Piret Väljataga: tunnen end paremini ja enesekindlamalt

Eelmisel  aastal vabanes KSAs prillidest Gruusias elav eestlanna Piret. Kauni looduse ja maitsva toidu poolest tuntud riiki kolis naine juba kaheksa aastat tagasi, olles värskelt kõrgkooli lõpetanud ja sooviga maailma näha. Seal kohtas ta oma tulevast abikaasat. Vahepeal viis elu neid Saksamaale ja Tšehhi, kuid Gruusia päike kutsus noori ikka jälle tagasi. 

Igapäevaselt tegeleb Piret tõlketöödega, kuid Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetanuna on ta lisaks diplomeeritud mööblirestauraator. Tema peamisteks hobideks ongi mööbli valmistamine ja restaureerimine, aga ka jooga ja kokkamine. Abikaasaga, kes on ametilt koerte käitumisspetsialist, on nad pidanud ka koerte hotelli. See tähendab, et nende Gruusia kodu oli pidevalt vahvaid neljakäpalisi täis ja rekordiks on 25 hoolealust samaaegselt! Tänaseks on hotelli pidamisest loobutud, kuid paaril on kokku neli koera, üks kass, palju ilusat mööblit ja väiksem maja.

Ebamugavus prillikandmisel

Oma esimesed Prillid sai piret juba 11-aastaselt ning mingil perioodil kandis ta kontaktläätsesid. Prillidega oli parem harjuda, kuid ometi tuli ette olukordi, mil need segasid – näiteks joogat tehes või täpsust nõudvatel puutöödel. Mööbliga tegeledes tuli aeg-ajalt lisaks tavaprillidele ka kaitseprille kanda, mis oli aga eriti ebameeldiv. Lisaks oli Piret enda sõnul väga pedantne prillikandja – teda häiris, kui klaasidel oli kasvõi üks sõrmejälg, mis tähendas, et neid tuli pidevalt puhastada. See tegi tema abikaasale nalja, kes oma armsamale musi tehes nalja pärast prilliklaasid üle musitas.

Nagu kõiki teisi prillikandjaid, kimbutas ka Piretit kõige klassikalisem probleem – jahedama ilmaga või maski kandmisest uduseks läinud prilliklaasid. “Kuigi ma olin aastatega prille kandes enesekindlamaks muutnud, siis need olid ikkagi justkui mingi nähtamatu sein minu ja teiste vahel, mis tekitas tihti ebamugavust,” lisab Piret.

Kaua oodatud ja kiirelt tehtud

Plaan laserprotseduur ära teha oli aktuaalne juba viimased neli aastat. Alguses ei olnud selleks piisavalt vahendeid ja lisaks tuli oodata ka nägemise stabiliseerumist. Sellegipoolest oli Piret kindel, et just kodumaal KSAs tehtav Flow 2.0 on tema jaoks parim valik. Eriline on veel see, et ta broneeris aja silmauuringuks ning protseduuriks samale päevale. Kui uuring läbitud, sai otsejoones protseduurile mindud.

Protseduur ise kulges rahulikult ja Piret ei tundnud end kordagi ebamugavalt. Laser tegi oma tööd ja edasi ootas taastumine. Aktiivse inimesena oli alguses raske terve nädala rahulikult puhata, kuid looduses käimine, muusika kuulamine ja audioraamatud aitasid. Taastumine oli Pireti hinnangul pigem pikk ning täielikult terav nägemine saabus sujuvalt 3-4 kuu möödumisel.

Prillivaba eluga harjub ruttu

Protseduurijärgselt on eriti tore nüüd see, et päikeselise päevaga näeb väljas olles kõiki detaile. Väga mugav on ka päikeseprillide kandmine. “Juhtus paar korda, et duši alla minnes tahtsin kõigepealt prille eest võtta, kuid siis sain aru, et mul ei olegi ju prille enam. Praeguseks olen aga prillivaba eluga nii harjunud, et ma tõesti ei mäletagi, kuidas oli enne! On nii normaalne, et ärkan üles ja pilt on selge, ei pea prille otsima (ja klaase puhastama). Kõikide hobidega tegelemine on mugav ja tunnen ennast paremini ja enesekindlamalt!” sõnab ta.

Kui uurida Piretilt, mida öelda inimestele, kes unistavad laserprotseduurist saame vastuseks: “Karta pole küll vaja! KSA personal on väga sõbralik, abivalmis ja professionaalne ning kõik küsimused saavad alati põhjaliku vastuse. Kui ainult hirm tagasi hoiab, siis ütleksin, et kahetseda võid vaid seda, et juba varem protseduuri ei läbinud.” Aitäh, Piret, toreda tagasiside eest. Soovime sulle suurepärast nägemist ja palju päikest nii Gruusias kui kodumaal! 🙂

Home » Piret Väljataga: tunnen end paremini ja enesekindlamalt

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.