Töö arvutiga ja silmade laserprotseduur. Mida tasub teada?

Kas oled üks nendest, kes veedab töö tõttu suure osa oma päevast arvutiekraani taga? Kui sellesse võrrandisse lisada ka refraktsioonivead nagu näiteks lühinägelikkus, siis on kontorikeskkonnas ja arvuti ees viibimine silmade jaoks eriti suur väljakutse. Prilliklaasidelt peegeldav valgus, mis silmi pimestab, väsinud, punased ja kuivad silmad või silmapõletikud ja peavalud – see on vaid väike nimekiri ebamugavustest, mida paljud prilli- ja läätsekandjad igapäevaselt kogevad. Kindlasti oled tähele pannud, et sellised igapäevased ebamugavused segavad keskendumist ja seeläbi vähendavad ksa Sinu produktiivsust. Hea uudis on aga see, et kõigele sellel on olemas lihtne lahendus! 

Viisime hiljuti läbi küsitluse 1500 KSA Silmakeskuse kliendi seas (loe kokkuvõtet küsitlusest SIIT), millest selgus, et prillide ja kontaktläätsede kandmine põhjustab enamusele vastanutest erinevaid kaebuseid. Kõige enam toodi välja kaebuste all välja 57 % juhtudest, et silmad olid väsinud, 45 % inimesi häiris silmade kuivus, 23 % vastajatest kannatasid peavalude ja punaste silmade käes. Vaid 24 % vastajatest ütlesid, et neil ei esinenud kaebuseid.

Milline on siis lahendus? Esiteks, on võimalik ise probleeme leevendada või kontrolli all hoida, valides endale alati sobivad ja õige tugevusega prillid või kontaktläätsed ning jälgida arvutiga töötades reegleid, mille kohta saad lähemalt lugeda SIIT. Teiseks ja oluliselt elukvaliteeti tõstvamaks lahenduseks on lühinägelikkusest ja sellega kaasnevatest probleemidest vabanemine tänu silmade laserprotseduurile. Just seda on tuhanded inimesed, kelle igapäevatöö toimub ekraanide taga, KSA Silmakeskuses teinud! Järgnevalt leiad ülevaate, mida on oluline teada, kui töötad palju arvutiga ja kaalud silmade laserprotseduuri tegemist!

  • Mis on Flow 2.0 laserprotseduur?

Flow 2.0 lõikevaba laserprotseduur sobib eelkõige lühinägevuse (müoopia) ja astigmatismi raviks. Protseduuriga saab korrigeerida kuni 9-dioptrilist kombineeritud lühinägelikkust. Parim vanus sealjuures silmade igasuguseks meditsiiniliseks korrigeerimiseks on 20–45-eluaastat. Flow 2.0 on puutevaba pinnapealse protseduuri kompleks, mida teostatakse täielikult Schwind Amaris 1050RS laseriga (loe lähemalt SIIT) ilma silma lõikamata. Protseduurist taastumine on loomulik ja sujuv ning tavapärase aktiivse elurütmiga saab kiiresti jätkata. Küsimusele “Kas tunned, et Sinu silmad on pärast laserprotseduuri tegemist puhanumad või “tervemad” kui olid seda läätsede või prillidega?” vastas 1500 KSAs Flow 2.0 laserprotseduuri läbinud inimesest jaatavalt lausa 64 %. Ülejäänud 36 % ei pannud erinevust tähele. Ehk tänu laserprotseduurile saad hüvasti jätta ka väsinud, punetavate ja kuivade silmadega, ohtlike silmapõletikega, peavaludega ja muude ebamugavustega, mida prillide või läätsede kandmine varasemalt on kaasa toonud.

  • Millega peaks arvestama inimene, kes töötab igapäevaselt peamiselt arvutiga, Flow 2.0 laserprotseduurile tulles?

Esimese sammuna tasub tulla laserprotseduuri sobivusuuringule ehk Flow 2.0 silmauuringule. Kui oled läätsekandja, siis tea, et enne uuringule tulemist peab olema 10 päeva ilma kontaktläätsedeta. Sel perioodil võib kanda prille. Läätsevaba paus on vajalik, et silmad saaksid puhata ja sarvkest saaks taastada oma loomuliku kuju ning seeläbi oleksid uuringu tulemused 100 % täpsed. Pärast silmauuringut saad vastuse, kas oled sobilik kandidaat Flow 2.0 laserprotseduuriks ja saaksid oma nägemise parandamise ette võtta.

Teine asi, mida arvutiga töötavad inimesed peaksid teadma on see, et pärast protseduuri tegemist kehtivad 1 nädala jooksul mõned elustiili piirangud ning soovitame vähemalt üheks nädalaks kindlasti planeerida puhkuse. Sel ajal on oluline palju puhata, lasta silmadel rahulikult olla, mitte neid liigselt pingutada või stressi tekitavate tööasjadega „maadelda“ ja see tähendab ka seda, et ekraanide kasutamine tuleks viia miinimumini.

Pärast 1 nädalat saad oma elustiiliga taas tavapäraselt jätkata ehk minna tagasi trenni, ujuma, sauna, kasutada silmameiki ning taas avada soovi korral ka oma arvutiekraani!

  • Kuidas peaks arvutiga töötav inimene planeerima taastumise laserprotseduurist?

Arvutiga tööst tuleks võtta minimaalselt 1 nädal puhkust. “Kui igapäevane töö on seotud ainult kuvarite ja väga intensiivse lähedale vaatamisega, siis oleks võimalusel hea silmadel puhata lasta isegi kuni kaks nädalat,“ soovitab KSA optometrist Ave Jõgibert. Arvestama peab sellega, et kuigi silmad on nädalaga füüsiliselt operatsioonist taastunud, siis nägemistervuse lõplik taastumine võib võtta ka pikemalt aega ja taastumine on väga individuaalne.

Kohe pärast protseduuri võib olla osadel inimestel lähedale vaatamisel pikaajaline fokusseerimine raskendatud, mistõttu tuleks sellega silmadele aega anda. „Pärast nädalast taastumise perioodi tuleks hakata silma vaikselt lähedale vaatamisega harjutama, kuid esialgu ei saa teha järjest väga pikki lähitöö perioode, silmadele tuleb anda rohkem puhkust ning pause kui tavapäraselt, “ lisab optometrist Ave.

  • Kui laserprotseduur on tehtud ja inimene läheb tagasi oma igapäevasele tööle arvuti taha, siis millega peaks arvestama?

Pärast 1 nädalast taastumisperioodi ei ole enam elustiilile mingisuguseid piiranguid ja inimene võib soovi korral pöörduda tagasi tööle, olgu töö siis kontoris või mõnes teises keskkonnas. Arvestada tuleks sellega, et silmad võivad esialgu väsida kiiremini kui varem. Kui see nii on, tuleks teha lähitööst piisavalt pause ja samuti silmi kliinikust kaasa saadud silmatilkadega niisutada. Vajadusel võib suurendada arvutis kirja fonti või ekraani kontrastust.

Suurepärane uudis on aga see, et lühinägelikkus ja nägemisabivahendid on jäänud minevikku ning üks mure on elust nüüdsest kadunud! Lisaks sellele, et töö tegemine on mugavam, võid kindel olla, et tänu suurepärasele nägemisele on kvaliteetsemaks muutunud ka paljud Sinu igapäevatoimetused nagu hobidega tegelemine, trenni tegemine, rannas käimine ja veemõnude nautimine, reisimine, lastega mängimine jne! Meie klient Laura on öelnud: “Vabanesin prillidest tänu KSA Silmakeskusele juba mõned aastad tagasi (aeg lendab kui näed hästi). Nüüd ei kujutaks elu enam lühinägelikuna ettegi. Olen ülimalt rahul, et otsustasin valida just selle teekonna, kuna minu elukvaliteet tõusis märkimisväärselt – võiks ette lugeda lugematuid näiteid, kuidas mu igapäevaelu on paranenud alustades sellest, et saan nüüd segamatult ujumas käia, ei pea taluma kontaktläätsedest tingitud tundlikkust ning koolitustel ei pea võitlema esipinkide pärast. Personal oli väga toetav ja abivalmis ning tegi kogu protsessi võimalikult mugavaks.“

  • Millega peaks arvestama pärast laserprotseduuri tegemist pikemas perspektiivis?

Kuna Flow 2.0 laserprotseduuri näol on tegemist puute- ja lõikevaba laserprotseduuriga, siis pärast taastumist on silm mikroskoobi all vaadates täpselt samasugune nagu tavapärane silm. Ei esine ühtegi lõikekohta nagu lõikega protseduuridel ning see tähendab ka seda, et ühtegi piirangut edaspidiseks eluks ei ole. Ehk pikemas perspektiivis ei oma arvutiga töötamine enam laserprotseduuri tegemise seisukohast tähtsust. Muidugi on oluline teha silmadele regulaarseid puhkepause ja harjutusi, neid vajadusel niisutada või näiteks kaebuste korral pöörduda silmaarsti vastuvõtule, aga samasugused on ka soovitused inimestele, kes ei ole laserprotseduuri teinud.

Pärast laserprotseduuri tegemist ootame Sind nädala pärast esimesse protseduuri järgsesse järelkontrolli. Järgmistesse järelkontrollidesse ootame Sind 3 kuu, vajadusel, mille määrab optometrist, ka 6 kuu ja 1 aasta möödudes, et hoida silma peal Sinu taastumisel. Pärast seda võiks käia kontrollis iga 2 aasta tagant. Järelkontrollid on väga lihtsad ja kiired ning võtavad aega tavapäraselt 15 minutit. Flow 2.0 laserprotseduurile kehtib ka 5 aastane garantii, mis tähendab seda, et vajadusel on korduv protseduur Sulle tasuta.

Milline on aga perspektiiv nägemisele aastaid pärast laserprotseduuri? Näiteks milline võib tõenäoliselt olla KSAs 25-aastaselt laserprotseduuri läbinud inimese nägemine selleks hetkeks, kui ta on 50-aastane või vanemgi? „Oleme KSA Silmakeskuses teinud üle 30 tuhande protseduuri ja mitusada tuhat uuringut. Meil on praegu võimalik näha, suhelda ja saada tagasisidet oma patsientidelt, kellel on laserprotseduurist möödas pea 18 aastat. Arvestades seda, et paljud neist on tänaseks neist üle 50-aastased, siis kõige tavapärasem stsenaarium meie klientide tulemuste põhjal, on see, et sel 25-aastasel inimesel on ees veel mitmeid aastakümneid suurepärast kaugele nägemist ning ta ei pea elu jooksul enam mõtlema miinusprillide peale,“ vastab KSA silmakirurg dr Ants Haavel. „Mingis vanuses, olenevalt inimesest, tekib tõenäoliselt vajadus lähedale vaatamiseks kasutada plussprille. Aga see ootab ees ka neid tavainimesi, kes laserprotseduuri teinud ei ole. Ehk minu arvates on selle 25-aastase inimese väljavaade elule suurepärane – ta saab oma parimad ja aktiivseimad aastad veeta väga hea nägemisega!“ lisab ta. Võid lugeda ka täispikka artiklit teemal „Milline on nägemine aastaid pärast laserprotseduuri?“ SIIT.

On mitmeid erialasid, kellel on silmade laserprotseduurist palju võita, nende seas on kindlasti ka kontoritöötajad ja inimesed, kes töötavad igapäevaselt palju arvutiga. Kui igapäevaselt tekitab kontaktläätsede ja prillide kandmine väljakutseid, siis kindlasti tasub kaaluda silmade laserprotseduuri tegemise võimalust, sest see on parim viis oma elukvaliteedi tõstmiseks! Samuti muudab suurepärane nägemine nauditavamaks ja produktiivsemaks ka töö tegemise.

Home » Töö arvutiga ja silmade laserprotseduur. Mida tasub teada?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.