Jooga silmadele ehk kuidas parandada silmanägemist loomulikul teel?

Jooga silmadele ehk kuidas parandada silmanägemist loomulikul teel?

Vaatamata sellele, et inimene omandab silmade kaudu kuni 90  % välisest informatsioonist, saavad silmad vajalikku puhkust vaid magades.

Silmad on pingeseisundis terve päeva – autoga sõites, arvutiga töötades, lugedes, telekat vaadates. Kõik need tegevused väsitavad silmi, mille tulemusena kogetakse erinevaid muresid:
• lühinägelikkus
• kaugnägelikkus
• vesisus, kuivus, punetus
• udusus
• silmakoobaste valu

Tihti ei teadvustata, et prillide ja läätsedega pole võimalik silmi ravida. Vale “tugevusega” prillid või läätsed võivad hoopis süvendada kehva silmanägemist, mistõttu tuleb prille ja kontaktläätsesid hoolikalt valida ning kanda vaid siis, kui selleks on tõepoolest vajadus.

Seevastu regulaarselt silmadele suunatud joogaharjutuste ja lõõgastumistehnikate harrastamine aitab ennetada ja ravida eeltoodud silmaprobleeme.

Kuidas silmajooga töötab?

Paljusi nägemisvaevusi põhjustab silmalihaste töö ebaefektiivsus. Järgnevad silmaharjutused ärgitavad vereringlust silmade piirkonnas, aitavad lõõgastada ja tugevdada silma ümbritsevaid lihaseid, vähendavad üleüldist stressi ja parandavad silmanägemist. Boonusena ennetavad harjutused kortsukeste teket silmade ümber.

Harjutuste eesmärk on taastada silmade n-ö loomulik olek. See tähendab olekut, kus silmad pole sunnitud vaatama fikseeritud kaugusesse pika perioodi, näiteks tööpäeva, vältel, vaid on valmis reageerima ja kiiresti kohanema objektidega eri kaugustes, nähes ümbritsevat selgelt.

5 lihtsat silmajooga harjutust, millega parandada silmanägemist

Pea meeles, et harjutuste tegemisel liiguvad vaid silmad, mitte kogu keha või pead. Silmaharjutusi on soovituslik teha prillideta ja läätsedeta. Parima tulemuse saavutamiseks harrasta silmajoogat ajal, mil silmad pole veel väsinud, näiteks hommikul kohvi kõrvale.

• Silma välislihaste venitamine. Soojendav harjutus aktiveerib vereringluse silmade piirkonnas ja vähendab võimalikke ebamugavusi järgmiste harjutuste sooritamisel. Hoia pilk igas asendis vähemalt 2 sekundit.

Alusta harjutust vaadates otse kaugusesse:
– vaata nii ülesse kui võimalik, seejärel võimalikult alla
– vaata võimalikult vasakule, seejärel võimalikult paremale
– nüüd püüa liikuda mööda mõttelist diagonaali alustades pilguga ülevalt vasakust nurgast tulles alla paremasse nurka ja seejärel alustades ülevalt paremast nurgast tulles alla vasakusse nurka.
Korda mustrit ühe minuti vältel.

• Silmasiselihaste treenimine. Harjutust on võimalik teha nii lahtiste kui ka kinniste silmadega. Lõõgastu ja suuna pilk üles. Seejärel tee pilguga ringe kella osuti liikumise suunas. Püüa läbida iga “nurk”. Tee harjutust üks minut ning jätka ühe minuti vältel kella osutile vastupidises suunas.

Home » Jooga silmadele ehk kuidas parandada silmanägemist loomulikul teel?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.