Oma silmad usalda vaid parimate kätesse

KSA silmakliinikus oleme korrigeerinud üle 30 000 inimese nägemist.

Oma silmad usalda vaid parimate kätesse

KSA silmakliinikus oleme korrigeerinud üle 30 000 inimese nägemist.

KSA silmakliinik muudab elusid

Vaata, kuidas silmade laseroperatsiooni tegemine on mõjutanud KSA klientide elukvaliteeti.

KSA Silmakeskus on parim valik sinu silmadele:

 • Eesti juhtiv kliinik silmalaseri valdkonnas alates 2005. aastast.
 • Oleme teinud üle 30 000 eduka laserprotseduuri ja enam kui 200 000 uuringut.
 • Korrigeerime lühinägelikkust puutevabalt – vaid laserkiire abil.
 • Kasutame uusimat Flow 2.0 tehnoloogiat, mis on senistest veelgi turvalisem, usaldusväärsem ja ohutum.
 • Püsivad tulemused on tagatud 7-aastase garantiiga.
 • Turvaline tehnoloogia, hubane atmosfäär ja toetavad töötajad – pakume sulle vaid parimat.

Miks KSA Silmakeskus?

KSA Silmakeskus on keskendunud põhjalikele nägemisuuringutele ja lühinägelikkuse korrigeerimisele laseroperatsioonide abil. Leiate siit pühendunud ja professionaalse personali, kelle koolitamisse pidevalt investeerime, parima tehnoloogia, mida alatasa uuendame, ja meeldiva keskkonna. Oleme veendunud, et kõik see teeb KSA-st maailmatasemel silmakliiniku
Igale KSA Silmakeskuses tehtud laserprotseduurile eelnevad põhjalikud silmauuringud, mille käigus uurime sadu eri parameetreid, mis annavad meile täieliku ülevaate iga inimese nägemisfunktsiooni seisukorrast. Õige diagnoos ja täpsed mõõtmistulemused aitavad tagada, et iga protseduur, mille ette võtame, lõppeks edukalt. Nimelt ei sobi laserprotseduur sugugi mitte kõikidele silmadele ja seetõttu on protseduuri edukuse eelduseks vaid põhjalik eelnev valik. Sellega minimaliseeritakse võimalikud riskid, tagatakse parimad tulemused ning vähendatakse oluliselt tulevikus kordusprotseduuride vajadust. Teie silmi korrigeeritakse laseri abil üksnes siis, kui oleme täielikult veendunud protseduuri edukas lõpptulemuses.
Kvaliteetsete tulemuste saavutamiseks on KSA Silmakeskuses kasutusel parim saadaolev tehnoloogia. KSA spetsialistid külastavad regulaarselt maailma tuntumaid silmakliinikuid, tehnoloogia tarnijaid, rahvusvahelisi kongresse ja näituseid, et testida uusi seadmeid ning analüüsida nende ravitulemusi. Tänu sellele on KSA Silmakeskuse tehnobaas pidevalt uuenenud. Alates 2006. aastast oleme kasutanud viit eksimeerlaserit ja täna teeme KSA-s protseduure Saksa insenertehnoloogia tippmudeliga Schwind Amaris 1050 RS, mille võtsime kasutusele 2014. aastal. 2015. aasta juulis installeeriti Saksa inseneride poolt laserisse uusim tehnoloogia Smart Pulse Technology ning 2016. aasta jaanuaris installeeriti laserisse ka Smart SurfACE tehnoloogia. 2018. aasta jaanuaris võtsime kasutusele uue Scwind Amaris 1050RS laseri riistvara, SP6.1 tarkvara ja uue Intelligent Thermal Effect Control (ITEC) süsteemi, tänu millele muutusid pinnapealsed laserprotseduurid Schwind Eye-Tech’i poolt veelgi turvalisemaks, täpsemaks ja silmasõbralikumaks. SmartPulse-SmartSurface-ITEC tehnoloogia kohta saate detailsemalt lugeda laseritootja enda leheküljelt. 2022. aasta jaanuarist viime laserprotseduure läbi kõige uuema saadaoleva Schwind Amaris 1050 RS laserimudeliga. Selle laseri näol on tegu Saksamaa tipplaseritootja Schwindi kõige uuema, ühe maailma parimate tulemuste ning kõige arenenuma tehnoloogiaga preemium laserimudeliga.
KSA Silmakeskuses teenindavad teid oftalmoloogiale, optomeetriale ja optikale pühendunud spetsialistid. Oleme oma ala fännid ning anname endast parima, et teie külastus meie kliinikusse kulgeks mugavalt ja laserprotseduuri tulemused vastaksid 100 % ootustele. Oleme tänaseks teinud ligi 30 000 laserprotseduuri ja üle 200 000 uuringu. Usume, et edu ja ebaedu elus sõltub sageli pisiasjadest, mistõttu täiustame pidevalt teenindusprotsessi, sest see on KSA-s uuringute ja ravikvaliteedi alus. Personali pühendumusest annab tunnistust ka see, et üle poole meie töötajatest on protseduuri oma nahal kogenud, seega tegelevad teiega KSA-s inimesed, kes mitte lihtsalt ei ütle, vaid päriselt ka teavad, millest nad räägivad.
KSA Silmakeskuse eesmärgiks on olla maailmas ja Euroopas tunnustatud eksimeerlaserkeskus ja seda nii ravikvaliteedis kui ka klienditeeninduses. Igal aastal tutvuvad KSA töötajad silmakeskustega üle maailma, et täiendada kogetu abil KSA klienditeeninduse taset. Täna võime kindlalt lubada, et iga meie klient saab meeldiva ja osavõtliku teeninduse osaliseks.
KSA Silmakeskused asuvad Tallinnas ja Tartus. Meie juurde on kerge tulla nii isikliku kui ka ühistranspordiga. Parkida saate mõistlike tariifidega meie ümber asuvates parklates või tänava servades. Silmakeskuste ümber asub arvukalt väga häid kohvikuid ja restorane. Uuringud ja protseduurid võtavad aega, seepärast oleme teinud KSA Silmakeskuses olemise võimalikult mugavaks. Meie juurest leiate rahuliku keskkonna, meeldiva muusika, tasuta tee/kohvi, karastusjoogid ja magusad suupisted.

Tere tulemast!

Schwind Amaris 1050RS on Amarise tooteperekonna kõige võimekam eksimeerlaser
See innovaatiline süsteem pakub ületamatut sagedust (1050 Hz) ning on hetkel pakutavatest laseritest kõige kõrgema sagedusega.

1050 Hz sagedus
Schwind Amaris 1050RS korrigeerib 1,3 sekundi jooksul lühenägelikkust 1 dioptri võrra. Patsiendi jaoks tähendab see suuremat mugavust ja kõrgemat turvalisust. Sarvkesta kuivamise aeg on minimaalne.

Automaatne energia- ja temperatuurivoo kontroll
Täpsuse ja kiiruse kombineerimiseks on Schwind Amaris 1050RS varustatud kahe energiatasemega. Umbes 80 % kudede lihvimisest toimub kiire energiavooga ning 20 % väiksema energiavooga. Viimasega tagatakse lihvitud pinna tasasus ning perfektne nägemine.

Erakordselt peen laserkiir
Schwind Amaris 1050RS laserkiire läbimõõt on erakordselt väike – vaid 0,54 mm, mis on tunduvalt väiksem kui teistel. Lisaks on sellel ka eriline kuju, mis võimaldab silmade sarvkesta eriti siledaks lihvida.

Silma jälgitakse 1050 korda sekundis
Laserprotseduuri ajal võivad silmad tahtmatult millisekundite jooksul liikuda. Schwind Amaris 1050RS kontrollib silma liikumist 1050 korda sekundis ning kompenseerib tuvastatud liikumised.

Seitsmedimensiooniline silma jälgimine
Silma võib võrrelda poiga meres – kui meri on rahulik, liigub poi paremale ja vasakule ning ette ja taha. Kõrge lainetuse puhul kallutub poi aga küljelt küljele. Lisaks sellele võib see ka keerelda ümber oma telje ning liikuda nii alla kui ka üles. Sarnaselt poile võib ka silmamuna tiirutada, keerelda ümber nägemistelje või üles-alla mööda Z-telge. Schwind Amaris 1050RS tuvastab kõikvõimalikud liikumised ning kompenseerib need. Samuti korvab süsteem selle, et silma teljed on inimesel lamavas asendis võrreldes püstiolekuga pisut pöördunud.

Pidev seitsmenda dimensiooni jälgimine
Uus murranguline vahetu jälgimine võtab arvesse ka aja faktorit ehk 7. dimensiooni. Pidev jälgimine kompenseerib silma liikumist, mis võib esineda silma jälgiva kaamera pildi edastamise ning sobiva võimsusega laserkiire käivitamise vahel. Tegemist on üliväikeste ajaühikutega.

Ainulaadne temperatuurikontrolli süsteem
Schwind Amaris 1050RS on varustatud ainulaadse temperatuurikontrolli süsteemiga, mis aitab vältida vigastuste tekitamist ümbritsevale sarvkestakoele. Tehnoloogia kindlustab selle, et laservõngete vahelisel ajal jõuab sarvkest maha jahtuda ning järgmised laserkiired saavad alustada sama koha töötlemist kiiremini.

Laseri tarkvara võimaldab igale silmale läheneda individuaalselt
Iga patsient ja seega ka protseduur on erinev ning just seetõttu sisaldab laser Schwind Amaris 1050RS tehnoloogia SCHWIND CAM tarkvara koos ORK-CAM moodulitega, mille abil saab igale protseduurile personaalselt läheneda ning iga patsiendi jaoks sobiva lahenduse leida.

Sarvkesta paksuse püsiv mõõtmine
Laserisse integreeritud kontaktivaba optilise pahhümeetria lahendus annab kirurgile terve protseduuri vältel pidevalt infot sarvkesta paksuse kohta. Arst näeb kõiki muutusi ekraanil. Sarvkesta paksust mõõdetakse nii enne sarvkesta lapikese eemaldamist kui ka pärast seda ning ka laseri töötamise ajal. See tõstab protseduuri turvalisust, kuna võimaldab kirurgil igal hetkel näha, kui palju sarvkestast on juba lihvitud ning kui paks on lihvimata jäänud sarvkest. Kõikide mõõtmiste tulemused salvestatakse ravilogisse.

Stabiilne mikrokliima
Schwind Amaris laseris on kaks düüsi, mille kaudu väljutatakse laserlihvimisel tekkivad mikroosakesed. Selline lahendus tagab stabiilse mikrokliima kogu sarvkestale. Kliimatingimused püsivad ühtsena kogu protseduuri vältel, mis välistab kuivsilmsuse tekke.

Kliinilised tulemused
Rahvusvahelised kliinilised uuringud on tõestanud Schwind Amarisega teostatud ravi kvaliteeti. Selle abil saavutati 100 % nägemisteravus pea kõikidel juhtudel. Kõrge protsent inimesi nägi ravi tulemusena paremini kui varasemalt prillide või kontaktläätsedega. Samuti on tõestanud tulemused nägemise kontrastsuse paranemist.

Schwind Amaris 1050RS faktid

 • 1050 Hz võnkesagedus / automaatne energiavoo kontroll
 • Maksimaalne täpsus, minimaalne protseduurikestvus
 • 1050 Hz ja 7D silmaliikumise jälgimine
 • Väiksemagi silmaliigutuse tuvastamine ja kompenseerimine igas dimensioonis
 • Erakordselt peen laserkiir
 • Sujuv ja peen pinnatöötlus
 • Sarvkesta paksuse püsiv mõõtmine
 • Turvalisus igas ajahetkes
 • Temperatuurikontroll
 • Aitab vältida sarvkesta koe vigastamist, silmad taastuvad kiiremini

Pentacam HR – täpne pilt silma sarvkestast

KSA Silmakeskus kasutab laserprotseduurieelses silmauuringus Euroopa parima diagnostikavahendite tootja Oculus Optikgeräte GmbH seadet Pentacam HR. See annab optometristile ja kirurgile olulist teavet silmade sarvkesta kohta. Pentacam HR abil tehtavad uuringud on patsiendile mugavad ning kestavad lühikest aega.

Sisuliselt on Pentacam nagu pöörlev kaamera, mis salvestab arvutisse pildi kogu silma eesmisest osast. Pentacami Scheimpflug-tehnoloogia tagab terava ja kirka ülesvõtte, mis koondab endas kogu informatsiooni sarvkesta pinna ja sisemuse seisukorra kohta. Ülesvõte näitab optometristile ja kirurgile patsiendi sarvkesta täpseid mõõtmeid ja korrigeerib automaatselt silma pisikestest liikumistest tekkida võivaid pildihäireid.

Pentacami abiga saab täpselt määrata järgmised sarvkesta omadused:
• sarvkesta pinna täpne kolmemõõtmeline topograafia ja hinnang selle seisukorrale;
• täpne sarvkesta paksus;
• kolmemõõtmeline sarvkestasisemuse analüüs (pildiliselt ja kaardina);
• läätse tiheduse mõõtmine (iseloomustab valguse murdumist ja läbipääsu);
• tomograafia (visualiseerib sarvkesta sisemuse).

Pentacam HRi põhilised eelised seisnevad järgmises:
• parandatud optika ja kõrgem resolutsioon (1,45 megapikslit);
• selgem ja teravam pilt sarvkesta sisemusest;
• sarvkestakihtide täpsem kujutamine;
• sarvkesta skanneerimise kiirus enam kui 100 kaadrit vähem kui 2 sekundi jooksul;
• uudne pilgu fikseerimise süsteem (teeb uuringu lihtsamaks tugevama nägemishäirega patsiendile).

Kõiki pilte, mida Pentacam sarvkestast teeb, saab arvutist eraldi vaadata. Pildil on kujutatud patsiendi sarvkesta kumerus, mille igat punkti saab monitoril ka ükshaaval mõõta.

Sarvkesta pinnast loob Pentacam erivärvilise n-ö kõrguste kaardi, mis põhineb kaamera mõõtmistel. Iga sarvkesta punkti kohta saab ühe hiireklikiga täpseid andmeid lugeda.

Luuakse 3D mudel, mis illustreerib sarvkesta eri kihte. Iga kiht on skeemil kujutatud eri värviga, et arstil oleks lihtne sarvkestast ülevaadet saada.

OCULUS_PentacamHR
Schwind Sirius – silma põhjalik kaardistus
Schwind Sirius on uudsete lahendustega mitmeotstarbeline diagnostikaseade, mille abil mõõdavad arstid teie silma seisukorda kolmedimensiooniliselt. Aparaat on väga täpne – väikseimadki ebakorrapärasused sarvkestades leitakse üles. Schwind Siriusega on protseduurid kiired ja kontaktivabad.

Schwind Sirius on diagnostikaseade, mis ühendab uudseid lahendusi refraktiivkirurgias ja sarvkesta ravis. Täpsesse ja multifunktsionaalsesse Schwind Siriusse on integreeritud pöörlev Scheimpfug kaamera ja sarvkesta topograaf. Selline kaks-ühes-lahendus võimaldab kiiresti kogu sarvkesta ja silma kolmedimensiooniliselt analüüsida. Ühe mikromeetrise mõõtmise täpsus ja rohkem kui 100 000 analüüsipunktiga kõrgresolutsioon aitavad märgata väikseimaidki ebakorrapärasusi ja vigasid silma sarvkestal.

Kontaktivaba silma mõõtmine võimaldab sarvkesta omadusi ning pinna topograafiat põhjalikult hinnata. Schwind Sirius võimaldab ka keratokoonust diagnoosida ja selle haiguse arengut jälgida. Seadmesse on integreeritud pupillomeeter, mille abil saab sõltuvalt valgusest kas dünaamiliselt või staatiliselt pupillide diameetreid mõõta.

Schwindi diagnostikasüsteemid – arvestades silmade eripära
Schwind diagnostikasüsteemid võimaldavad ravis lähtuda iga patsiendi individuaalsetest vajadustest. Scwindis kasutusel olev Schwind Cam tarkvara ei jäta diagnoosimisel märkamata ühtki olulist detaili ning võimaldab seetõttu koostada arstil iga patsiendi vajadusi arvestava raviprofiili. Kirurgi jaoks ühendavad Schwindi diagnostikasüsteemid endas ülima täpsuse ning kasutajasõbralikkuse.

Schwindi diagnostikasüsteemid võimaldavad kas wavefront- või sarvkesta pahhümeetria tehnoloogiat kasutades ravida iga patsienti tema individuaalsetest vajadustest ja nõudmistest lähtuvalt.

Sarvkesta wavefront
Schwindi loodud wavefront-meetod aitab analüüsida sarvkesta eespoolse osa refraktsioonivigade ulatust ning täpselt kindlaks määrata nende tüübi.

Keratokoonuse uuring
Schwind Sirius võimaldab põhjalikult keratokoonust uurida, kirjeldades täpselt probleemi morfoloogiat ja liigitust.

Sarvkesta pahhümeetria
Tänu Schwind Siriuse ülimale täpsusele võimaldab see kaardistada sarvkesta paksuse kogu selle ulatuses.

Pupillomeetria
Integreeritud pupillomeetri abil saab sõltuvalt valgusest kas dünaamiliselt või staatiliselt pupilli diameetrit mõõta.

Külastage meie nägemiskorrektsiooni kliinikut Tallinnas ja Tartus

Meil on hea meel tervitada teid meie silmakliinikusse.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.
A photo of Ants Haavel pointing at the eye test chart.

Tere, mina olen dr Ants Haavel

Usun, et hea nägemisega on elu palju ilusam! Seepärast olen pühendunud inimeste nägemise parandamisele ja püüdlen oma missiooni täitmise poole KSA Silmakeskuse asutaja ja juhina.

Tänaseks olen aidanud juba enam kui 30 000 inimesel tõsta oma elukvaliteet. Pole midagi nauditavamat, kui näha patsiendi naeratust pärast pillidest vabanemist.

Minu teekond silmaarstina on olnud kogemusterohke. Alustasin õpinguid Tartu Ülikoolis 1989. aastal ja sellest ajast peale olen täiendanud oma teadmisi erinevates maailma osades.

Minu oskused pole üksnes teoreetilised, vaid põhinevad ka praktilisel kogemusel Eestis, Soomes, Rootsis, Prantsusmaal, Saksamaal ja mujal.

Töövälisel ajal naudin lugemist ja purjetamist, mis avardab mu silmapiiri ka kirurgina.
Olen tõeliselt pühendunud oma tööle ja usun, et see kirg on aidanud meil kasvada juhtivaks lasersilmakliinikuks Eestis.

Dr Ants Haavel