Prillid taastavad ühest silmast pimedatele inimestele sügavuse taju
Mõlema silmaga nägemisega kaasneb eelis: võime hinnata kaugust 3D-s. Ütleme näiteks laual oleva toidutaldriku ja soolaloksuti vahel või auto esiosa ja ees sõitva sõiduki kaitseraua vahel.
Inimesed, kes on kaotanud nägemise ühest silmast, näevad endiselt ka teise silmaga, kuid neil puudub binokulaarne sügavuse taju. Mõned neist võiksid kasu saada Jaapanis Yamanashi ülikoolis valmivast liitreaalsuse prillidest, mis tekitavad inimese terves silmas kunstlikult sügavuse tunde.
Xiaoyang Mao juhitud rühm alustas müügilolevate 3D-prillide paariga, Wrap 920AR. See näeb välja nagu paar tavalist toonitud prille, kuid igast objektiivist torkab välja väikesed kaamerad. Objektiivid on läbipaistvad ja seade nii jäädvustab kui projitseerib pilte.
Yamanashi rühm on loonud tarkvara, mis kasutab kaksikkaameraid. Kui inimene paneb prillid ette, vaatab iga kaamera stseeni, mida iga silm näeks. Pildid kantakse arvutisse tarkvarasse, mis ühendab mõlema kaamera vaatenurga ja loob “defocus” efekti. See tähendab, et mõned objektid jäävad fookusesse, teised aga fookusest väljas, mille tulemuseks on sügavuse tunne. See nende ees oleva stseeni versioon projitseeritakse kandja tervele silmale.
Prillide kohta loe lähemalt siit .
KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?
Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.