (ehk tulede kerad) või kiired. See takistas neil õhtuti autoga sõitmast.

Lõikevabalt protseduuri teostades on võimalik laiendada optilisi tsoone (ehk sarvkesta ala, mille ulatuses sarvkesta lihvitakse laseriga) maksimaalselt suureks ja see tagab hea nägemise ka hämaras, õhtul ja öösel.

Kliendid, kellel oleme refraktsioonivea täielikult korrigeerinud, ütlevad, et nad näevad nüüd öösel paremini kui enne kontaktläätsede või prillidega ning nad saavad segamatult teha kõiki toimetusi 24/7.

On ilmunud hulgaliselt teadusuuringuid, kus tõestatakse, et hämarates oludes on nägemisteravus laserprotseduuri läbinutel laitmatu. Tuleb ära mainida, et mõned üksikud kliendid on maininud, et näevad ümber valgusallikate kiiri või halosid ning me teeme tööd ja kogume kogemusi, et ka neid üksikuid hiljem aidata või vajadusel kordusprotseduuriga uuesti korrigeerida.

Home » Millist nägemist võib pärast protseduuri oodata?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.