Taist pärit õdede spontaanne mõte viis silmade laserprotseduurini!
Kohtasime KSAs kahte naerusuist õde Shreyat ja Suhanit, kes on pärit Taist, aga hiljuti pakkisid oma elu teisel pool maakera kokku, et Eestisse kolida. Lapseeast alates on õed sõna otseses mõttes kõike koos teinud ning nüüd vabanesid nad üheskoos ka prillidest! Mis tõi neid Eestisse? Ja kuidas tekkis mõte koos prillidest vabaneda? Loe lähemalt uuest blogiloost!
Juba väikelapseeast alates on Shreya ja Suhani olnud väga lähedased. Koos on veedetud külg külje kõrval suurem osa oma elust ja elusündmustest. “Ma arvan, et me oleme nii paljud eluetapid koos veetnud, kuna tunneme, et võime alati teineteise toetusele loota,” sõnab vanem õde Shreya. “Meil on alati olnud väga tugev side ja kuna Shreya on minust 4 aastat vanem, siis on ta minu jaoks olemas olnud kõikidel elu väiksematel ja suurematel hetkedel,” lisab Suhani.
Koos internaatkooli, ülikooli ja tööle
Kui õed olid kõigest 4- ja 8-aastased, suundusid nad kahekesi õppima välismaale ehk internaatkooli Indiasse. Vanematega said nad sel eluperioodil koos veeta vaid 45 päeva aastas. Kuigi see võib kõlada nii väikeste laste jaoks karmi elukoolina, siis Suhani sõnul oli teistmoodi üleskasvamine nende jaoks nii mitmeski mõttes väga suureks eeliseks. Lisaks tugevdas see veelgi nende kui õdede sidet, sest loota sai vaid teineteisele.
Pärast keskkooli lõpetamist Indias, tulid õed tagasi Taimaale, kus veedeti koos ka ülikooli aastad. Suhani erialaks oli rahvusvahelised suhted ja Shreya õppis rahvusvahelist äri ja rahandust. Magistriõpinguteks otsustasid nad valida välisülikoolid – Suhani kolis Inglismaale ja Shreya Saksamaale. See oli ka periood, kus õed veetsid esimest korda pikemalt aega üksteisest eemal.
Suhanini jõudis ühel päeval tööpakkumine Eesti ettevõttelt Bolt. Kuna ta tundis koheselt, et see on tema karjääri jaoks väga oluline samm, siis pikalt ta mõtlema ei jäänud. Juba peagi pakkis ta oma asju, et suurlinnast Bangkokist sõita pisikesse Eestisse. Tema sõnul oli algus muidugi üksildane, kuna tema pere, kodu ja kallis koer olid jäänud tuhandete kilomeetrite kaugusele maha! Õnneks muutus see varsti, sest selgus, et ka tema õele on Bolt’is sobiv tööpakkumine. Juba mõne aja pärast kohtusidki nad Tallinna Lennujaamas – Suhani, Shreya ja koer Cheeto, et Eestis oma elu uut peatükki alustada.
Troopiline Tai versus jahe Eesti
Pole kahtlustki, et elu 10 miljoni elanikuga Bangkokis ja Tallinnas on väga erinev. Kui küsisime, mida õed Tai juures kõige rohkem igatsevad, tuli vastus justkui ühest suust: “Tai juures igatsen ma kõige rohkem toitu! Ükskõik, kus maailmas ma olen olnud, siis ei ole kuskilt võimalik saada sellist tänavatoitu nagu Tais. Kui ma meenutan erinevate vürtside lõhnu, hakkab mul suu juba vett jooksma. Pad Thai on mu täielik lemmik!” sõnab Shreya. Suhani lisab, et on Tais on nii palju puu- ja juurvilju, mida Eestist pole võimalik saada. “Mu absoluutsed lemmikud on rambutanid ja litšid – miski ei suuda neid ületada!” lisab ta. Muidugi mainisid mõlemad ka seda, et igatsevad Tai kliimat.
Mida nad hindavad aga Eesti elu juures? “Ma armastan Eesti kevadet ja suve. Siin on sel ajal nii palju rohelust ja lilli – uskumatult ilus aeg! Suureks plussiks on ka siinne puhas ja värske õhk. Üleüldiselt olen väga tänulik, et saan siin olla!” ütleb Shreya. Mõlemad õed mainisid suure eelisena ka seda, et inimesed saavad oma koertega rahulikult ringi jalutada. “Tais ei ole seda luksust, et saaks oma koera kõikjale kaasa võtta! Aga siin ma sain oma koera, chihuahua Cheeto, isegi KSA Silmakeskusesse kaasa võtta, kui ma silmakontrolli tulin!” lisab Suhani.
Spontaanne mõte viis silmade laserprotseduurini
Kui õdedelt küsisime, miks nad otsustasid silmade laserprotseduuri kasuks ja seda KSA Silmakeskuses, siis mõlema jaoks oli tegu pigem spontaanse otsusega. “Kuulsin, kuidas mitmed Bolti töökaaslased KSAd kiitsid ja see pani mõtlema, kui palju parem võiks elu olla prillivabalt. Tagasiside oli nii hea, et me ei mõelnudki mõne teise kliiniku peale kui KSA. Selle jutu peale broneerisingi aja silmauuringule!” meenutab Shreya. Suhani jaoks polnud laserprotseduur tol hetkel tema bucket list’is, kuna ta arvas alati, et selle tegemine nõuab palju aega ja praeguses eluperioodis oli kas õppimine või karjäär olulisemad tundunud.
Kui Suhani Shreyaga KSAsse kaasa läks, jäi ta lobisema KSA administraatoriga, kes rääkis talle enda laserprotseduuri kogemusest. “Ta tundus nii rahul olevat ja tal oli selline sära silmis! Pärast seda ma teadsin, et tahan ka prillivabalt elu nautida!” meenutab Suhani. “Samuti andis julgust see, et nägin Shreya protseduuripäeva pealt ja kõik tundus nii lihtne, kiire ja patsiendi jaoks mugavaks tehtud,” lisab ta.
Nii broneeris ka Suhani endale silmauuringuks aja. Kuna mõlemad olid sobilikud, siis lepiti kokku, et Shreya teeb esimesena Flow 2.0 laserprotseduuri, et Suhani saaks vajadusel taastumisel abiks olla ja pärast seda on Suhani kord. “Suhani hoolitses minu eest taastumise ajal ja käis koos minuga kõikidel vastuvõttudel. Pärast tegin mina tema jaoks täpselt sama asja,” räägib Shreya.
Silmade laserprotseduur üllatas mitmes mõttes
Õdede sõnul oli Flow 2.0 laserprotseduurist taastumine nende jaoks üllatavalt kiire. Suhani, kes kartis kõige enam töölt liiga pikalt eemal olemist, oli pärast ühte nädalat taas vormis. “Mu silmad olid taastunud selleks ajaks, kui läksin esimese nädala järelkontrolli. Ma sain väga kiiresti tagasi tööle minna!” räägib ta. Shreya jaoks oli pärast nelja päeva taastumist laserprotseduur unustatud. “Esimesel nädalal muidugi jälgisin KSA soovitusi, aga tavapärasest erines elu vaid selle poolest, et ma ei vaadanud telekat ega kasutanud arvutit. Kõike muud sain ma ilusti teha!” meenutab ta.
Enda spontaannse otsusega, nägemine korda teha, on mõlemad õed tänaseks ülirahul! “Ma ei osanud kunagi oodata, et mu nägemine võib nii hea olla – näiteks värvid on palju ilusamad ja erksamad! Ja kui kaugele on võimalik näha – uskumatu! Plussiks on ka see, et ma ei pea enam uduste prillidega tegelema. Lisaks leiab minu meigikotist rohkem kui kunagi varem värvilisi silmalainereid, mida on ilma prillideta lausa lust kasutada!” võtab Shreya oma kogemuse kokku.
Suhani sõnul on tema ainus kahetsus see, et ta ei teinud silmade laserprotseduuri varem. “Ausalt öeldes, ma poleks kunagi arvanud, et hea nägemise saamine käib nii kiiresti. Ja mul polnud aimugi, et nii selgelt on võimalik üldse näha!” räägib ta. “Muidugi nüüd ei saa ma enam kunagi seda vabandust kasutada, et ma kedagi ilma prillideta ära ei tundnud!” naerab Suhani.
Õdede sõnul oli kahekesi koos laserprotseduuri läbimine suureks eeliseks. “On väga tore, kui keegi teine on kõrval, kes täpselt teab, mida sa sel hetkel tunned või vajad. See aitab paremini üksteist toetada ja kogu protsessi läbi tegemine on kindlasti kergem,” sõnab Shreya. “Lisaks tuletasime üksteisele meelde, millal on vaja silmatilku panna ja saime omavahel ka “võistelda”, kes paremini näeb! Ma arvan, et koos selle läbi tegemine tugevdas meie sidet veel rohkem ka õdedena!” lisab Suhani.
Take our quick quiz to find your path to glasses-free living
Take our 2-minute test to see if laser eye surgery can unlock a new world of clear vision for you.