7 põhjust, miks teha silmade laserprotseduur talvel

Kui mõtled, et millal on see kõige õigem aeg teha silmade laserprotseduur, siis peame ausalt tunnistama – ühest vastust pole. Igal aastaajal on omad plussid ja miinused ning järgnevalt toome välja põhjused, miks võiksid silmad korda teha just talvisel perioodil. 

Talvisel perioodil on palju eeliseid ja kui vähegi võimalik, siis tõepoolest tasub laserprotseduur just nüüd ette võtta.

1. Jahedam temperatuur ja vähem niiskust
Tõenäoliselt teavad paljud seda vanarahva tarkust, et igasuguseid operatsioone ja protseduure võiks teha kuudes, kus on r-täht sees. Tänapäeval see enam paika ei pea, kuna hügieenitingimused on oluliselt paranenud võrreldes ajaga, mil ütlus aktuaalne oli. Ka suvi on laserprotseduuride tegemiseks väga populaarne aeg. Tõsi on siiski see, et jahedamal ajal on väiksem oht põletike tekkeks ja taastumine võib olla kiirem.

2. Õues on pimedam
Vahetult pärast laserprotseduuri võivad silmad paari nädala jooksul valgustundlikumad olla. Tundlikkust ei esine kõikidel patsientidel, aga sellega tuleb arvestada. Kui üldiselt nuriseme talvise pimeduse pärast, siis protseduurist taastumiseks on see just hea, sest aitab mugavamalt tavapärast elu elada – ei ole vajadust päikeseprillide kandmiseks ega pea liigse valguse pärast muretsema.

3. Uue aasta lubadus kohe täidetud
Paljudel KSA patsientidel on nägemise parandamine üks uusaasta lubadus. Tehes selle kohe esimestel kuudel ära, saad oma aastat alustada tõelise eduelamusega! Mine tea, ehk mõjub taoline lubadustest kinni pidamine ja unistuste täitmine soodsalt ning paljutõotavalt ka ülejäänud plaanidele-soovidele-lubadustele.

4. Talv on rahulikum aeg
Mida rohkem on õues valgust, seda pikemad on päevad ja seda enam on meil energiat. Kevadel algab ja sügisel lõppeb tempokam periood, kus tahaks käia rohkem reisimas, matkamas, vabaõhuüritustel ja rannas. Talv on aga aeg, mis soodustab rahulikku elutempot, kodus olemist ja rohkem paikset puhkamist. Protseduurist taastumiseks seda just vaja ongi!

5. Mugavam hakkama saada kevadiste allergiatega
Kui oled üks neist, keda kevadel kimbutab allergia, siis tead väga hästi, kui tüütu võib olla kombinatsioon kevadisest vesistest silmadest ja kontaktläätsedest. Allergiat laserprotseduuriga ravida ei saa, kuid vähemalt on selle perioodi üle elamine terava silmanägemisega oluliselt mugavam.

6. Suveks on nägemine tipptasemel
Kui teed protseduuri talvel, on juures lisaks üks põhjus, miks suve veelgi enam oodata – suveks on nägemine protseduurist täielikult taastunud, kontaktläätsed ja miinusprillid on unustatud ning saad oma silmadega nautida selgelt kõiki detaile, värve ja hetki, mida suvel pakkuda on. Enam ei pea suvehommikul ärgates esimese asjana prille otsima, ujuma minnes muretsema läätsede pärast või saunas uduste prilliklaasidega “maadlema”. Suvi on täis tegevusi, mida selge nägemisega nautida –  põnevad matkad, suvised reisid, spontaansed seiklused ja pikad suveööd on veelgi erilisemad.

7. Ei udustele prilliklaasidele
Kui oled artikli lugemisega siiamaani jõudnud, siis oled ilmselt üks neist, kes on kokku puutunud ka sellega, kui prilliklaasid sooja ruumi sisenemisel või näomaski kandmisel hägustuvad. Udused prilliklaasid võivad küll kõlada nagu väike mure, kuid tegelikkuses on nende tagant pea võimatu enda ümber toimuvat näha või olukorda aduda.  Laserprotseduur lahendab ka selle probleemi, sest miinusprille pole sul peale operatsiooni enam tarvis!

Home » 7 põhjust, miks teha silmade laserprotseduur talvel

Take our quick quiz to find your path to glasses-free living

Take our 2-minute test to see if laser eye surgery can unlock a new world of clear vision for you.

Teemad

Customer experiences

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.