Pterüügium – tiibkile, mis ohustab purjetajate ja surfarite silmi

Päev otsa merel surfamine  või purjetamine võib küll keha tugevdada, kuid nägemist sootuks nõrgendada. Veelt peegelduv päike ja meretuul ärritavad silmi ning muudavad need väsinuks, punaseks, kuivaks ja sügelevaks. Kui silmi päikeseprillidega ei kaitse ning päike ja tuul neid päevast-päeva räsivad, tekib silmapinnale tiibkile (pterygium), mis katab silmad vaikselt, kuid jõudsalt kerkiva nägemist varjutava looriga.

Paar aastat tagasi avastati tiibkile 50%-l USA olümpialootustest, kes tegelesid veespordialadega. Lisaks sportlastele ohustab haigus ka harrastussurfareid, kalureid ja kõiki, kes päikese ning soolase veega kokku puutuvad. Kuna tiibkile on silma healoomuline kasvaja, ei kahjusta see nägemist, küll aga põhjustab üle pupillide levides ebamugavusi.

Juba levima hakanud tiibkile eemaldatakse operatsiooni teel, ent see ei anna täielikku garantiid, et kile tagasi ei kasva. Uued tehnikad operatsioonisaalis ja kaasaegsed ravimid  on küll tagasikasvu märgatavalt vähendanud, kuid kindlasti on kaasa aidanud ka inimeste teadlikkuse tõstmine. Kel tiibkile kord juba olnud, peaks kindlasti kandma silmade kaitsmiseks päikeseprille. Mida kauem on päikese käes ilma prillideta viibitud, seda pikemalt silmad taastuvad – teinekord võib see olla mitu ööpäeva või isegi nädalaid, seda sel juhul, kui ärritusest areneb välja põletik.

KSA Silmakeskus soovitab päikeseprillidega silmi kaitsta nii veesportlastel, harrastussurfaritel, pühapäevakaluritel kui ka lihtsalt mere ja ranna nautijatel. Maailm on päikse käes särades ilus – hoolitse siis selle eest, et saaksid seda tervete silmadega vaadata.

Vaata ka videot

Home » Pterüügium – tiibkile, mis ohustab purjetajate ja surfarite silmi

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.