Baruto astus MMA võistlustulle vaid nädal pärast silmade laseroperatsiooni

Rahvusvaheliselt tuntud endine sumomaadleja Baruto ehk Kaido Höövelson tegi KSA Silmakeskuse Flow laserprotseduuri paar aastat tagasi ning meenutab, mismoodi ta vaid nädal pärast laseri all käimist juba MMA võistlusel osales. Kuigi taastumine oli alles pooleli, siis nägi ta selgelt ja murevabalt. „Võitsin tänu KSA’le!“ ütleb ta.

Vahetult pärast silmade laseroperatsiooni läbimist, sai Baruto kutse MMA võistlusele. Kuna MMA ringis võistlemine oli tema suur unistus, siis otsustas ta minna. „Loomulikult ma muretsesin korraks oma silmade ja hiljutise laserprotseduuri pärast, aga mitte mingit probleemi ei olnud. Vastane ja kõik tema reaktsioonid olid superhästi näha. Ma usun, et tänu sellele ma neljast matšist kolm ka võitsin!“ rõõmustab Kaido Höövelson. Ja tegelikult polnudki põhjust Barutol oma silmade pärast muretseda. KSA silmakirurgi dr Ants Haaveli sõnul lõppevad puute- ja lõikevaba Flow 2.0 laserprotseduuri puhul elustiilipiirangud juba nädal pärast protseduuri. „Kuna lõikevaba protseduuri puhul ei tehta silmale lõiget, ei jää ka silmale mingisugust lõikekohta, mis võiks trauma käigus lahti tulla. Seega pärast nädalast taastumisperioodi võib taas absoluutselt kõike teha, kartmata oma silmade pärast. Isegi minna ohtlikusse MMA ringi nagu Baruto seda tegi!“ selgitab dr Haavel.

19-aastasena laia maailma sumomaadlejana karjääri tegema läinud Baruto ei pööranud oma nägemisele palju tähelepanu, sest kõik tema peres olid hea nägemisega. Ühel hetkel hakkasid asjad aga muutuma… Professionaalse sumomaadlejana pidi Baruto nägemine olema suurepärane, sest matšide võitmiseks tuli näha vastase väikseimatki liigutust. Kui stardijoonel vastast tervitades nägi ta aina hägustuvat kogu, siis mõistis – ta nägemine polegi nii terav kui oli arvanud. Häguse nägemise tõttu on nii mõnigi matš kaotatud! Mees tõdeb, et eks nägemist mõjutavaid asjaolusid oli mitmeid – tugev füüsiline koormus, stress ja pinge.

„Ma taipasin ka seda, et Jaapani pealinnas Tokyos elades pole vaja kaugele vaadata, sest kõik on nii lähedal. Inimesi on palju, maju samuti ja kõik on kogu aeg nina ees olemas. Vaateväli on lähedal,“ räägib Baruto ajast, mil ta hakkas aina rohkem aru saama, et tal on lühinägelikkuse probleemid. Kui ta tänava otsa selgelt ei näinud, siis mõistis, et tal on prille vaja.

Vale käik, mis halvendas silmanägemist veelgi

„Tüüpilise eesti mehena ei läinud ma mitte optometristi juurde ega lasknud silmi kontrollida, vaid ostsin endale ilusad disainprillid, millega nägin enam-vähem selgelt. See oli vale käik minu poolt, sest mida aeg edasi, seda kehvemaks mu nägemine läks. Ühel hetkel läksin ikkagi ka arsti juurde ja sain õiged prillid, kuid nägemine läks vaid natuke paremaks. Kehv nägemine mõjutas oluliselt minu sportlaskarjääri, aga ka minu elukvaliteeti üldiselt,“ räägib Kaido oma teekonnast selge nägemiseni. Ta meenutab, kuidas kissitamisest sai ebameeldiv harjumus ning pidevalt oli vaja abilise käest küsida, kes parasjagu areenil maadlevad?

„Need olid esimesed asjad, mis viisid mind otsuseni, et ma tahaksin laserprotseduuri teha. Ma ei vaaginud seda otsust peaaegu üldse, pigem otsisin õiget kohta, kus protseduur teha. Tahtsin sellist kohta, mis oleks usaldusväärne ja kus käinud inimesed on rahul. Loomulikult pakuti mulle erinevaid välismaiseid soodsaid alternatiive, aga ma ei teadnud, mis nende kohtade kvaliteet on. KSA vastas kõikidele minu soovidele!“ selgitab Kaido, miks ta valis oma nägemise korda tegemiseks just KSA Silmakeskuse ja Flow 2.0 laserprotseduuri.

Unistus oli ise autoga sõita

Üks asi, mis ajendas Barutot veelgi tugevamalt nägemist korda tegema, oli autojuhilubade tegemise võimalus. Nimelt sumokarjääri ajal ei tohtinud tal lube olla, tal oli autojuht, seega autos istus ta alati kas kõrval või taga. Aga Kaido armastab autoga sõita! Kui profikarjäär sai lõpetatud, siis ootas teda ees juhilubade tegemine ning ta tahtis, et silmanägemine oleks turvalisuse huvides maksimaalselt hea. „Teadsin, et nägemine on mul selleks hetkeks korras ja selle taha mu lubade tegemine ei jää,“ ütleb ta.

Lisaks meeldivad talle igasugused numbrikombinatsioonid ja ta jälgib alati eesolevate autode numbrimärke. „Mind tohutult häiris, et lühinägelikuna ma neid ei näinud! See oli ka minu kõige õnnelikum hetk – näha 50-80 meetri kaugusel oleva auto numbrimärki! Ma olin väga õnnelik,“ naeratab Kaido praegugi sellele hetkele tagasi mõeldes.

„Ma olen väga rahul!“

Taastumine läks Kaidol väga hästi. „Ma olen küll suur ja tugev, aga mul on omad hirmud. Kartsin laseri alla minekut, kardan hambaarsti, süsti tegemist – sellised lapselikud asjad. Aga taastumist mina ei kartnud. Kõik õpetused anti mulle kaasa, iga päev ka helistati ning juba KSA’st välja astudes oli mu nägemine oluliselt parem kui enne,“ julgustab Kaido, kes taastus kiirelt ja läks juba nädal pärast protseduuri võistlema. „Ma olen väga rahul!

See, et ma otsustasin KSA Silmakeskuses laserprotseduuri teha oli minu jaoks elumuutev otsus. See oli otsus, mis on oluliselt parandanud nii minu kui ka mu lähedaste elukvaliteeti. Kindlasti ei tasu protseduuri karta!“ ütleb Baruto ehk Kaido Höövelson lõpetuseks.

Baruto elas 15 aastat Jaapanis, sellest kümme tegeles profi sumomaadlusega. Viimased viis Jaapanis elatud aastat tegeles ta muude projektidega – teater, telesaated, showd, visiidid ja inimestega kohtumised. Tänaseks on ta poolteist aastat tagasi Eestis elanud ja tegeleb mitme põneva projektiga – kasvatab järeltulevaid Barutosid ehk tal on väike sumomaadluse grupp, oma loomafarm ning hotell.

Kui unistad samuti miinusprillidest&kontaktläätsedest vabanemisest ja soovid teada, kas oled sobilik Flow 2.0 laserprotseduuriks, siis esimese sammuna tule ülipõhjalikule Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri 50% soodsama hinnaga uuringule SIIN.

Home » Baruto astus MMA võistlustulle vaid nädal pärast silmade laseroperatsiooni

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.