Delfiinid saadavad eestlasi

Kolm eesti purjetajat liiguvad praegu Kariibide poole ning ületasid kurjakuulutava Biscaya lahe. Kõik hoiatasid neid meeletute tormide ja raskete aegade eest. Loe lähemalt, kuidas möödus eestlaste reis üle lahe.

Purjetajad Marko Pomerants, Laura Melkonjan ning Andres Essenson on jõudnud oma Kariibidele sõiduga juba Biscaya laheni. Kui vahepeal saavad nad mõnes sadamas olla paar päeva, siis tihtipeale muutub tempo päris kiireks. “Sageli on nii, et jõuame hilisõhtul sadamasse, käime ruttu duši all ja hakkame sööma. Varahommikul taaskord stardime ja vahepeal jõuamegi ainult magada,” räägib elu-olust Laura.

Purjetajate põhimeeskond on kolmeliikmeline, aga nagu ikka kombeks, reisivad nendega kaasa ka mitmed külalised. “Hollandist liitus meiega veel inimesi, nii et vahepeal on meid kokku olnud juba kaheksa,” ütleb neiu. Inimesi vahetub pidavelt ja igav juba ei hakka.

Kui hakati ületama Biscaya lahte, siis kuulsid nad palju õudusjutte ja hoiatusi. Küll olevat seal tugevad tormid ja karmid tuuled…. “Meri oli meie vastu eriti hell, saates meid siledate lainete ja hea tuulega. See on siiani olnud meie kõige mõnusam ja rahulikum sõit. Umbes poole maa peal läks nii soojaks, et võtsime päikest ja ujusime.”

Tõeliselt lahe oli aga see, et kogu 3-päevase laheületuse ajal ujusid nendega kaasa delfiinid. “Vahepeal oli neid ümber meie jahi kokku lausa 20 ja vaatemäng oli lahe,” õhkab Laura õnnelikult. Ta ütleb, et kõige ägedam asi, mida tema siiani kogenud on, juhtus öösel: “Öösel helendab blankton neoonvärvides ja kui delfiinid meie jahi ümber taas tulid, siis nad ka helendasid ja kogu nende trajektoori oli helendades näha,” räägib naine hingematvalt ilusast vaatepildist. Ta tõdeb, et seda on raske seletada, kuid elamus oli suur igale pardalviibijale.

Vaata ka ilusat videot sellest, kuidas delfiinid nende purjekaga koos ujusid.
KSA Silmakeskus on purjetajate sponsor.

Home » Delfiinid saadavad eestlasi

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.