Uus laser KSAs: 15 sekundiga miinusprillidest vabaks

Aprillis 2024 vahetas KSA Silmakeskus oma eelmise protseduurilaseri SCHWIND Amaris 1050RS sama seeria kõige uuema mudeli vastu välja ning nüüd tehakse Flow 2.0 protseduure taas uue laseriga. Viimane säärane muudatus toimus 2022. aastal ning eelmine paar aastat enne seda. Kuid miks vahetab KSA lasereid nii tihti? Miks on jäädud truuks samale mudelile? Ja mida tähendab see kliendi jaoks? 

SCHWIND Amaris 1050RS on suure jõudlusega, kiire, täpne ja ohutu laser. Tegemist on Saksamaa tipplaseritootja SCHWINDi premium laserimudeliga, millel on kõige arenenum tehnoloogia ning mis tagab parimaid tulemusi. SCHWINDi lasersüsteemid on osutunud väga usaldusväärseks ülemaailmselt, pakkudes silmade laserkirurgias juhtivat tehnoloogiat. Seda tõendavad suurepärased kliinilised tulemused paljudes teaduspublikatsioonides ning mitmed teenitud auhinnad nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Miks vahetab KSA lasereid nii tihti?  

KSA on lasereid regulaarselt iga paari aasta tagant vahetanud. Kuna silmakirurgias kasutatav tehnoloogia uueneb pidevalt, siis peame väga oluliseks investeerida aparatuuri – nii diagnostikaseadmetesse kui ka laserisse. Silmakliiniku peamised väärtused on ka pidev areng ja soov pidada sammu tehnoloogia uuendustega. Lisaks on nii KSA Silmakeskuse silmakirurg Dr Ants Haavel kui ka laseritootja SCHWIND seisukohal, et aparaat saab selle perioodi jooksul piisavalt kasutust ning tehnoloogia kulub. Korralise 2-aastase garantiiperioodil kehtivad laserile tipptasemel hooldused ja järelvalve, et töö oleks veelgi ohutum ja täpsem, pakkumaks klientidele veelgi turvalisemat, kiiremat ja paremat viisi nägemise korrigeerimiseks.

Miks on KSA jäänud truuks samale mudelile? 

Amaris 1050RS on tuntud innovaatiliste omaduste poolest, sealhulgas täiustatud tarkvara ja riistvara, mis aitavad kaasa suurepärasele jõudlusele. Tehnoloogia olulisus kudede häirimise minimeerimisel tähendab, et kliendid võivad oodata kiiremat ja sujuvamat protseduurijärgset taastumist, lühema aja ja väiksema ebamugavustundega. Konkreetne taastumisperiood sõltub siiski mitmetest teguritest ja on personaalne.

SCHWINDi laserisüsteeme on tänaseks maailmas kasutusel 2000 ringis ja Amaris 1050RS mudelit 600 ringis. See on ka ainuke sellelaadne Eestis.

Mida tähendab uus laser klientide jaoks?  

Uus laser mitte ainult ei tähenda paremat kogemust KSA kirurgile ja opitiimile, muutes protseduuride tegemise mugavamaks ja paindlikumaks, vaid see on oluline ka klientidele. Lisaks sellele, et protseduurid on turvalisemad ja täpsemad, on need ka õrnemad silmakudedele, sillutades tee mugavamaks taastumisperioodiks.

Kasutatava tehnoloogia mõju ilmneb riskide mahus, taastumise kiiruses ning veaprotsendis. See tähendab, et KSAs tehtaval protseduuril lihvivad laseri kiired vaid silma sarvkesta pinda, tänu millele välistatakse automaatselt suur hulk võimalikke riske ja komplikatsioone. Sarvkesta lõikevaba meetodi puhul on silmade nägemiskvaliteet, nägemise kontrastsus ning silmade mugavustunne KSA Silmakeskuse kogemuse ja paljude teaduslike uuringute põhjal pikas perspektiivis paremad, kui näiteks lõikega teostatud silmade laserprotseduuri puhul. Nii on ka paranemisprotsessi kulg hoolikalt juhitud ja iga patsient saab koduseks taastumiseks põhjaliku instruktaaži.

“Oleme KSAs jälginud tulemusi nüüdseks 19 aastat, teinud üle 30 000 protseduuri ja mitusada tuhat uuringut. Meie järeldus on lihtne – mida õrnemalt sarvkesta protseduuri ajal ja selle järgselt kohelda, seda parem on nägemiskvaliteet ja seda püsivam efekt,” sõnab Dr Haavel. Üleminek uuele laserile peegeldab KSA Silmakeskuse pühendumust tipptasemele ja meie pidevat pingutust oma klientidele pakutava protseduuri kvaliteedi tõstmiseks. Milline on aga silmanägemine aastaid pärast laserprotseduuri? Sellest saad lähemalt lugeda here..

Puute- ja lõikevaba Flow 2.0 laserprotseduur 

KSA Silmakeskuses tehtav puute- ja lõikevaba Flow 2.0 laserprotseduur sobib lühinägevuse (müoopia) ja astigmatismi raviks. Protseduuriga saab korrigeerida kuni 9-dioptrilist kombineeritud lühinägelikkust ning parim vanus silmade igasuguseks meditsiiniliseks korrigeerimiseks on 20–45 eluaastat. Puutevaba Flow 2.0 laserprotseduur sobib neile, kelle jaoks on oluline elu ilma prillide või kontaktläätsedeta, sujuv taastumine ja kiire tagasipöördumine tavarutiini. Edasised elustiilipiirangud puuduvad. Flow 2.0 on väga armastatud ka paljude sportlaste ning aktiivse elulaadi nautijate seas. Silmade laserprotseduurid pole kunagi olnud nii turvalised ja mugavad, kui need on täna!

Olulisemad näitajad Amaris 1050RS laseri kohta:  

  • Ainulaadne koostöö laseri ja tööjaama vahel, mis muudab protseduuri kliendi jaoks kiiremaks aga ka turvalisemaks.
  • 7-dimensiooniline silma jälgimissüsteem, mis jälgib silma liikumist 1050 korda sekundis ning kompenseerib tuvastatud silma liikumised.
  • Erakordselt peen laseri kiir, mis on silma kudede ja sarvkesta suhtes säästvam, võimaldades kiiremat taastumist.
  • Pidev sarvkesta paksuse mõõtmine, mis võimaldab kirurgil igal hetkel näha, kui palju sarvkestast on töödeldud. Mõõtmise tulemused salvestuvad kliendi ravilogisse.
  • Intelligentne termojuhtimissüsteem, mis kindustab selle, et laservõngete vahelisel ajal jõuab sarvkest maha jahtuda ja järgmised laserkiired saavad alustada sama koha töötlemist kiiremini. See aitab vältida vigastuste tekitamist ümbritsevale sarvkestakoele.
  • Keskmiselt töötab laser ühe silma lühinägelikkusest vabastamiseks 15 sekundit. Täpne tööaeg sõltub refraktsiooni ehk miinuse suurusest. Näiteks 1-dioptrilise lühinägelikkuse korrigeerimiseks kulub vaid 1,3 sekundit, muutes laserprotseduuri erakordselt kiireks.

Hea lugeja – kui sind huvitab samuti, milline võiks olla elu ilma segavate prillide või kontaktläätsedeta, siis registreeru KSA Silmakeskuse 19. sünnipäeva puhul TASUTA silmauuringule SIIN. Lisaks osaled 1000 € väärtuses protseduuri kinkekaardi loosis! ​

Home » Uus laser KSAs: 15 sekundiga miinusprillidest vabaks

Take our quick quiz to find your path to glasses-free living

Take our 2-minute test to see if laser eye surgery can unlock a new world of clear vision for you.

Teemad

Customer experiences

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Embrace a brighter world, free from glasses and contacts

Step into a life of visual freedom and discover is laser eye surgery is right for you with a appointment

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.